першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Валентина КУЗНЄЦОВА: "У Чернігові готові будувати барикади" (КОР

додано: 13-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997730137.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чернігів - єдине місто країни, ринки якого збиткові. Про цей рекорд на засіданні Кабміну ще в 1999р. говорив президент: «Багато порушень і прямих зловживань з місцевими податками і зборами. У Чернігові перетікає в тінь до 75% цих сум». («КК», №132,17.07.99.)

Цим неймовірним досягненням три роки тому зацікавилися слідчі органи. У липні 140 торговців центрального ринку Чернігова звернулися до посольства США в Україні з проханням надати їм політичний притулок, стверджуючи, що місцеві влади порушують їхні права на вільне ведення бізнесу. Представники США приїжджали в Чернігів познайомитися з особливостями місцевої ринкової економіки. Посольство США обіцяло підтримку й політичний притулок переслідуваним владою підприємцям.

Профспілка бореться за повернення міських ринків у комунальну власність, проведення тендера на оренду землі з урахуванням професійних потреб і цивільних прав підприємців, зниження ставки патенту. Профспілка сподівається дожити до часів, коли вся сума зібраного ринкового збору стане надбанням бюджету, а не групи розкрадачів.

У червні цього року проводилися зустрічі лідерів профспілки з мером і губернатором, податковою адміністрацією й іншими зацікавленими структурами. Але діалог не вийшов. Хід маршрутом мерія – податкова - санепвдемстанція, супроводжуваний тріском болсанок і свистом у спеціально закуплені свистульки привернули увагу тільки перехожих і преси.

Два тижні під вікнами мерії стояло наметове містечко підприємців. Напередодні Дня Конституції пройшла акція «похорону Конституції» під гаслом «жила недовго і вмерла молодою». Все це влада витримала спокійно. 3 липня ситуація вийшла з-під контролю керівників профспілки.

В результаті будівельних робіт біля території Центрального ринку було зруйновано 40 прилавків. Робочі місця буквально провалилися в котлован. На дно ями впав і знак «Стій! Небезпечна зона!» Проектувальники не врахували особливостей ґрунту. Обрушився пісок, що був під асфальтом. Поплив ґрунт, обрушилися прилавки.

Після аварії в.о. директора ринку заявив, що нічого про проведення будівельних робіт не знає, оскільки це не входить у його компетенцію. Ця відверта байдужість до інтересів орендарів викликала буквально бурю гніву. Майже половина торговців, а це півтисячи людей, вийшли на перехрестя центральних вулиць міста. Несанкціонований мітинг тривав десять годин. Речовий ринок не працював. Тролейбуси змушені були змінити в цей день маршрут. Представники мерії, міліції, СБУ дарма намагалися взяти ситуацію під контроль. На заклики «розійдіться, ми розберемося пізніше», на погрози про кримінальну відповідальність розлючені підприємці відповідали «ви вже почали підкоп, а далі що буде?». До думки керівників профспілки, що намагалися зупинити стихію, прислухатися не бажали. Спека під 40 градусів додала проблем. Одна з маніфестантів погрожувала влаштувати самоспалення.

Завдяки стриманості співробітників МВС день пройшов нервово, але без особливих ексцесів. Керівник будівельної фірми обіцяв укластися, по можливості, у мінімальний термін і до 7 липня відновити своїм коштом робочі місця і виплатити компенсацію. Частину місць справді до зазначеного часу було відновлено.

7 липня підприємці — майже тисяча осіб — не заплатили ринковий збір. У результаті влада почала переговори про можливе призначення на посаду директора ринку «людини від профспілки», створення нового акціонерного товариства, розрив оренди з СП «Чернігівський ринок», яке не перший рік провокує страйки й акції протесту. На жаль, жодну з обіцянок влади не було реалізовано.

Профспілка підприємців Харкова направила чернігівським колегам, а також президенту і прем'єр-міністру країни, голові держкомітету з питань регуляторної політики і підприємництва, керівникам Чернігівської держ- і обладміністрації, — заяву «Про перешкоджання приватним підприємцям м.Чернігова в здійсненні їхнього конституційного права на заняття підприємницькою діяльністю.» Ринки Харкова готові підтримати черніговців у їхній боротьбі за право на працю. До вимог чернігівців приєдналися профспілки підприємців Славутича (Київська обл.) і Прилук (Чернігівська обл.).

Ринок продовжує опускатися на дно. Злива 12 серпня розмила котлован. Над ямою нависли прилавки. Оголився фундамент магазинчика, що сусідить з ямою. Підмито основну опору металоконструкції критого ринку, що будується поруч. Вода, протікши до камер схову, зіпсувала товар. Виникла небезпека втрати ще кількох десятків робочих місць. Найменш винними в тому, що відбувається, вважають себе автори ями, яка розповзається по території ринку: замовник проекту ТОВ «ЮНІКОМ», підрядчик «Топ-сервіс». До речі, в результаті тривалого будівництва, підрядчик прихопив 17 кв.м чужої території.

З 15 серпня на центральному ринку міста припиняється оплата послуг. «Послуги» містять у собі зобов'язання впорядковувати територію: ремонтувати прилавки, вивозити сміття, будувати зручні під'їзди. На ринку немає медпункту, неможливо викликати «швидку» — вона просто не проїде. За відсутність усього цього підприємці платити відмовляються. З 15 серпня приватний підприємець, уповноважений профспілкою, бере патент на надання послуг з благоустрою ринку. Зокрема, передбачається закопати котлован.

Соціальна обстановка в Чернігові напружена. Вибух можливий у будь-який момент. Виникає відчуття, що це комусь необхідно, вважають чернігівці.

додано: 13-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997730137.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua