першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: В УКРАЇНУ НЕ ПУСКАЮТЬ ПРАВДУ.

додано: 20-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/998321975.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

18-го серпня на Запорізькому шлюзі річки Дніпро було безпідставно заборонено подальше просування Дніпром козацькій чайці “Пресвята Покрова”, котра повертається до України після 9-ти річного плавання за її межами. Зараз судно бере участь в акції “Дніпро 2001”, організованої Громадським Комітетом Опору “За Правду!” за маршрутом Одеса – Херсон – Запоріжжя – Дніпропетровськ – Черкаси - Київ.

Поставивши у вину організаторам відсутність якогось паперу, чайку затримали. Протягом вихідних годі було знайти когось, від кого б залежала доля затриманого корабля. Поза тим, програма походу передбачала зупинки в 15 найбільших містах України, де заправдівці мали на меті проводити власну агітаційну роботу, прес-конференції та публічні акції на підтримку ідеї "Чесних виборів". Згідно плану, 24 серпня, в річницю Незалежності України, чайка має прибути на річковий вокзал Києва. Там мала відбутися і прес-конференція представників "За правду!" та опозиційних сил. Не виключено, що саме це і стало причиною для затримання. Тим більше, що корабель має дійсну ліцензію на 10 років, пропливла практично всю Європу і ніде не виникало подібних інцидентів. Власне пошуки правди в запорізьких чиновників переконують в тому, що вказівка про затримання надійшла з Києва, де, мабуть, подібну акцію, розцінили як альтернативне відзначення 10-ої річниці незалежності України.

За нашими даними підставою для таких дій було розпорядження головного державного інспектора Азово-Дніпровського водного басейну п. Ноздрачьова. Ми сподівались на підтримку і сприяння органів влади, але не отримали навіть цього, лише сухий формалістичний підхід і небажання порозумітися, що змушує нас вдатися до неординарних кроків.

У зв`язку з цим сьогодні в місті Запоріжжі ГКО “За Правду!” проводить ряд заходів протесту, зокрема, це – пікетування Запорізької обласної держадміністрації, міської ради та інших установ. Якщо ці заходи не дадуть реального результату, то ГКО “За Правду!” обіцяє перейти до більш радикальних дій, таких як перекриття руху в місті, розбиття наметового містечка в одному з найбільш визначних місць Запоріжжя.

Активісти "За правду!" вирішили вдатися до активних дій, спрямованих на визволення затриманої чайки "Пресвята Покрова" аж до пікетування запорізької міської ради.

Одночасно в Запоріжжя вирушили ряд опозиційних народних депутатів, щоби з'ясувати правомірність дій запорізьких чиновників.

Комітет “За Правду!” звернувся з листом до голови Запорізької міської ради Олександра Поляка.

Лист-звернення

Шановний пане Олександре, ГКО “За Правду!” висловлює глибоке обурення з приводу дій влади міста Запоріжжя і області, що призвели до неможливості проходу козацькою чайкою “Пресвята Покрова” запорізького шлюзу.

Нам дуже прикро, що козацька чайка, повернувшись в Україну після 9-ти річного плавання країнами Середземномор`я, стикнулась з такими великими перешкодами саме в Запоріжжя, місті – колисці козацької слави. Ми, як учасники експедиції “Дніпро2001”, прийняли рішення щодо організації ряду заходів протесту з вимогами скасування безпідставної відмови у шлюзуванні козацької чайки “Пресвята Покрова”.

Оскільки акція “Дніпро 2001” присвячена 10-тій річниці незалежності України, то ми схиляємось до думки, що влада Запоріжжя і держави в цілому цілеспрямовано не бажає допустити до участі у святкуванні Дня Незалежності України учасників цієї експедиції.

Шановний пане Олександре, як Вам, мабуть, відомо козацька чайка “Пресвята Покрова” є єдиним діючим екземпляром – копією військового козацького човна 16-го століття, котрий без будь-яких перешкод плавав біля берегів різних країн світу, а зовсім чужі люди сприяли відродженню української козацької слави. Незрозуміло, з яких “патріотичних” міркувань його поверненню до Києва створюються такі неймовірні перешкоди.

Ми сподівалися на підтримку і сприяння органів влади та не отримали жодної підтримки, а лише сухий формалістичний підхід і небажання порозумітися, що змушує нас вдатися до неординарних кроків.

Якщо сьогоднішні наші акції протесту не дадуть позитивного результату і чайка “Пресвята Покрова” не буде про шлюзована сьогодні, ми будемо змушені розбити наметове містечко біля пам`ятки природи Вашого міста – Запорізького дуба.

Наперед дякуємо Вам за розуміння і сподіваємось що це питання буде вирішено найближчим часом.

додано: 20-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/998321975.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua