першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Харківські правозахисники констатують порушення виборчих прав

26-12-2004 18:12 Харків // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1104077532.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Спостерігачами ХГШ В. Рєпіним та В. Щербаковим виявлені значні порушення на 57 дільниці 177 ТВК м.Харкова.

Серед порушень:

- Сейф з невиданими бюлетенями знаходився поза полем зору членів виборчої комісії та спостерігачів, в іншому приміщенні (біля 50 м. від дільниці). За словами голови комісії, за бюлетенями він ходить особисто, разом з співробітником МВС. При цьому, біля сейфу, постійно знаходяться три міліціонера і декілька невстановлених осіб, які не входять до складу ДВК і не зареєстровані у якості спостерігачів. Крім того, встановлено, що печатка знаходиться не у секретаря ДВК, як того вимагає діюче законодавство, а у голови комісії. Урна для голосування вдома була запечатана безпосередньо перед виїздом до виборців.

- На 80 дільниці 173 ТВК м. Харкова у приміщенні, в якому проводиться голосування сейф був відсутній і знаходився в іншому приміщенні. При цьому, бюлетені стопками були складені на підвіконниках. Після втручання спостерігача від ХГШ Олександра Чурсіна порушення було усунено (він особисто переніс сейф в приміщення для голосування).

- Аналогічна ситуація зафіксована на 178 ТВК (м. Богодухів, Харківської області), де із сейфа, який також знаходився в неналежному місці, вилучили не всі бюлетені. Порушення усунуто, складено відповідний акт.

- На 76 та 77 дільницях 177 ТВК (м.Харків) члени ДВК на окремих листках фіксують за списком номера виборців, які вже проголосували. На дільниці був присутній співробітник МВС, який активно спілкується з головою ДВК, секретарем та членами комісії, перевіряє документи та наявність акредитації у представників ЗМІ. Зафіксовані факти знаходження двох виборців під час заповнення бюлетенів у одній кабінці.

- На 50 дільниці 179 ТВК (м. Вовчанськ), спостерігачем від ХГШ Михайлом Павлюком в списах виборців виявлені прізвища 7 осіб, які на час голосування є померлими.

- На 103 дільниці 181 ТВК (с. Петровське, Балаклеївський р-н, Харківська обл.) представниками штабу Януковича на автомобілі УАЗ, синього кольору, державний номер 370-47 ХА, організований обїзд по домівкам мешканців селища та їх підвіз до виборчої дільниці.
В 30 км. від вказаного селища, але вже в Лозівському районі Харківської області (182 ТВК) також знаходиться населений пункт з назвою Петровське. Спостерігачами ХГШ виявлені ознаки, які свідчать про використання вказаного факту для подвійного голосування.

Від ХГШ працюють 45 спостерігачів та 4 мобільні групи (автомобіль, відеокамера, фахівці). Всі порушення фіксуються , є цікавий відео матеріал.

Портал "Громадський простір" (www.obyrai.civicua.org)

26-12-2004 18:12 Харків // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1104077532.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua