першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Тетяна ВЕРГЕЛЕС: "Народний вирок депутату - щоб жив ти на одну з

додано: 07-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997204866.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На Інтернет-сайті Верховної Ради новий Закон “Про статус народного депутата України” розмістити “забули”. А те, що пропрезидентські видання називають нововведеннями у цей закон, – переважно такими не є, бо перекочували у новий документ із закону, прийнятого у 1993 році. Згідно з ним, народному депутатові, зокрема, належиться службова квартира у Києві, безоплатні – проїзд на усіх видах транспорту, парковка, медичне обслуговування, путівки на лікування, відпустка на 45 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі подвійної місячної зарплатні. А ще “реабілітація” у постдепутатський період: Верховна Рада виплачує екс-законодавцю з моменту завершення терміну повноважень до його працевлаштування матеріальну допомогу у розмірі зарплати з урахуванням доплат і надбавок, які отримують працюючі депутати.

Якщо колишній нардеп вирішить піти на навчання або перекваліфікацію, то депутатську зарплату він отримуватиме два роки. Коли ж депутат так і не знайде собі роботи, то аж до пенсії отримуватиме 50 відсотків зарплати діючого депутата. Але за умови, що має стаж понад 25 років (для чоловіків) чи 20-ть (для жінок). Та усе це можна якось пояснити. А от як пояснити пільги для членів сім’ї депутата? За новим законом, якщо дружина (чоловік) народного обранця вирішить перебратися до столиці, то Держслужба зайнятості повинна запропонувати у першочерговому порядку роботу, рівноцінну попередній. При цьому за ними зберігаються і місце “старої” роботи, і стаж роботи за фахом. У пенсійному віці депутати зможуть користуватися службовим транспортом – для поїздок у лікарню, поліклініку. Щоправда, є одна умова: не більше 10 годин на місяць. Після закінчення депутатських повноважень парламентаріям автоматично присвоюється перша категорія, перший ранг держслужбовця.

Зрозуміло, це лише окремі привілеї. Вони випливли на поверхню, бо президентському оточенню так було вигідно. А що не є вигідним для гаранта Конституції? Наприклад, розтлумачувати у пресі деякі цифри з Державного бюджету України на 2000 рік. Нагадаємо, що консолідований Державний бюджет становить 33 млрд. грн. З цих грошей Управління справами Верховної Ради “з’їдає” 124 млн. грн. Зарплата депутатів “влітає” бюджету у 12,4 млн. на рік, працівників Адміністрації Президента – у 11,8 млн., особисто Президента – в 1 млн. 200 тис. грн. (а видатки на усю його діяльність становлять 7 млн. 100 тисяч грн.). Зауважте, загальна зарплата парламентаріїв дорівнює зарплаті працівників Адміністрації плюс Президента. Але ж опозиція тут же може дорікнути: навіщо стільки грошей на “неконституційний” орган! В Основному Законі нічого не сказано про Адміністрацію Президента. Зарплата працівників апарату Кабміну стає платникові податків у 9,3 млн. грн., Генпрокуратури - 63 млн. грн., МВС – 691 млн. грн. (Тоді як, скажімо, зарплатня працівників системи охорони здоров’я – 148 млн. грн.). Це ми зачепили лише заробітну плату! Привілеї ж і пільги не завжди вимірюються у грошах. І стосуються вони не тільки депутатів! “Золоті акції” потужного підприємства, подаровані внукові чи синові можновладця, – це хіба не пільга, отримана за народний кошт?

додано: 07-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997204866.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua