першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Агенство гуманітарних технологій нишпорить по українських регіон

додано: 01-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996688743.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Що ж привело “варяга” на Галичину, і чому це він вирішив попрацювати на українську організацію, яка, за твердженням директора інституту політики Миколи Томенка, уклала угоду з американською фірмою, що спеціалізується на покращенні іміджу диктаторів з різних країн, контракт для висвітлення українського президента в світі виключно в світлих тонах? Чи впали у Москві зарплати, чи є якісь інші причини?

Микола Томенко стверджує, що угоду з американцями підписам як власник не хто інший як громадянський зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук. Схоже на те, що М. Томенко каже правду, оскільки В. Пінчук мовчить як риба.

Якщо подивитися на сайт Агентства гуманітарних технологій (aht.org), то впадають в очі розбіжності російськомовною та англомовної версій рекламної сторінки. Виглядає, що вони призначені для різних читачів: російськомовна має “заманити” можливих замовників з країн колишнього СРСР, англомовна – позитивно висвітлити АГТ в очах іноземців.

Тому в англомовній версії метою агентства вказано перетворення України на соціальну державу, чого і близько немає в російськомовній версії. Англійською мовою АГТ прагне “перетворити Україну на конкурентну силу у глобалізованому світі”, російською вона цього не бажає. Водночас агенство, як це зазначено в обох версіях, стоїть на ліберальних позиціях. Як це поєднується з соціальною державою невідомо. Нагадує стиль Жириновського: кожен знайде собі те, що йому до вподоби.

Немає в російськомовній версії сторінки “Про нас” і переліку областей компетенцій агентства, які наявні в англомовній: створення і покращення іміджу, управління кризами, стратегічне консультування тощо. Ні слова не пишеться на російськомовній сторінці, на відміну від англомовної, про входження до Всесвітньої організації торгівлі та перспективи європейської інтеграції. Мовчить російськомовна сторінка “Про нас” і про наявність в Агентства гуманітарних технологій “сильних і продуктивних контрактів з Верховною Радою, Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Національним Банком України, регіональними структурами, ключовими дослідницькими організаціями, економістами, академічною і політичною спільнотою, лідируючими агенціями новин і газетами, каналами телебачення, приватними компаніями, державними діячами і керівниками партій, які підтримують правий і правоцентристський політичний спектр ідеологій, молодими, демократично-орієнтованими політиками, які... візьмуть лідерство у найближчому майбутньому”, про що аж кричить англомовна сторінка.

Прочитавши версії сторінки “Про нас” на різних мовах, можна скласти враження, нібито існує два Агентства гуманітарних технологій. Одне нагадує групку піарщиків-шабашників, які їздять по просторах СНД з надією знайти добре оплачувану халтуру, друге (в англомовній версії) – це солідна науково-дослідницька установа з менеджерами-практиками.

Інформації про власників агентства на сайті немає. Проте вказано, що президентом є народний депутат Валерій Хорошковський, член двічі народної партії, а керівником проекту – Володимир Грановський, добре відомий в Україні піарщик. Можливо, це і довірена особа справжнього засновника АГТ (не Пінчука, а когось із Росії). Навіть електронна пошта АГТ починається з прізвища цього пана: vgranovsky@aht.kiev.ua.

Особа самого В. Грановського є доволі загадковою. Про нього майже нічого невідомо, але, коли він років п’ять тому з’явився в Україні, його прізвище вимовляли з повагою і пошепки. Стверджують, що він не має вищої освіти (а може має таку, про яку не можна говорити?). Проте, це не завадило йому працювати у представництві Світового Банку в Україні, бути радником президента Л. Кучми та його представником в Національній раді, де він обґрунтував на телебаченні і голосував за позбавлення ліцензії радіо "Континент" на підставі боргів.

Агентство гуманітарних технологій заснувало Інтернет-сайт Part.org.ua, який відзначається послідовним анти українством, просуває дугінську євразійську ідею, яка передбачає реінтеграцію України, послідовно підтримує Кучму в справах Гонгадзе і Мельниченка, веде лінію московської патріархії - ставлення до українських церков та їх об'єднання в минулих акціях проти приїзду Папи Римського.

Мабуть, не довіряючи місцевим кадрам, В. Грановський запрошує для особливо важливих справ своїх московських друзів, один з яких і завітав до Ярослава Демидася. Молодий чоловік не приховував своєї зацікавленості поглядами пана Ярослава, але розмови, як такої не відбулось. Мабуть, візитер зрозумів, що з цього чоловіка користі йому буде мало.

За час короткого знайомства вдалось з’ясувати, що Тернопіль на шляху піарщика вже шосте українське місто після візиту до Ужгорода, Чернівців, Івано-Франківська, Рівного і Луцька, що “замовник послуг його організації в Україні відсутній” і , що вони працюють на портфель, попит на який з’явиться через пару місяців

Очевидно, мова йшла про пілотне обстеження регіональних особливостей перед майбутніми парламентськими виборами. А коли на пряме запитання, чи не те це Агентство гуманітарних технологій, московські імідж-мейкери якого нав’язали нам “старого-нового” президента і де зараз небезвідомий Смірнов (один з іміджмейкерів Кучми на останніх президентських виборах), гість відповів коротко:”Смирнов уже уехал”.

Згадувався в розмові також невідомий Я. Демидасю пан Станович з Івано-Франківська.

Після відвідин московського гостя на столі в Ярослава Демидася залишилась візитка з московськими номерами телефонів, а у спогадах зухвалі слова молодика, що Україна – це російська територія, бо тут господарює російський капітал.

В підготовці допису використані свідчення Ярослава Демидася та матеріали, надані відвідувачами форуму сайту Майдан.

додано: 01-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996688743.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua