першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Тарас ТОКАР: "Країна нездійснених мрій?"

додано: 07-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997205375.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Полтавщина

Я – українець! Я пишаюся тим, що народився і живу у власній країні – Україні!

На жаль, моя країна ще далеко не задовольняє мої вимоги до неї та й не тільки мої. Але це мене не пригнічує, бо відразу питаю себе: “А що я зробив, щоб покращити життя своє і своїх земляків?” І тут же відповідаю: “Роблю, постійно роблю. Але розумію, що зробив ще дуже мало”.

Більшість українського народу в Україні живе за межею бідності. Шмат ковбаси (чи то м’яса) дорожчає щомісяця – це найбільше турбує наш люд. Його не турбують причини зубожіння. Його не турбує, що Україна – наш власний дім перетворюється на міжнародний смітник. Він думає як вижити.

За останні роки крадіжка зі звички перетворилася на стиль життя багатьох. Крадуть всі і все. Маленький школярик намагається вкрасти жувальну гумку або іграшку у магазині. Селяни продовжують обкрадати самі себе. Міський житель краде металовироби. Влада обкрадає бюджети всіх рівнів. І т.д.

Державний механізм не зупиняє, а стимулює розкрадання держави в особливо великих розмірах. Чому дрібнитися? Якщо вкрадеш мішок картоплі, то сядеш за ґрати на п’ять років. Якщо вкрадеш мільйон і більше – отримаєш владне крісло і продовжуватимеш красти. Головне – щоб вчасно ділився з потрібними людьми. Бо Ленін казав: “Треба ділитися!” А прокурори? Прокурори тебе не дістануть, бо полювати вони можуть тільки за тими, хто краде картоплю. А як же Закон? Закон тебе не дістане, якщо ти у шкіряному кріслі, а не у полі. Бо, або ти пишеш Закон, або для тебе його пишуть.

Бізнес

Якщо ти бізнесмен, то успіх твоєї справи залежить від ряду чинників. Перший – це “дах”. Від нього залежить 70 відсотків твого майбутнього (тут знову спрацьовує ленінський принцип). Другий – це гроші. Від них залежить 20 відсотків успіху справи. І третій – 10 відсотків – це твої розумові здібності, які сконцентрують у “правильне” русло “дах” і гроші на отримання заробітку. Чому все це відбувається у такій закономірності? Чому не в іншій?

На превеликий жаль, наші бізнесмени займаються вузько кишеньковими справами. Вони не займаються ані політикою, ані громадською діяльністю. У країні діє закон: бізнес і політика – не сумісні речі. Саме з цієї причини наших бізнес-людей легко розчавити державній машині – бо ніхто їх не захищає від цього тиску. Кожен керівник, шукає дрібні, не довгодіючі шляхи виживання – надання хабарів “нужним” владикам. Горе в тому, що ці владики постійно хочуть їсти. Як і будь-які громадяни. Та й дворові пси підходять тільки до тих, хто їх кормить. Але тікають від тих, хто жене. Не кожен може гнати собаку...

Політика

У політику йдуть у нашій країні не будівничі держави, а “будівничі” власних кишень. Ми обираємо їх за шмат ковбаси і довгі язики. Як ми любимо їх слухати – як у радянські часи дітьми слухали казки діда Панаса... Часи змінюються, ми “подорослішали”. Нам давай інших байкарів. Держава піклується (серйозно) за своїх громадян – кожному громадянину по байкарю. Скільки їх розвилося? Раніше були одні – члени КПРС. А тепер – комуністи, соціалісти, демократи, псевдонаціоналісти, анархісти, пацифісти. І ВСІ ХОЧУТЬ ЇСТИ.

Політика в Україні (як у більшості країн СНД) – це мистецтво добре красти і добре говорити. Якщо не вмієш – ти не політик. Політик у НАШІЙ країні – це той, хто вміє з депутатської ради попасти в держадміністрацію, з адміністрації – у раду, і знову вперед, і знову назад.

Життя людське

Наші люди звикли чекати – це стиль нашого життя. Раніше ми чекали комунізму. Комунізм так “швидко” пролетів, що тільки одиниці встигли його піймати – партійні боси. А решта знову чекає чогось кращого. Одні – повернення часу коли “пролітав” комунізм, щоб цього разу схватитися за нього (може повезе...). Інші – “будують” незалежну Україну, отримуючи мізерні зарплатні, стипендії, пенсії. Авось щось вкрадуть, продадуть – буде легше. АЛЕ ДАЛЕКО НЕ ВСІ ТАК ЖИВУТЬ. Є люди, які хочуть і можуть жити краще. Їх багато, але вони поодинокі. А поодинокі тому, що не солідарні між собою.

Раніше кар’єристів об’єднувала КПРС, а зараз море “державницьких” партій. А більшість порядних людей сидить по хатках, бо не вірять у зміни на краще у майбутньому. Головне, щоб щось можна було б змінити (чи то зробити) ТРЕБА ВІРИТИ.

Віра у комунізм, нав’язана народу компартійними босами, знищила віру у власні сили. Пенсіонери хають молодь, молодь – пенсіонерів. І це замість того, щоб один одному допомагати. А результат гіркий – пенсіонери бомжують, молодь задарма продає свої тіла і душі. Хто зупинить цей процес?

Молодь

Компартійні керівники, якими й є нинішні керманичі, нав’язували суспільству принцип: молодь – майбутнє країни (тепер – України). Я думаю інакше.

Майбутнє – це те, чого немає. А молодь у нашій країні є зараз (яка? – то вже інше питання). Тобто, я кажу так: “Українська молодь – це сьогодення України”. Молодь навчається, молодь працює, молодь бомжує, молодь байдикує – АЛЕ ЦЕ ЗАРАЗ. ЦЕ СЬОГОДНІШНЯ МОЛОДЬ!

Тільки разом змінимо життя на краще

Наші неукраїнські “державотворці” роз’єднують нас з усієї сили. Вони створюють для нас на наші кошти десятки реліґійних сект, сотні політичних партій, тисячі громадських орґанізацій. Все це робиться з однією метою – роз’єднати і так роз’єднане українське суспільство.

МИ МАЄМО ЗУПИНИТИ ПРОЦЕСИ РУЙНАЦІЇ ДЕРЖАВИ І НИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ! Якщо енерґія української молоді об’єднається з досвідом старшої ґенерації українців, то у нашій країні вже найближчим часом відбудеться багато позитивних змін. Тільки разом МИ ПОБУДУЄМО УКРАЇНУ – КРАЇНУ НАШИХ МРІЙ.

Досить чекати! Досить спостерігати за сусідами! Настав час творити! Настав час об’єднаними зусиллями будувати власний дім! Геть комунізм з суспільного мислення!

Тарас ТОКАР,
член Українського народного рукху,
голова ініціативної групи Громадського
комітету Полтавщини “За власний дім!”,
редактор Інтернет-видання “Власний дім”.
м. Полтава.

додано: 07-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997205375.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  Новини з Обозу :
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua