першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: США - МІЖНАРОДНИЙ ЦЕНТР У ВАШИНГТОНІ

додано: 26-07-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996159676.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Київ. 26 липня, УНІАН. Угоду між Агентством гуманітарних технологій (Україна) та американською РR-компанією "Влек, Келлі, Скрагс і Хілі" (Black, Kelly, Scruggs & Healey) (BKSH), підписану з метою створення за кордоном позитивного іміджу українських посадовців, було укладено з порушенням законодавства США. Про це УНІАН повідомив Петро ЛЮТИЙ
з Міжнародного центру у Вашингтоні.

Зокрема, він пояснив, що умови створення позитивного іміджу в США іноземним особам, які набувають статус "іноземних агентів", регулюються законом "Про реєстрацію іноземних агентів" 1938 року. Згідно з законом іноземний агент має бути зареєстрований в Міністерстві юстиції США та заповнити відповідні формуляри. П.ЛЮТИЙ сказав, що має у своєму розпорядженні формуляр від 26 червня 2001 р., в якому компанія BKSH повідомляє Міністерству юстиції, що вона уклала контракт з Агентством гуманітарних технологій (АГТ), якою володіє і яку контролює "член парламенту та незалежний бізнесмен Віктор ПІНЧУК".

Як пояснив П.ЛЮТИЙ, однією з головних вимог американського закону "Про реєстрацію іноземних агентів" є приватний статус агента. Зокрема, сказав він, агент не повинен належати іноземному урядові, іноземній політичній партії чи іншій іноземній компанії, та не може ними контролюватися, фінансуватися повністю або частково та субсидуватися. Надання неправдивої інформації Міністерству юстиції США є порушенням закону і вважається скоєнням тяжкого федерального злочину, винних у якому встановлюватиме Мін'юст США, сказав П.ЛЮТИЙ.

Водночас він не виключає ситуації, коли українській стороні необхідно буде відповісти на ряд "делікатних запитань" американських слідчих, якщо буде виявлено фіктивну незалежність В.ПІНЧУКА та АГТ "від правлячого режиму та будь-якої української політичної партії або організації".

За словами П.ЛЮТОГО, в цьому разі постане питання про порушення вимог закону "Про реєстрацію іноземних агентів".

На його думку, наслідки заяви директора АГТ Максима КАРІЖСЬКОГО про непричетність В.ПІНЧУКА до АГТ можуть бути досить невтішні "не тільки для директора АГТ". Зокрема, йому доведеться пояснити, чому зміст його заяви розходиться з документами американського уряду.

(Сьогодні в інтерв'ю УНІАН М.КАРІЖСЬКИЙ заперечив причетність Агентства гуманітарних технологій до депутата В.ПІНЧУКА. М.КАРІЖСЬКИЙ заявив, що В.ПІНЧУК "ніколи не був і не є власником агентства". Також він заперечив існування угоди між АГТ та компанією BKSH. За його словами, агентство не мало жодних контрактів з іноземними фірмами щодо створення позитивного іміджу Президента України Леоніда КУЧМИ і посадових осіб держави).

додано: 26-07-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996159676.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua