першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Сергій БРУНЬ: "Без права вибору" (Григорій Суркіс "футболізує ук

додано: 06-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997086791.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Так уже в нас заведено, що будь-хто, прийшовши до влади, ; прагне якомога повніше лобіювати свої справи, особливо якщо це - успішний бізнесмен. Щоправда, ті справи не завше повною мірою відповідають нагальним потребам держави, але то вже - дрібниці. Не хоче пасти задніх і президент Федерації футболу України(ФФУ), народний депутат Григорій Суркіс. А отже, і одна зі сфер зацікавлень у нього також, відповідно, пов'язана з цим популярним в Україні видом спорту. До того ж, Григорій Михайлович виявився куди спритніший, ніж його попередник на посаді президента (ФФУ) - екс-прем'єр-міністр України, голова НДП Валерій Пустовойтенко. Він уже через рік після свого призначення "головним футболістом" став втілювати в життя ідеї Валерія Павловича, і цьогорічного першого вересня в українських школах, з легкої руки президента ФФУ, вводиться нова дисципліна - урок футболу. Відповідну угоду про це з Міністерством освіти і науки України вже підписано, тому розпочато перепідготовку вчителів фізкультури в чотирьох спеціальних центрах - у Києві, Харкові, Львові і Дніпропетровську. При цьому Федерація футболу України бере на себе перепідготовку вчителів фізкультури, але для повноцінної реалізації програми є потреба в частковому фінансуванні з боку держави.

А наразі - трохи математики. Сьогодні в Україні діє 22 тис. шкіл, у яких навчається 6 млн. учнів і працює 32 тис. вчителів фізкультури. Отже, таке масове впровадження уроків футболу - справа недешева. Задля цього потрібно не лише забезпечити всі школи достатньою кількістю м'ячів, а й виробити відповідну методичну базу для прискореної перепідготовки вчителів. І хоча президент ФФУ запевняє, що з інвентарем і методичною базою особливих проблем не буде, навіть не зважаючи на те, що в Україні ще немає фабрики з виготовлення м'ячів, але без залучення коштів з Державного бюджету таки не обійтися. Знаючи рівень бюджетного фінансування освіти, цілком зрозуміло: якщо Україна впровадить це ноу-хау (адже ніде, принаймні в Європі, футбол у школах масово не викладають), доведеться урізати фінансування інших, не менш важливих дисциплін.

Хоча, з іншого боку, позитив цієї програми - те, що вона допоможе хоча б частково розв’язати проблеми з дитячою злочинністю, оскільки в підлітків виникне якесь зацікавлення. Крім того, це буде чудова база готувати майбутніх професійних гравців, і ми напередодні чемпіонату світу з футболу вже не будемо червоніти за невдалі виступи нашої збірної. Однак, це за умови, що справді дбатимемо про розвиток українського футболу, а не будемо донорами престижних західних клубів.

Інша проблема, пов'язана із введенням до шкільної програми обов'язкових уроків футболу: як бути з тими школярами, які не є "фанами" цього виду спорту? Може, ввести обов'язкові уроки гімнастики, легкої атлетики, тенісу, боксу чи боротьби? Але в такому разі всі кошти, що виділяються з Держбюджету на розвиток освіти витрачатимуться лише на це. Знову ж таки: як бути з школярками? Вони що, також на уроках будуть копати м'яча? Проте Григорій Михайлович, здається, цими проблемами не переймається. Адже, на його переконання, хай навіть не всі школярі стануть професійними футболістами, однак, вони будуть патріоти і законослухняні громадяни. Хоча - як із вихованням таких вкрай потрібних рис пов'язані обов'язкові уроки футболу -незрозуміле. Але угоду підписано, тож уперед, до масового спорту, а вже потім - математика, фізика, література, історія... Проте - стоп... Здається, ми вже це проходили, в ті ж таки 30-ті роки, коли в СССР культивувалося масове "захоплення" фізкультурою, і поголовне вивчення військової справи. Невже ходимо колом?

Не маючи нічого проти змагань з вуличного футболу, також ініційованих ФФУ, варто зауважити, що будь-які ініціативи повинні мати розумні межі, за які не варто переступати.

додано: 06-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997086791.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua