першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Звернення партії “ЯБЛУКО” в третій день роботи III-го Всесвітньо

додано: 31-08-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999216825.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

"Партія "ЯБЛУКО" звертається до Київської міської влади та особисто до О. Омельченка з вимогою захистити права та інтереси російськомовного населення столиці та створити нормальні умови для отримання ними повноцінної середньої освіти рідною мовою.

Ми змушені виступити з цією заявою у зв'язку з тим, що протягом останніх років кількість шкіл з російською мовою викладання в Києві скоротилася до мізерної цифри: з 357 загальноосвітніх шкіл столиці лише в 16 викладання ведеться російською.

На нашу думку, 16 російськомовних шкіл на місто, в якому мешкають сотні тисяч громадян - росіян за національністю - занадто мало. Тим більше, що в усій столиці більше не залишилось жодного російськомовного дитячого садку.

З моменту свого заснування партія "ЯБЛУКО" бореться за захист конституційних прав наших громадян - як за національне відродження українців, так і за повагу до національних почуттів десятимільйонного російського етносу та інших нацменшин, що проживають в Україні. Тому ми вважаємо неприпустимими утиски прав українських громадян інших національностей на отримання освіти рідною мовою.

В "ЯБЛУЦІ" сподіваються, що Київська міська влада прислухається до наших вимог та, згідно зі ст. 10 та 11 Конституції України, забезпечить необхідні умови для повноцінного розвитку культурної та мовної самобутності громадян України російської національності, які проживають в столиці".

додано: 31-08-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999216825.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua