першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Володимир КАРПІЙ: Георгій Гонгадзе "не львів'янин"? ("СІЛЬСЬКІ В

додано: 15-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997870717.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

До десятої річниці незалежності України Львівська обласна рада, у рамках конкурсу "Львівська слава", запровадила премію імені В'ячеслава Чорновола у галузі журналістики та публіцистики. Кому ж тоді, як не секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України, назвати кандидатів на цю престижну нагороду для працівників засобів масової інформації? Так він і вчинив, назвавши кандидатуру зниклого Георгія Гонгадзе.

- Секретаріат поступив тут не самочинно, - говорить голова обласної організації журналістської спілки, головний редактор газети "Високий замок" Степан Курпіль. – Ідею висунення кандидатури Георгія одностайно підтримали журналістські колективи багатьох газет області. Ми виходили з того, що зроблене Георгієм Гонгадзе важко переоцінити. Він був відмінним і мужнім публіцистом.

Та ця ідея перелякала львівських чиновників, і почалося крутійство. Мовляв, Георгій – не львів'янин. Та це спростувала мати зниклого журналіста Леся Гонгадзе: Георгій вчився у Львові, тут розпочиналася його стезя у журналістиці, саме тут він багато зробив для утвердження демократії у ті роки, коли В'ячеслав Чорновіл очолював обласну раду, нарешті, він весь час був прописаний у Львові, й ордер на квартиру виписаний на нього...

То є ще якісь заперечення?

Чиновники знайшли їх. Мовляв, положенням про конкурс не передбачається присуджувати премію посмертно. Хіба що його переробити.

Отакої! Ще й конкурс не відбувся, лише журі, у складі якого, до речі, голови усіх творчих спілок області, добирає роботи претендентів на відзнаку, а положення вже застаріло... Тим більше, що воно, журі, не відхилило кандидатуру Георгія, а, навпаки, також підтримало її...

- Та коли в палаці мистецтв обласна влада запропонувала виставити на громадський огляд роботи претендентів, - продовжує розповідь Степан Курпіль, - нам натякнули: публікації Георгія Гонгадзе небажані на цих стендах, він останнім часом все ж таки не у Львові працював... Але що виставлено? Серед претендентів троє, безперечно, шановані в регіоні люди. Нічого проти них не маємо. Але ж вони не працювали й не працюють у засобах масової інформації, і роботи їхні - кількарічної давності. Премія ж у галузі публіцистики журналістська, кому ж тоді визначатися з кандидатурами на її присудження, як не журналістській громаді?

Причина метушні навколо премії імені В'ячеслава Чорновола, це добре видно, в тому, що чиновники бояться Леоніда Кучми, ставлення якого до Георгія Гонгадзе та його журналістської спадщини добре відоме.

До честі львівських журналістів, вони не здаються, не поступаються своїми принципами. Хто ж переможе? Що візьме гору - справедливість чи прислужництво?

додано: 15-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/997870717.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua