першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Інформація про Інтернет-сайт “МАЙДАН”, розповсюджена між делегат

додано: 31-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999216703.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

“МАЙДАН”
http://maidan.org.ua
Інтернет-портал української опозиції


Наш сайт виник 21 грудня 2000 року як реакція на спроби влади створити інформаційну блокаду навколо діяльності опозиції, спотворити інформацію про акції опозиційних організацій, які розпочалися у грудні в зв’язку із зникненням журналіста Георгія Гонгадзе та оприлюдненням змісту записаних майором Мельниченком розмов. Він був створений на добровільних засадах друзями Георгія Гонгадзе, журналістами, програмістами та активістами наметової акції, яка тривала всю зиму на Майдані Незалежності і на Хрещатику.

Доцільність появи сайту “Майдан” підтвердили спроби влади заблокувати роботу інших українських інтернет-видань, які подавали незалежну інформацію про дії опозиції. Оскільки нам вдалося перенести інформацію нашого сайту на комп’ютери, які знаходяться за межами України та країн колишнього Радянського Союзу, то ця акція влади провалилася – в разі якихось збоїв у роботі “Української Правди” чи інших незалежних інтернет-виданнь, неспотворена інформація поширювалася через наш сайт “Майдан”. Таким чином існування нашого сайту зробило для влади неможливим тотальне блокування інформації на зразок того, як вона це робила в часі проведення минулорічного сфальшованого засудженого Радою Європи псевдореферендуму.

Ефективність роботи сайту “Майдан” визнана тим, що його було проголошено офіційним сайтом акції “Україна без Кучми”. Одночасно наш сайт став рупором і всіх інших опозиційних організацій, таких як “За Правду!” та Форум національного порятунку, котрі самі не змогли налагодити ефективне інтернет-спілкування. Завдяки щоденному оновленню та гарячим ексклюзивним новинам сайт “Майдан” посідає перше місце в рейтингу “Політика”. З дня заснування (21 грудня 2000 року) наш сайт вже відвідали понад 250 тисяч осіб.

Після спаду протестних акцій та прориву інформаційної блокади наш сайт не загубився серед інших інтернет-видань, а набув нового значення. Він перетворився у справжній інтелектуальний центр побудови громадянського суспільства в Україні. Окрім стрічки новин на сайті є також найвідвідуваніший в Україні Вільний Форум, де кожен відвідувач може висловити будь-яку свою думку. На Вільному Форумі щоденно точиться кілька дискусій, обговорюються конкретні проблеми. Редакція сайту також бере участь в цих дискусіях, забезпечуючи зворотній зв’язок між відвідувачами сайту та українською опозицією. На форумі “Розробки” відвідувачі сайту розробляють конкретні проекти побудови громадянського суспільства та захисту конституційних прав громадян, такі як контроль за чесністю виборів, національна ідея України, правда про політиків, протидія свавіллю влади тощо. На мовному форумі обговорюються проблеми функціонування української мови. Є в нас також окремий Форум діаспори для висвітлення думок і проблем закордонних українців. Існує юридична сторінка “Брудна мантія”, на якій розглядаються проблеми судової системи та висвітлюються зловживання у цій сфері. Також сайт “Майдан” має такі розділи як “Бібліотека”, “Заяви та звернення”, “Фотоархів”, “Преса”, “Політичний гумор”, “Студентська ініціатива”.

Наш сайт утримується нами за власні кошти і за невеликі пожертви приватних осіб українського походження. Завдяки їм ми підтримуємо діяльність “Майдану” та зберігаємо його незалежність і об’єктивність. Сайт не належить і не контролюється жодною політичною силою, не обмежується якоюсь однієї ідеологією (консервативною, ліберальною, соціал-демократичною), хоча за напрямком є націонал-демократичним та антикомуністичним. Через це ми фактично є рупором і об’єднуючим чинником для всіх опозиційних до нинішнього посткомуністичного режиму сил, котрі виступають за демократію та побудову в Україні сучасного цивілізованого правового суспільства. Але водночас ми не уникаємо і критики дій опозиції, якщо ці дії нещирі або занадто амбіційні. Таким чином ми не даємо політикам брехати, лукавити та працювати на себе, а не на Україну.

В роботі інтернет-порталу “Майдан” беруть участь добровільні помічники, які на безоплатних засадах підтримують програмне забезпечення, пишуть та редагують тексти, збирають новини, ведуть чисельні рубрики нашого сайту. Вони розкидані по всьому світу, і це, поряд з відсутністю єдиного власника сайту, є додатковою гарантією надійності нашого інтернет–видання, неможливості для нас самих змінити напрямок сайту і неможливості для влади припинити його роботу. Адже, якщо влада якимось чином завадить працювати “українській” частині нашого персоналу, їх справу негайно продовжать ті, хто перебуває за кордоном. Таким чином наш інтернет-портал “Майдан” до певної міри гарантує свободу слова в Україні – для влади немає сенсу застосовувати жорсткий цензурний тиск до інших інтернетівських, теле та радіовидань – все одно “Майдан” напише про все.

На “Майдані” нещодавно була започаткована традиція прямого спілкування політиків та відомих громадських діячів з народом, де люди можуть безпосередньо задати питання політику і відразу отримати від нього відповідь.

Останнім часом, на пропозицію відвідувачів сайту, пройшло кілька зустрічей, де вони могли безпосередньо познайомитись один з одним та з редакцією сайту “Майдан”. Таким чином, навколо “Майдану” починає формуватися неформальна віртуально-реальна, як ми її називаємо, структура, що об’єднує людей різних поглядів у прагненні бачити Україну справді незалежною, українською, демократичною, правовою та заможною.

Редакція та відвідувачі сайту “Майдан”, дізнавшись від членів Українською Республіканської партії, що на ІІІ-му Всесвітньому Форумі українців не передбачено жодного виступу представника опозиції (і навіть автору Акту проголошення Незалежності України Левку Лук’яненку відмовлено у слові), вже безпосередньо в перший день роботи Форуму українців разом з членами УРП та позапартійними відвідувачами сайту розробили план “коригування” владного сценарію проведення цього шляхетного зібрання і влаштували обструкцію Президенту України Леонідові Кучмі та домоглися виступу Л. Лук’яненка, забезпечивши таким чином голос опозиції на Форумі. Ми перепрошуємо всіх учасників та гостей Форуму, що нам довелось це робити в такий спосіб, але іншого виходу в умовах відсутності демократії та свободи слова в Україні в нас не було.

Наша електронна пошта - maidan@maidan.org.ua

Наш телефон у Києві – 229-47-72 (Михайло Свистович, Володимир Паламарчук).

додано: 31-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999216703.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua