першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

: Зміна Системи - це і є революція.

додано: 04-09-2001 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999618611.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Так, ми розуміємо, що романтичний етап революції закінчився ще у грудні.

Так, ми бачимо, що нам не вдалося досягти негайних результатів.

Так, ми знаємо, що вуличні маніфестації стихли, а до опозиції приєдналися політики, які думають не стільки про зміну Системи, скільки про крісла у майбутньому парламенті.

Так, ми відчуваємо, що настав період реакції.

Але ми мусимо сказати, що революція триває.

Кучма намагається подати наші виступи виключно як боротьбу опозиційних політиків за владу. Але насправді намети на Майдані були неминучі. Приводом для виступу було зникнення Георгія Гонгадзе. Приводом. Причиною ж було незадоволення системою президентського авторитаризму, побудованою в Україні протягом останніх 10-ти років. І якби ми не вийшли 15 грудня на Майдан, вийшли б інші люди, можливо, з іншого приводу, але з тими ж вимогами.

Якби все це було б боротьбою політиків за владу, то не вийшли б на вулиці Києва ані 10, ані 20 тисяч українців, а наметові містечка не виросли б у січні практично у всіх обласних, і, навіть, районних центрах України.

Усе це значить, що в Україні з'явилися цілі соціальні групи, які не можуть реалізувати свої інтереси в Існуючій Системі і вже починають розуміти необхідність її зміни. Це - робітники і селяни, дрібні і середі підприємці, студенти та інтелігенція. Це - всі, окрім олігархів та вищої номенклатури. Це - всі, хто може жити і працювати лише в умовах свободи, свободи політичної, соціальної та економічної.

Про це свідчить і соціологія: 46% підтримують акцію "Україна без Кучми" і абсолютна більшість готові голосувати під час референдуму за відставку Кучми і зміну політичної системи на систему парламентської республіки, якщо, звичайно, референдум відбудеться.

Зміна Системи - це і є революція. Гасло зміни Системи висунула "Україна без Кучми" ще 15 грудня і ця революція відбувається і сьогодні.

Революція - це об'єктивний процес. Це значить, що протиріччя в суспільстві загострилися настільки, що вони мають бути вирішені будь-яким чином. Не обов’язково на вулиці. Головне - це революція у думках і душах людей.

Ми досягли результатів набагато більших, ніж поховання імплементації, відставки Кравченка та Деркача. Хоч і це немало.

Але є й щось більше. Сталися грандіозні зміни у свідомості. Люди зрозуміли, що боротися з несправедливістю можна. Журналісти як один говорять, що за останні півроку територія свободи слова в Україні збільшилась. Ці зміни - незворотні. І це головне, що ми досягли.

Адже після проголошення незалежності ми на деякий час стали іншими. Колись окрилені мрією поколінь українців - досягти незалежності - ми майже десять років понуро шукали заробітку, вважаючи, що так як є і мусить бути.

Це була втеча від свободи. Те, що відбувається зараз в Україні - це повернення до свободи. Зробивши Україну незалежною, ми мусимо зробити її демократичною.

Фактичний початок передвиборчої кампанії відбився на опозиції. Розвів її представників у різні партійні кутки. Це, без сумніву, мінус. Але й тут є свій плюс. Тепер видно, хто приєднався до опозиції лише для того, щоб досягти інтересів своїх особистих або своєї фінансово-політичної групи. Хто насправді не хоче зміни Системи і грає за встановленими нею правилами гри.

Хоч тепер, після зимових та весняних виступів, опозиція збере на виборах більше голосів (це - якщо опозиційний електорат не розколе псевдоопозиційний блок Ющенка), сподівань на те, що в результаті виборів буде змінено Систему, практично немає. Зрештою, якби вибори могли змінити Систему, Система б відмінила вибори.

Залишається єдиний шлях. "Якщо уряд порушує права народу, повстання є для народу найсвященнішим його правом і найважливішим його обов'язком". Це - цитата з "Декларації прав людини і громадянина". Я хочу присвятити її тим 16-м сучасним українським політв’язням, які з’явились після 9-го березня.

Так, сьогодні в Україні настали часи реакції. Але всі періоди реакції рано чи пізно закінчуються.

Сьогодні ситуація в Україні нагадує літо 2000 року, коли Кучма після повторного обрання провів референдум і Верховна Рада у першому читанні імплементувала його результати. Тоді над адміністрацією президента було безхмарне небо і , здавалось, ніщо не може їм загрожувати. Але більшість радників Кучми закінчили такі Сорбонни, як Вища партійна школа. Вони спали на лекціях з діалектики, а іспити складали "на шару". Ця "шара" їм вже вилізла боком у грудні 2000-го. І обов'язково вилізе знову.

На цій оптимістичній ноті я хочу завершити свій виступ.

додано: 04-09-2001 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/999618611.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua