першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Кримінал на український лад: ланцюжок збігів зі смертельним резу

додано: 03-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996842397.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Країну знову лихоманить від голосного кримінального-політичного скандалу. Після зникнення журналіста Георгія Гонгадзе і появи записів колишнього майора президентської охорони Миколи Мельниченка нові події знову втягують країну в затяжну політичну кризу. У Донбасі убитий керівник однієї з місцевих телевізійних компаній Ігор Александров. В українських ЗМІ відразу ж з'явилися коментарі, що це убивство має винятково політичний характер.

Президент Леонід Кучма призначив керівником комісії з розслідування секретаря Ради нацбезпеки Євгена Марчука, а інформовані джерела саме з ним зв'язують усі недавні події, що виглядає цілком вірогідним у світлі цілого ланцюжка неймовірних збігів.
Відомо, що Гонгадзе довгий час тісний співробітничав з Марчуком. Останній неодноразово передавав йому компромат, зібраний на Кучму і його оточення. Кероване Гонгадзе інтернет-видання забезпечував комп'ютерною технікою не хто іншим, як колишній голова української держбезпеки, і багато матеріалів, опубліковані в ньому, були вигідні тільки Марчуку. За дивним збігом обставин Гонгадзе зник саме після сварки з генералом (той спересердя навіть відібрав комп'ютери) і наміру оприлюднити ряд матеріалів про його діяльність. За деякими відомостями, це було документоване розслідування про участь Марчука в контрабанді зброї.

До речі, на Україні досі пам'ятають скандал із затримкою в кишинівському аеропорті літака фірми "Аероальянс", завантаженого великою партією контрабандної зброї. У число засновників "Аероальянса" входив Вадим Євгенович Марчук, і насилу високопоставленому батьку вдалося припинити розслідування.

Відомий майор Мельниченко був ще 1992 року прийнятий на роботу в Службу безпеки Марчуком і користувався його особистим заступництвом. Крім того, у період президентства Леоніда Кравчука при особистій участі голови СБУ за рубежем було закуплене устаткування для прослуховування, велика частина якого безвісти зникла.

Цікаво, що досі ніхто так і не зміг пояснити, яким чином охоронець президента зумів зробити свої записи. Не менш дивно, що в цих записах як співрозмовників Кучми фігурують багато посадових осіб і політиків, але немає секретаря Радбезу, який регулярно буває в президента.

Убивство Александрова в багатьох на Україні справило враження, що справа Гонгадзе повторюється. Александров був у період президентських виборів керівником регіонального штабу Марчука, але потім відгукувався про нього дуже критично. Він багато чого знав про систему фінансування виборчої кампанії шефа і не надто приховував свої вибухонебезпечні знання.

Наскільки відомо, очолювана Марчуком комісія працює винятково в напрямку збору матеріалів для звинувачення так званого донецького клану, стосунки з яким у генерала далекі від нормальних. У всякому разі, контрольовані ним ЗМІ вже готуються працювати в цьому ключі. Якщо секретарю Радбезу вдасться виконати поставлене завдання, то більше не залишиться регіональних еліт, які являють для нього небезпеку.

Як би там не було, поки нагорі з'ясовують стосунки, життя журналістів залишається розмінною монетою в брудних іграх сильних світу цього.

<B>Коментар Майдан-Інформ:</B> За інформацією, що стала відома нам з джерел, які ми назвати не можемо, Євген Марчук доживає на посаді секретаря Ради національної безпеки і оборони України останні тижні. Але ми сумніваємося, що саме він є причетний до вбивства українських журналістів. Скоріше за все, це є черговий пошук “крайнього”, який необов’язково завершиться судом над Марчуком. Схоже на те, що його конкуренти просто підставляють Євгена Кириловича перед Кучмою, як свідчить про це інший матеріал, який за кілька днів з’явиться на Нашому Майдані.

додано: 03-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/996842397.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua