першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ЦГМОВ "Наша справа" 10 років!

17-01-2005 15:33 Луцьк // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1105968804.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Разом нас вже більше!!!

Саме так із впевненістю можуть говорити всі представники Центру громадських молодіжних організацій „Наша справа”. Адже 15 січня Центру виповнилося 10 років, а для громадської організації в нашій молодій державі це вже дуже поважний вік. „Наша справа” вистояла через різноманітні політичні, економічні та соціальні негаразди. Безумовно, є що згадати. У різний час, звичайно, діяла з різною потужністю, змінювалися організації-члени, напрями діяльності, навіть керівництво. Та все це не заважає, оглядаючись назад, з впевненістю сказати, що „Наша справа” сьогодні є найактивнішим молодіжним осередком області і продовжує впевнено прогресувати.
ЦГМОВ „Наша справа” - це об’єднання молодіжних громадських організацій Волині, до складу якого входить 22 організації. Основною метою діяльності Центру є сприяння становленню громадянського суспільства в Україні шляхом розвитку діяльності молодіжних організацій та їх громадських ініціатив, залучення молодих громадян до захисту й відстоювання своїх законних прав та інтересів.
Центр займається налагодженням контактів, обміном інформацією поміж членами Центру, надає технічну, організаційну та методичну підтримку в діяльності організацій-членів Центру, допомагає молодіжним громадським організаціям у розробці та реалізації молодіжних програм і проектів.
З середовища “Нашої справи” вийшов народний депутат України Володимир Бондар. Він очолював Центр з моменту його заснування і до обрання депутатом Верховної Ради від територіальної громади Луцька. Таким чином, Центр “Наша справа” має авторитет не лише у молодіжному середовищі, а й серед громади. Зараз керівником „Нашої справи” є Владислав Стемковський.
“Наша справа” проводить активну міжнародну діяльність, спрямовану на розвиток транскордонної співпраці громадських організацій. Вона є ініціатором підписання Порозуміння молоді Єврорегіону ”Буг” 11 грудня 2002 року, в рамках якого було втілено чимало спільних українсько-польсько-білоруських ініціатив. Особливо вона є активною у сфері співпраці з нашими безпосередніми західними сусідами – Республікою Польща, спільно з якими вже втілено в життя дуже багато ініціатив та проектів.
В рамках проекту „Будуємо Європу разом” в Луцьку було створено перший в Україні Центр Європейської Інформації, започатковано мережу Шкільних Європейських Клубів, проведено ярмарку громадських організацій, а також ряд двосторонніх українсько-польських зустрічей та семінарів. На початок 2005 року ми вже створили Шкільні Європейські Клуби на Волині, Рівненщині та Житомирщині. Будемо сподіватися, що за кілька років ми зможемо охопити ними всю Україну!
Нещодавно „Наша справа” успішно завершила і свій пілотний соціальний проект соціально-психологічної адаптації дітей „Тепло дітям вулиці,” що втілювався в життя за підтримки програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди.
Серед головних останніх проектів „Нашої справи” варто згадати і Ярмарок молодіжних громадських організацій Волині, програму „Польща – міст Європейського Союзу на схід,” два видання “Абетки молодого підприємця,” конкурс для сільської молоді “Аграрна Олімпіада,” програму „Разом в Європі,” проект „Моніторинг східного кордону Польщі,” конференцію "Співпраця польських і українських неурядових організацій після розширення Євросоюзу," інформаційну та комунікаційну програму для України - україномовні публікації про ЄС, програму „Європа зблизька” – інформування громади Волинської та Рівненської області про Європейський Союз,” програму “Будуємо Європу разом – Порозуміння молоді Єврорегіону “Буг.”
У 2004 році „Наша справа” була також інформаційним партнером Міжнародного Фонду „Відродження” у Волинській області в рамках програми „Мережа партнерства”.
Всі перелічені вище та інші ініціативи було втілено в життя за підтримки українських та міжнародних організацій та Фондів. На жаль, усіх пригадати неможливо, але серед них і Міністерство освіти Польщі, Управління у справах сім’ї та молоді Волинської ОДА, Польсько – Американсько – Українська Ініціатива про Співпрацю (PAUCI), підприємницькі структури, Міжнародний Фонд „Відродження,” Фундація С. Баторого, Посольство Республіки Польща в Україні, Європейська комісія – бюджетна лінія TACIS та PHARE, Польсько-Американська фундація свободи – RITA, Генеральне консульство Республіки Польща у м. Луцьку, Луцька міська рада, Люблінська міська рада (Польща), Посольство Королівства Нідерланди в Україні – Програма МАТРА КАП.
Сьогодні ми з великим оптимізмом дивимося у майбутнє, бо 10 років – це ще дитинство, а попереду – юність і розвиток. То ж нам ще творити і творити! За цей час ми зібрали навколо себе багато обдарованих молодих людей з різних держав, дали поштовх для їхнього подальшого розвитку. Тому дуже символічно, що саме на нашому десятиріччі відбулася, окрім кількох пісень від групи „Ґринджоли,” і світова презентація українсько-польського варіанту синглу цієї групи „Разом нас багато”!
І справді, коли нас багато, ми здатні на все. З друзями із сусідньої Польщі та всіма нашими колегами та активістами у НАШОЇ СПРАВИ стало ще більше прихильників!
P.S. Святковий торт та шампанське за здоров’я „Нашої справи” споживали понад сто наших друзів, колег та партнерів з різних міст України та Польщі. Нас вітали і Генеральний Консул Республіки Польща в місті Луцьку Войцех Галонзка, народний депутат від міста Луцька Володимир Бондар, заступник мера міста Луцька Святослав Кравчук та польські авторитети громадського сектору – Кшиштоф Становскі - Фундація Освіта для демократії, Янек Федірко та Томек Ружняк - Фундація «Новий Став», Павел Боболович – Фундація „Молода Демократія” та багато інших.

17-01-2005 15:33 Луцьк // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1105968804.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua