першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: На цьому тижні росіяни святкували 10-ту річницю поразки путчу 19

додано: 01-09-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999350523.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На цьому тижні росіяни святкували 10-ту річницю поразки путчу 1991-го року, який спровокував остаточний розпад Радянського Союзу.

Прості люди досі запитують себе: Чи стали ми жити краще? Коротка відповідь: багато - так, але більшість - ні.

Для Заходу майже непоміченою пройшла дуже важлива подія: Росія та Україна об’єднали свої енергетичні системи. Тобто Росія майже повністю відновила енергетичну мережу, що колись слугувала Радянському Союзу. Таким чином вона отримала додатковий козир в регіональній політиці.

Україна якраз і є саме таким випадком.

Ця країна винна Росії за електроенергію мільйони доларів. Але Москва не вважає, що це дуже погано. Несплачені борги змушують Україну більше зважати на російські інтереси.

Звичайно, забезпечення українських енергетичних потреб не є пріоритетом для Росії. Москві просто потрібні лінії передачі, що дозволять продавати надлишок електроенергії в Польщу.

Коли нарешті після декількох місяців важких переговорів угода про об’єднання енергетичних систем підписана, Росія прагне укласти подібну угоду щодо газових трубопроводів. Переговори призначені на наступний місяць знову будуть ускладнені несплаченими боргами. Як і в попередньому випадку, Росія прагне скористатися територією України для передачі газу на продаж у Західну Європу.

Через 10 років після розпаду СРСР, Росія показує кращі показники економічного розвитку, ніж більшість його колишніх республік. Незважаючи на деякі проблеми, Росія залишається політично стабільною. Все більше і більше вона повертає свою колишню могутність.

Це також використовується на переговорах з Україною. Досвідчений дипломат Віктор Черномирдін, що колись займав пост прем’єр-міністра при Єльцині, розуміє, що Президенту Кучмі необхідна хоч якась зовнішня підтримка в той час, коли всі західні країни відвернулися від нього.

В результаті, всі отримали, чого і прагнули: Кучма – визнання, Росія – збільшення могутності.

додано: 01-09-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999350523.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua