першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Михайло СВИСТОВИЧ “Жменька патріотів зіпсувала сценарій влади: т

додано: 29-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999113478.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Лілія Григорович до вийшла до трибуни після виступу Левка Лук’яненка не в кращому настрої. Вона вся пашіла, тому шансів зайнятися полум’ям в неї було значно більше, ніж тоді, коли вона обливала себе якоюсь рідиною у Верховній Раді, коли комуно-олігархічна більшість відставляла Віктора Ющенка.

Її виступ будувався не на критиці, а на згадках про світле та величне в новітній історії України. “Ми не спалили жодної чужої церкви і не розбили жодної ікони. Тому світ мусить визнати, що в Європі є ще один народ-праведник – українці” – патетично промовила Лілія Григорович. Світ скромно промовчав. Мовчить і досі.

Згадала пані Лілія і про візит Папи Римського як такий, що врятував імідж України, не згадавши про тих, хто його зіпсував. Подякувала західній діаспорі, що ми маємо Україну та зазначила, що Україна потребує професійного державотворення, прикладом якого є уряд Віктора Ющенка. Весь час цитувала Івана Дзюбу (від чого в мене з’явилася неприємна підозра, що тексти попередньо, як би це м’якше сказати, здавались до оргкомітету, а наприкінці запропонувала вшанувати пам’ять В’ячеслава Чорновола хвилиною мовчання.

І тут ледь не стався конфуз. Президія почала сідати вже через 15 секунд, коли деякі люди похилого віку в залі тільки-но почали вставати. Але Лілія Григорович “викрутилась” промовивши скоромовкою в мікрофон: “дякую, прошу сідати”.

Я оцінив винахідливість пані Лілії, але знов заворушилися в душі підозри у нещирості. Свого часу я не поділяв багатьох вчинків та поглядів В. Чорновола, але після його смерті залишив собі лише теплі спогади про ті роки, коли ми всі були разом. І не раз бив морди тим, хто на платформі електричок розпатякував, що Чорновіл був звичайним ґвалтівником.

Звичайно, жінці лізти в бійку не личить. Але присоромити цинічну президію хоча б словом вона могла. Та не схотіла. Ось вам і пам’ять про Чорновола, царство йому небесне.

А після Лілії Григорович до мікрофону підійшов Віктор Ющенко.

Його вітали оплесками стоячи так, як нікого не вітали на цьому зібранні. Вітали стоячи, навіть президія.

Але Ющенко розчарував. Від нього чекали виступу політика, ну, бодай, економіста чи хоча б вузькопрофільного, але фахового фінансиста. А він виступив як поет. З констатацією загальновідомих фактів, з палкими закликами, але без конкретики. Так само виступає у Львові Медведчук, те ж саме скаже десь у Тернополі Тигіпко.

І дуже влучно сказане на цьому ж Форумі пізніше про Віктора Ющенка інший поет (до речі, прихильник В. Ющенка, який в цій же промові закликав всіх повернути Віктора Андрійовича в прем’єрське крісло) та любитель переливати з пустого в порожнє Володимир Яворівський: “Феномен Ющенка полягає у тому, що народові нікого любити. З’явився Ющенко – його і полюбили”.

Проводжали екс-прем’єра з трибуну також оплесками, але дуже і дуже ріденькими, так би мовити для годиться. Він зібрав найбільше оплесків на цьому Форумі перед початком виступу (ставши таким собі лідером позитивних очікувань), але не після закінчення, поступившись не лише Левку Лук’яненкові (лідеру в цій номінації), але й багатьом іншим промовцям. Хоча так, як вітали Віктора Андрійовича на початку, не вітали на цьому зібранні нікого: ні на початку, ні в кінці.

В кулуарах першого і наступного дня Форуму українців я мав десятки розмов з делегатами та гостями з України та діаспори (за виключенням звезених за вказівкою адміністрацій, бо ці до Ющенка ставляться однозначно погано, у всякому разі на словах, бо так їм наказало начальство). Всі були доповіддю екс-прем’єра розчаровані. Причини були різні, бо люди також чекала від Ющенка різного. Східна діаспора чекала, що він говоритиме про допомогу українцям за кордоном, західна – як він приходитиме до влади і будуватиме українську Україну, українці – хто винен у наших негараздах, кого не слід допускати до влади і також (як і західна діаспора) як він приходитиме до влади і будуватиме не лише українську, а насамперед економічно процвітаючу Україну.

Є політики, які вміють сказати так, що кожен почує від них те, чого хотів. Це виняткова здатність, хоча і не завжди потрібно саме так виступати, бо можна опуститися до рівня Жириновського. Але Ющенко примудрився виступити так, що від нього ніхто не почув того, що хотів би почути. (казахстанський українець Андрій Кирилюк навіть сказав в інтерв’ю Майдан-Інформу на третій день Форуму: “Велика пошана в мене була до Ющенка до позавчорашнього дня. І коли я почув його виступ, вибачте мені, я перестав його поважати).

А на додачу В. Ющенко ще й понизив свій рейтинг в очах західної діаспори під час зустрічі з нею (це сталося в останній день Форуму українців), назвавши Росію партнером України №1. І хоча він намагався це обґрунтувати економічно, що це – об’єктивна реальність, і що дуже важливо, щоб Україна постачала до Росії м'ясо, соняшникову олію, цукерки, труби і метал, але “змазав” ці свої в цілому вірні докази розповіддю про приятельські стосунки з Путіним та Касяновим, яких в діаспорі, де гостро ставляться до будь-яких проявів шовінізму, шанують не дуже (особливо Путіна за чеченську війну). Не сподобались діаспорі і багато в чому справедливі, як на мене (якщо брати економічний бік справи), слова В. Ющенка, що при всіх деклараціях України свого європейського вибору вона відстає в цьому питанні від Росії, яка "йде в Європу такими темпами, що Україні ще не по зубах". Ніби відповідаючи екс-прем’єру лідер західної діаспори на прес-конференції зазначив, що Україна має доволі високі показники економічного зростання у порівнянні з Росією. Проте, незважаючи на вищеописане, висновок моїх розмов з представниками діаспори такий: вони вважають, що лідером українців все одно повинен бути Віктор Ющенко, бо іншого немає, а він все ж таки не найгірший.

В решті виступів цього дня не було нічого особливого чи нового, тому хай не ображаються промовці, але їх я коментувати не буду.

додано: 29-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999113478.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua