першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: УХВАЛА №1 політологічної секції ІІІ-го Всесвітнього Форуму украї

додано: 31-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999216484.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

IIІ Всесвітній форум українців.
Політологічна секція.

УХВАЛА №1


Київ, 20 серпня 2001 р.

Про результати роботи Політологічної секції протягом 19-20 серпня 2001 року і продовження її роботи до наступного Всесвітнього форуму українців.

Політологічна секція III Всесвітнього форуму українців працювала протягом 19 і 20 серпня у Києві. У роботі секції взяли участь понад 200 гостей Форуму, зокрема представники громад Східної та Західної української діаспори, наукових і аналітичних центрів, політичних партій та громадських організацій.

Центральна тема - УКРАЇНСЬКИЙ ПРОЕКТ: СОЦІАЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ МОДЕЛІ ВСЕСВІТНЬОЇ УКРАЇНСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ, ЕФЕКТИВНОЇ У ГЛОБАЛІЗОВАНОМУ СВІТІ XXI СТОЛІТТЯ.

На основі уявлення про необхідність спільного опрацювання та реалізації Українського проекту, Політологічна секція III Всесвітнього форуму українців ухвалила:

1. Ініціювати широкомасштабний процес засудження тоталітарних систем, їхніх ідеологій та діяльність їхніх структур як обов'язковий крок до очищення українського суспільства від колишніх і сучасних номенклатурно-олігархічних стереотипів свідомості та переходу його на рівень сучасних вимог. Здійснювати подальший розвиток Української національної ідеї у її гуманістичному, плюралістичному і демократичному виявленні.

2. Для об'єднання зусиль українських дослідників всього світу продовжити роботу Політологічної секції до наступного IV Всесвітнього форуму українців.

Підтримати ініціативу створення відкритої постійно діючої Політологічної секції, започаткованої під час засідань секції на ІІІ Всесвітньому Форумі українців; координаційну та науково-теоретичну функції секції доручити виконувати координарорам секції, а також залучити громадські організації України та Діаспори.

3. Утворити механізми взаємодії Політологічної секції з державними структурами України для реалізації напрацювань, здійснених в рамках Політологічної секції, зокрема:

a. Пропозицій створення в Україні незалежного громадського каналу на телебаченні та радіо, координованого незалежною громадською радою.

b. Для покращення умов розвитку сучасних механізмів суспільного контролю за діяльністю влади вважаємо за необхідне усунення правового вакууму та організаційних перепон у діяльності громадського сектору України, і підтримуємо такі громадські ініціативи як "електронний уряд".

c. Створення сприятливих умов для отримання громадянства України (з усіма правами і обовязками) бажаючим виходцям з української Діаспори.

d. Розроблення державними структурами України, зокрема РНБО, Урядом України, спільно з громадськими організаціями України та Діаспори, політики щодо закордонного українця; моральної та правової підтримки Діаспори Україною та її державними представниками, враховуючи пропозиції та особливі потреби східної Діаспори (на прикладі ініціативи об'єднання українців Білорусії).

e. Підтримка ініціативи молодіжної частини Політологічної секції щодо розробки концепції „Спільна дія" - об'єднання українців всього світу, орієнтованих на застосування передових комп'ютеризованих технологій для перетворення світового українства на сильну і здорову спільноту, ефективну у сучасному світі.

4. Створити механізм популяризації та просування законодавчих ініціатив в рамках Політологічної секції у її науково-світоглядних, соціально-організаційних, технологічних та екологічних аспектах.

5. Широко інформувати громадськість про діяльність Політологічної секції.

6. Про результати роботи Політологічної секції доповісти на IV Всесвітньому форумі українців.


Голова засідання Валентин Якушик

Секретар Олена Ганцяк-Влад

додано: 31-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999216484.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua