першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

„Чиста Україна” рухається шляхом хунвейбінів?

21-01-2005 20:54 Львів // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1106333688.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Деякі нинішні гасла лідерів Помаранчевої революції спонукують згадати Китай періоду курсу „Трьох червоних знамен”: "генеральна лінія" (до комунізму), "великий стрибок", "народні комуни". У нас генеральною лінією є шлях до Європи, „великий стрибок” полягає у тому, що цей шлях пропонують пройти за п’ять-вісім років (див. інтерв’ю О. Рибачука на Укрправді), а замість „народних комун” пропонують вважати панацеєю чесну і фахову владу. Тут, щоправда, маємо один нюанс: у народному Китаї платнею за роботу комунарів була "залізна миска рису". Я не впевнений, що наша „прозора і чесна влада” вдасться до подібних самообмежень. Але, зрештою, не про це я хотів сьогодні поговорити.


Як відомо, відхід від старої ідеології викликав у революційного китайського керівництва сумнів щодо ідеологічної чистоти кадрів. Це, очевидно, наштовхнуло Мао Цзедуна та його найближче оточення на ідею грандіозної чистки у партії і держапараті під назвою "велика пролетарська культурна революція". Знаряддям революції стали молодіжні організації хунвейбінів, які вишукували ворогів ідей Мао та влаштовували прилюдні судилища над ними. Видається, що в Україні, за певних умов, на роль хунвейбінів претендуватиме "Чиста Україна", як вони самі себе скромно називають, "авангард революції".

На користь того, що самі діячі з "Чистої України" зовсім не проти такого розвитку подій свідчить хоча б сьогоднішнє звернення Львівської обласної організації ГО "Чиста Україна" до тих учасників політичного процесу на Львівщині, які підтримували на виборах Президента України Віктора Ющенка. "Чистоукраїнці" закликали учасників революції при вирішення кадрових призначень на Львівщині "максимально дотримуватися принципів, завойованих Помаранчевою революцією — відкритості, послідовності у своїх діях, позаклановості, та служити на своїх посадах виключно інтересам держави та не відступати програмних засад своїх партій".

„Чиста Україна” також задекларувала свою готовність підтримувати всі демократичні державницькі починання нової влади, проте із застереженням, що у випадку "продажу постів" в органах державної влади її представники візьмуть активну участь в організації акцій протесту. Як "чистоукраїнці" з'ясовуватимуть "продавалися посади", здобувалися за принципом фаховості й чесності, а чи, може, на дісталися просто чесним революційним дурням (адже бувають й такі, чи не так?), представники "Чистої України не уточняють.

Текст звернення представники „Чистої України” планують вручити сьогодні керівництву Львівського штабу Віктора Ющенка під час інформаційного пікету „Навіщо купувати старі речі?”

"Старими речами" на думку „Чистої України”, є ряд представників опозиційних структур у Львові, які були причетними до старої влади. Покликаючись на проведене нею соціологічне опитування, "Чиста Україна" оприлюднила прізвища тих осіб, яких, за їхньою версією, громадська думка Львівщини оцінила найбільш негативно і які сьогодні намагаються терміново задекларувати свою “помаранчевість”: С.Сенчука, С.Давимуку, П.Димінського, В. Куйбіду, І. Маковецького, М. Гориня, С. Лукашика. „Характерно, що їхні рейтинги майже не відрізняються від рейтингів таких політичних діячів Львівщини, як І. Шурма, О. Радзієвський, О. Сало та М. Хом’як”, ― йдеться у повідомленні „Чистої України”.

Особливий інтерес викликає той факт, що молодіжна політична організація „Чиста Україна” у своєму повідомленні не зазначила де, коли і ким було проведене т. зв. „соціологічне опитування”, а також скільки людей було опитано й наскільки репрезентативною є їхня вибірка. Іншими словами, виглядає на те, що кілька хлопців сіли собі за чаркою кави і стали складати списки тих, хто їм з тих чи тих причин є несимпатичним. Чи, може, хтось із старших товаришів підказує молодим революціонерам із якими гаслами нині слід виходити на Майдани?

21-01-2005 20:54 Львів // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1106333688.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua