першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: МАРІЧКА ГАЛАБУРДА – ЧИГРИН: "Книжка "ОЛІГАРХ" (Розповіді Вадима

додано: 17-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/998080778.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

“В Україні у Вадима Рабіновича погана репутація: підприємця - мільярдера з Києва вважають пов'язаним з організованою злочинністю. Західні спецслужби упевнені, що 47 –літній бізнесмен є посередником між великими кримінальними синдикатами, що виникли на пострадянськім просторі, і леґальним бізнесом.

У четвер 1.2.ц.р. в Берліні Рабінович вперше з’явився перед німецькою пресою. “ Я не злочинець, я займаюся чесним бізнесом” – заявив Рабінович журналістам. Однак, з його слів, якщо підприємець в Росії, в Україні або де б те не було, займається бізнесом, то одних грошей і підприємницької жилки для цього ще не досить, необхідно уміти співробітничати і з мафією і зі спецслужбами.”

Детальніше розказувати про цю співпрацю Рабінович не захотів. “Я не божевільний”, - заявив підприємець. Однак Рабінович все ж виявився досить відважний для того, щоб протягом більше півтора року в довгих розмовах

На підставі того матеріялу Ротт написав книжку, на презентацію якої в берлінському видавництві Europa-Verlag були запрошені представники преси, щоб познайомитися з автором і його головним джерелом інформацію.

У своїй книзі “Олігарх” Ротт описує життєвий шлях Рабіновича від дрібного харківського спекулянта епохи Брежнєва до власника величезного концерну R.C.Group, зареєстрованого в Женеві. Кар’єра, типова для періоду Радянського союзу, що розпадається: спекулянт на чорному ринку – рубльовий мільйонер – підсудний – пацієнт психіятричної лікарні – табірний арештант-в’язень. В 1991 році після семи років таборів Рабінович вийшов на волю і зайнявся торгівлею металом і меблями. В 1993 році Григорій Лучанський, голова найбільшої в той час торгової компанії Nordex взяв його до Відня, зробивши його віце-президентом величезного підприємства. Тоді до нього стали виявляти увагу спецслужби, які підозрюють, що Nordex займається відмиттям грошей Комуністичної Партії СССР. В 1996 році Рабінович пішов з Nordex, заснувавши в Україні власне підприємство R.C.Group. сьогодні в голдинґ входять страхові компанії, банки, ґазети, підприємства модної індустрії, телестанція й інформаційне аґентство. Рабінович докорив Заходу в незнанні і не бажанні дізнатися про істинний стан справ в Україні.

”Коли на Заході питаєш людей про Україну, то перше, що їм спадає на думку, це Чорнобиль, щонайбільше київське “Динамо – говорить Рабінович.”

Ця позиція Заходу, зокрема, призвела до того, що всіх підприємців, які розбагатіли, автоматично прираховують до мафію. “Захід зведе нову стіну, якщо він не буде відділяти приватних підприємців від злочинців:, - заявив Рабінович.

Я прочитала ту книжку і написала журналістові Юрґену Ротові листа. Він дуже був задоволений, що в далекій Австралії хтось зацікавлений в Україні та ще журналіст, коментатор подій в Україні, одна з перших прочитала його книжку. До речі я книжку передала ґенеральному консулеві України в Сіднеї. Передаю йому все, що появляється про Україну в пресі, і що доходить до мене і з Европейських країн. Я читаю по-італійськи, по-німецьки, по-флямандськи...

Якби я не читала тієї книжки, спокійніше хіба би жила, а так я страшенно нервую, що очевидно нічого не змінить і нічого не дасть, але якби не знала всього, що там написано, постійно дивувалася би чому в Україні так, як воно є зараз.

Юрґен Ротт пише про касетний скандал, вбивство Г. Гонгадзе й як "люди О. Волкова" хотіли викупити в нього рукопис книжки.

Книжка Юрґена Ротта охоплює вже відомі дані ( а деякі не відомі) про "подвиги" таких
" дуже мудрих" депутатів Верховної Ради й урядовців, - як Павло Лазаренко -стр. 256 і ще кілька, Юлія Тимошенко стр.259 -260, Ігор Бакай - стр. 261,262 ( за два роки заробив 400 міліонів і 40 міліонів дав Лазаренкові) Георгій Суркіс- стр. 264, Олександер Волков стр. 248-253, Йосип Кобзон стр. 181-182 і ще кілька разів є згадка на які він зустрічі їздив до Березовського ( в книжці твердять, що Кобзон таки мафіоза) - Агафонов - стр. 259, - це що до України. Там і згадують деяких жидів і росіян з України про яких я ніколи не чула. Товариша Бориса Березовського з Росії називає Ротт " Распутіном " олігархів - стр. 266 і багато інших. Нитки тих мафіоз пов'язані з нашими Депутатами, які сьогодні у ВР. Все це ГАНЬБА!

В книжці ясно і недвозначно подається дані про пов'язаність української і російської мафії, з кримінальним світом в інших країнах - багато є про Німеччину, про те, що роблять нові еміґранти з України і Росії в Берліні зокрема!

Не має сумніву, що прочитавши цю книжку, той хто не знав того всього – може здорово здивуватися й розчаруватися! - 80% написаного я знала, сама подавала до “Вільної Думки” на підставі поданих даней з Інтернету чи ґазет з України. Але довідалася цікаві деталі і багато прізвищ...

Журналіст Ротт описує дуже цікаві епізоди свого приїзду в Україну - стр. 135 до 148. Як він їде без запрошення і візи. Рабінович йому телефонує, що це ОК, що на летовищі в Борисполі його чекатимуть "його люди!". Ротт описує, як йому в приміщенні МЗС на летовищі дають візу, як його окремим виходом випроваджують, як його садять в панцерний мерседес, як він їде до Рабіновича в його будинок в Києві й як і хто його будинок там охороняє. На кожному поверсі здоровенні хлопці в шкірянках і зброєю!

Потім він дивується, що помимо заборони СБУ на в'їзд в Україну на 5 років, Рабінович приїжджає собі вільно в Україну, якби тої заборони і не було. Пише німець про ресторани, в які його возили, готель, що там їдять і п'ють - він і пляшку описує й дуже цікавий момент:

“Рабинович везе Ротта на свою ДАЧУ ( пише Ротт, як її охороняють) і там чекають на вечерю і на ще гостей і хто приїжджає? Андрій Деркач, друг Рабіновича, син Леоніда Деркача, тоді ще голови СБУ! “ От тобі й друзі. І німець дивується. Що це все? Як це розуміти?

Потім описує він візиту до Олега Таранова, недавній міністр приватизації України, який заробив 2 мільйони долярів за два роки, все це кажеться не загикнувшись при горілці " Гетьман" пише Юрґен Ротт!

А про Бородіна, Міхайліка, про діяльність фірми НОРДЕКС в Україні, і про телевізійну студію чи телебачення 1+1, в якій Рабінович мав частину власності, зараз його звідтам нагнали..

Після прочитання тієї книжки, деякі епізоди цієї книжки я читала по три рази, я дійшла до сумного і гіркого висновку:

- В порівнянні до дій олігархів, деяких депутатів у Верховній Раді, наші демократи безсилі.

- Я би сказала, що від 1993-1994 років України, як держави, в понятті такім, як держава Австралія, Бельгія, Німеччина - не має. Є земля, якій назва Україна, на якій живуть люди, а які нічого не знають, що діється на найвищих верхах держави, якою керують криміналісти в країні - зв'язані з міжнародними криміналістами.

- Та Україна про яку я писала, пишу - це все дитячий садок. Ми влаштовуємо свята, вшановуємо Шевченка, молимося по церквах й надіємося...на що? А МАФІЯ - з 15 до 20 родин - обкрадає ту державу, не приватизує, а хапає заводи, ґаз, бензину, інші дорогі метали, вугілля, діяманти, і т.д. - все те, що державу би тримало на високому рівні - тобто люди би жили, як в нормальних державах. Люди без світла, без ґазу...А вoни мільйони, властиво біліони долярів заробляють і вивозять в офшорні держави-острови. Важко повірити, що Президент про те не знає. Знає!

Порівнюючи до олігархів, ми наївні діти, (в Україні і в діяспорі). Ми не маємо поняття про організовану злочинність в Україні! А хто знає - то що він в силі зробити?

ДЕРКАЧ дає наказ не впускати Рабіновича в Україну за заподіяні збитки Україні, а він громадянин Ізраєлю має всіх " десь" із сином голови СБУ Андрієм дружить і наїдаються і насміхаються з усіх і то ще перед таким відомим в світі журналістом, який вже викрив багато дій російської мафії.

Ця книжка, з усім касетним скандалом - зробила з українців якийсь дивний нарід - але, що найсумніше в тому, що НЕ УКРАЇНЦІ саме її таку славу приносять, бо яким українцем є Волков, Суркіс, сам Рабінович й його Волфи, Лучанські й інші приятелі...Це не те, що волосся дубом стає - а слів не має описати свої почування....

Доступу до “дуже мудрих” немає, бо на всіх поверхах їх “царства” озброєні, в шкірянках охоронців. А чому такі хлопці не охороняли В.Чорновола, В. Гетьмана й інших??? Не хотів охорони? Ото отой " дитячий садок " про що я писала вище.
Як це все можливе в КИЄВІ?-, запитує Юрґен РОТ.

Раджу кожному народному депутатові ВР, і тим хто знає німецьку мову і має можливість придбати згадану книжку – її придбати і розповсюджувати в народі, щоби знали, ЩО розповідає про олігархів України – один з них – а саме Вадим Рабінович, який твердив підчас інтерв’ю на телебаченні, що книжка та появиться й на українській мові.

СІДНЕЙ – АВСТРАЛІЯ
МАРІЧКА ГАЛАБУРДА – ЧИГРИН

Було скорочено вміщено у “Вільній Думці” ч.7-8 (2628-2629) 12-25 лютого 2001 стр.9

додано: 17-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/998080778.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua