першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Олександр ЖИР: "Я знаю, по кому плаче детектор неправди".

додано: 26-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996142241.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

- До вас в Америку вже приїздили українські політики - борці зі злочинністю. Їм не пощастило побачитися з Мельниченком, оскільки, за їхніми словами, майор потрапляє під програму захисту свідків. Вам було важко знайти Мельниченка?

- Я зміг це зробити без проблем. Дозвіл американської влади мені був не потрібен. Під програму захисту свідків Мельниченко поки не потрапив. Ми з ним зустрічалися кілька разів в одному з американських міст. Бачилися в кав’ярнях, причому в різних.

Мельниченко виглядав непогано - так, як і має виглядати людина в його ситуації. Він не має наміру залишатися в США, хоче повернутися додому і дати свідчення Верховній раді. Хотів вилетіти разом із мною, але ми відмовилися від цієї думки - на Україні поки не забезпечена ні об'єктивність наслідку, ні безпека самого Мельниченка. (Проти нього в Києві порушена кримінальна справа, його заарештують біля трапа літака. - Я.С.) Поки він побуде у США. Микола готовий представити українським правоохоронним органам будь-які докази, що його записи - справжні. Він погоджується пройти тест на "Поліграфі" - детекторі неправди, недавно випробуваному на Україні. Хоче тестуватися разом з Леонідом Кучмою, відповідати на ті самі питання і довести, хто правий.

- Вас не бентежить, що записи були зроблені в двох стандартах - wav і dmr? Це передбачає, як вважають фахівці, реальну можливість монтажу.

- Вважаю, неважливо, як велося документування. Очевидно, що запис йшов не тільки під знаменитим диваном, але й в інших точках. Головне для мене, як для представника депутатської слідчої комісії, чи автентичні плівки. Це можна з'ясувати, залучаючи до експертизи російських фахівців. Але "касетний скандал" має розслідуватися на українській території.

- А поки його вивчають на американській?

- Наскільки знаю, Мельниченко не передавав ФБР свої записи. Якби не недовіра українських "правоохоронців", Микола взагалі б не виїхав у США. Зараз він працює над розшифровкою плівок і коментарями до них. На Україні він не міг ними займатися: робота, мало вільного часу, а запис йде цілодобово. Він міг тільки швидко її прослухувати. Тепер інше становище. Мельниченко передав мені нові записи. Вони - не для широкого поширення, а для аналізу депутатської комісії. - Щоб майор міг безперешкодно повернутися і дати свідчення, він повинний одержати недоторканність.

Чи розглядаються якісь варіанти? - Приміром, Рада може прийняти закон, який забезпечує йому захист. Ми продумуємо конкретні заходи.

- Коли ви спочатку "касетного скандалу" намагалися зустрітися з Мельниченком в одній з європейських країн, за вами стежили. Ви ледь-ледь відривалися від працівників спецслужб. Чи не так важко далося нинішнє побачення з майором?

- Мене не обходило, стежать чи ні. Головне, що зустріч з Мельниченком пройшла без сторонніх осіб, зацікавлених у встановленні його нинішнього місця перебування. Також мене не хвилює, робив Микола записи поодинці, вп'ятьох чи вдесятьох. Важлива правда. Ми не мають наміру проясняти вірогідність усіх плівок. З огляду на темпи, оголошені Генпрокуратурою, це дослідження затягнеться на 10 років. Потрібно вивчити вірогідність головних, найсумнозвісніших епізодів.

- Ви очікуєте, що справа Гонгадзе, нібито випадково убитого бандитами, одержить новий поворот?

- "Випадкова" схема відпрацьовувалася ще в грудні. Я це точно знаю. Тоді продумували кілька варіантів, щоб дурити суспільну думку. Названий - "один із".

- Якщо автентичність плівок підтвердиться, як розвиватиметься українська ситуація?

- Буде порушена кримінальна справа по факту зроблених дій. Створимо комісію для підтвердження того, що все, що прозвучало на плівках, мало місце в житті. Зміниться генпрокурор, а згодом і президент країни. Крапки над "і" будуть розставлені.

додано: 26-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996142241.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua