першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Славко ВОЛИНСЬКИЙ: "Генерал Марчук - засновник СБУ чи таємний аг

додано: 06-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997089222.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Як вдалося з'ясувати з поінформованих джерел, першому СБУш-нику України було все відомо про махінації одеської нафтофірми "СИНТЕЗ", яка окрім нафти нелегально переправляла для хорватської поліції автомати, ракети і навіть установки "град". Але в той час - 1993-1994 рр., коли президентом України був Леонід Кравчук, а прем'єр-міністром Юхим Звягільський (золоті часи для кримінального бізнесу), - Євген Марчук ще був сірим, слухняним коником, який дивився крізь пальці на все, що дозволяли собі робити можновладці.

Однак, як відомо, в "тихому болоті чорти водяться". Марчук виявився не таким уже й сірим і слухняним коником. Він таємно накопичував інформацію і, як говорять його деякі колишні підлеглі, "грубо порушуючи службову етику", за власною ініціативою "зливав" детальну інформацію про збройові оборудки "СИНТЕЗу", "ПРОГРЕСу", "Глобал Текнолоджіс Інтернешенлз" і навіть "СПЕЦЕКСПОРТу" спецслужбам держав НАТО. (Цікаво чи безкорисно?)
Бо наївно думати, що без чиєїсь наводки з Києва кораблі НАТО затримали теплохід "Ядран Експрес", переповнений українською зброєю... І за деякими даними, врешті-решт, великі досьє про "комерції" "СИНТЕЗу", "ПРОГРЕСу" та інших сумнівних фірм, особисто підготовлені і Марчуком, з'явилися в антимафіозному комітеті Італії і лягли в основу розслідування справи Жукова, Мініна, Ангерта та компанії.

Жуков і члени його групи вже дали покази про здійснення 18 перевезень зброї. Російські мас-медіа досить детально розповідали про тісні "ділові" зв'язки Жукова з бізнесменом, народним депутатом українського парламенту Андрієм Деркачем (сином нещодавно зміщеного шефа СБУ).

Як зазначив один з адвокатів Олександра Жукова, Андрій Деркач, який у 1994-1999 роках був радником Президента Кучми із зовнішньоекономічних питань, чинив прямий і опосередкований тиск на Олександра Жукова, аби той дещо перепрофілював фірму "СИНТЕЗ" і став посередником між українською збройовою фірмою "ПРОГРЕС" та українсько-панамським підприємством "ГЛОБАЛ ТЕКНОЛОДЖІС ІНТЕРНЕШНЛ", якою керує "панамець", "парагваєць", "грек", "ізраїльтянин" Дмитро Стрешинський.

Як зазначається в одному з конфіденційних листів СБУ від 12 лютого 1993 року за номером 369, тодішній шеф СБУ Є.Марчук застерігав президента України не співробітничати з фірмою "ГЛОБАЛ ТЕКНОЛОДЖІС ІНТЕРНЕШНЛ", оскільки вона має репутацію фірми-порушника правил торгівлі на міжнародному ринку озброєнь. Проте і попередній, і нинішній президенти України проігнорували подібні застереження.

Мабуть, це й підштовхнуло Марчука здати всю інформацію спецслужбам країн НАТО.

Але тут стає незрозумілим, чому Служба Безпеки України разом з іншими українськими правоохоронними органами самі не протидіяли збройовій афері, а переклали свої обов'язки на плечі закордонних правоохоронців, і чому на відміну від західних правоохоронців іще не заарештували й не засудили жодного українського кримінального магната? Чому Павла Лазаренка затримують і судять у Швейцарії та США, Жердицького в Німеччині, Мініна, Жукова і компанію в Італії, а томи, заведені на "комерційну" діяльність Волкова, припадають порохом у Бельгії?

додано: 06-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997089222.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua