першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Рафаль Геремак: “Мирослава Гонгадзе дає свідчення про жахливу ко

додано: 01-09-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999351277.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Мирослава Гонгадзе боїться за своє життя. Як відомо, її чоловік, журналіст Георгій Гонгадзе, минулого року загинув у її рідній Україні. Очевидна причина цієї страшної трагедії - це те, що він наважився писати критичні статті про Президента Леоніда Кучму та його режим.

Після того як тіло Георгія з відтятою головою було знайдено та були оприлюднені записи, що вказують на Президента Кучму як можливого замовника викрадення журналіста, по всій Україні піднялася хвиля протестів. А Мирослава стала символом опору Кучмі та жменьці олігархів, фактичних правителів країни.

Перебуваючи на даний момент у Вашингтоні у статусі політичного біженця, Мирослава святкувала 10-ту річницю Незалежності України в Піттсбурзі, відвідавши одну з найбільших українських громад у Сполучених Штатах на запрошення Піттсбурзької спілки українських організацій.

“Жодних погроз стосовно мене або моєї сім’ї не було”, - каже Мирослава, - “але також не було нічого, що б пророкувало вбивство Георгія. Я переїхала сюди заради моїх дітей. Я не могла витримати психологічного тиску”.

Два місяці назад, коли демократичні опозиціонери намагалися встановити Пам’ятник загиблим журналістам в незалежній Україні, хтось увірвався у сховище та розбив кам’яну плиту для нього.

Експерти ФБР підтвердили належність знайденого тіла Георгію Гонгадзе. але окрім цього майже нічого про вбивство невідомо. Мирослава досі сподівається дізнатися, хто вбив її чоловіка, але влада не виявляє особливого бажання співпрацювати. Для неї найкраще було б якомога швидше поховати тіло та закрити справу, от тільки “розслідування” було проведено не зовсім професійно.

Три місяці назад, міністр внутрішніх справ був змушений відмовитися від своєї заяви про те, що Гонгадзе був убитий двома злодіями, які після цього теж були вбиті.

Мирослава публічно не звинувачує Президента в загибелі свого чоловіка, але вважає, що він мав би понести за це відповідальність.

“Я не маю прямих доказів, хоча його слова зафіксовані на магнітній плівці. Але він створив систему, в якій це стало можливим. Він мав достатньо влади, щоб завершити розслідування та довести свою невинність”, - каже Мирослава.

Також вона планує лобіювати ідею демократичної трансформації України, де тільки зможе. Наступного місяця вона летить до Варшави на збори ОБСЄ. Після цього вона відвідає Раду Європи в Страсбурзі.

“Я зустрічаюся з політиками з усіх кінців світу, пишу листи для того, щоб розпочати міжнародне розслідування справи мого чоловіка, яка спричинила найбільшу політичну кризу за часів Незалежності.

Доки вона не буде закрита, ситуація в Україні не стабілізується”.

Українці “бачать, що вбивці не знайдені, а Кучма досі при владі, тому вони думають, що не можуть змінити нічого, як в старі добрі часи при Радянському Союзі. Саме тому ми маємо завершити розслідування зі справи Георгія. Я просто хочу показати моїм співвітчизникам, що кожен може зробити щось для зміни системи. Ми можемо перемогти злочинну владу”.

“Україна має двох впливових сусідів: Польщу та Росію. І ці дві країни тягнуть нашу Батьківщину в два різні боки. Росія та (Президент) Путін підтримують тоталітарні методи управління і бажають бачити Україну у вирві хаосу та анархії. Так їм буде легше нас контролювати. Польща же потребує стабільної України, інтегрованої до Європейського Союзу. Для нас саме це є найкращим вибором. І ця криза сильно вплине на вибір України”.

“Деякі українські американці та американські політики вважають, що рішуче засуджувати та критикувати Кучму не варто, бо це відверне Україну від Заходу. Але я так не вважаю. Єдина мета Кучми – це залишитися при владі. Україна в Європі йому не потрібна”.

Минулого місяця адміністрація Буша змінила офіційну позицію США щодо режиму Кучми на більш жорстку, і попередила українську владу, що у випадку маніпуляції результатами березневих парламентських виборів, її відносини із Заходом значно погіршаться.

Єдина проблема в тому, що всі телевізійні канали та переважна більшість друкованих ЗМІ контролюються Кучмою та його спільниками.

“На початку Незалежності журналісти були більш сміливими”, - стверджує Мирослава, - “Зараз же серед них поширилося явище самоцензури, особливо після того як загинув Георгій”.

3-го липня в Україні був убитий ще один незалежний журналіст - Ігор Александров,. Він сидів у своєму офісі в радіо телекомпанії “ТОР”, коли увірвалися декілька чоловік та забили його бейсбольними битами. Журналіст помер на четвертий день.

додано: 01-09-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999351277.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua