першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Працівники підприємства «Айронімпекс Україна» в Одеському порту вимагають справедливості

29-01-2005 10:32 Одеса // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1106987534.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

І сьогодні офіс спільного підприємства «Айронімпекс Україна» в Одесі перебуває у своєрідній облозі. Одна з вагомих причин – керівництво підприємства і більшість його керівників неодноразово були серед учасників помаранчевої революції на Майдані Незалежності у Києві і голосували за кандидата від опозиції Віктора Ющенка. У офісі «Айронімпекс Україна» і сьогодні можна побачити помаранчеві стрічки на державному прапорі, на одязі працівників...
Працівники відомого далеко за межами Одеси підприємства прагнуть працювати на справу розквіту України та її економіки, але на заваді схоже знову прагнуть стати ті хто свого часу, на мітингах на території Одеського порту, прославляв провладного кандидата і не бажає реальних змін на краще...
Слід нагадати, що спільне підприємство «Айронімпекс України», організоване у 1993 році, стало одним з лідерів серед підприємств, яким вдалося залучити чимало інвенстицій до економіки України, і зокрема, Одеської області. У 1999 році у Італії підприємству «Айронімпекс Україна» був переданий міжнародний приз «За комерційний престиж». Завдяки інвестиціям у розвиток виробництва , удосконаленню структури управління та іншим заходам, підприємству вдалося досягти обсягів товарообігу до 1 мільйона 500 тисяч тон вантажів на рік, проти 500 – 600 тон у 1992-1993 роках.
До статутного фонду «Айронімпекс Україна», іноземними засновниками були внесені інвестиції на суму 2 мільйони 420 тисяч американських доларів. Підприємство стало першим стивідорним підприємством і першим підприємством у галузі, сертифікованим за міжнародними стандартами якості.
До серпня 2003 року власність підприємства «Айронімпекс Україна» було його внеском у спільну діяльність з Одеським портом. Вартість майна підприємства сягнула 15 мільйонів гривен. З ініціативи та під тиском колишнього Міністра транспорту пана Кірпи та керівника «Укрморпорту» пана Манчурова угода про спільну діяльність була зупинена. Реальністю стали угоди аренди, які у зверненні до Президента України Віктора Ющенка Президент «Айронімпекс Україна» Відосав Дончич та Генеральний директор підприємства Юрій Кузнецлв, назвали не інакше як «кабальними, спрямованими на підготовку до захоплення бізнесу».
«Перед початком виборів Президента України це захоплення увійшло до рішучої фази. Кількома особами, а саме: Г.Кірпою – міністром транспорту та зв»язку , С.Демчуком – довіреною особою Кірпи, А.Дементієнко – віце-президентом кампанії «Інтерпайп» (президент «Інтерпайп» - В.Пінчук – зять колишнього Президента України Леоніда Кучми), був захоплений наш бізнес в Одеському морському торговельному порту. Ця мета була досягнута щляхом виведення «Айронімпекс Україна» з Одеського порту і створення на звільненному виробничому комплексі нової стивідорної кампанії. Вищезгадані пани, зацікавлені у траспортуванні через Одеський морський торговий порт металопродукції приватизованого комбінату «Криворіжсталь», вирішили не витрачати гроші на створення стивідорного бізнесу, а піти «дешевим» шляхом адміністративно-економічного тиску. Шляхом погроз, брехні довірені особи пана Кірпи і Пінчука... зловживаючи довірою керівників «Айронімпекс Україна» підвели їх до необхідності підписання документів, «вбивчих» для підприємства, які забезпечують безкоштовну передачу «Новотех-терміналу» цілого бізнесу «Айронімпекс Україна»...
Остання фаза захоплення мала місце 14 жовтня 2004 року...»
Документація колись провідного спільного підприємства була заблокованою. Власність підприємства безконтрольно використовували не справжні її господарі. «Крім цього, дирекція «Новотех – термінал» на 22 причалі Одеського морського порту організувала «брами» для безмитного ввезення імпортних продовольчих вантажів. Про ці всі порушення були поінформовані у дирекції порту і у правоохоронних органах, але зусилля виявилися безрезультатними», йдеться у зверненні до Президента України Віктора Ющенка.
Автори звернення переконані, що безпосереднім учасником вищезгаданих подій є начальник державного підприємства «Одеський морський торговельний порт» пан Єгоров. «Єгоров не є фахівцем у галузі облаштування та функціонування великого морського торговельного порту, але був надзвичайно активним під час виборів Президента 2004 року. Він зупиняв роботу порту і вивозив підлеглих на мітинги на підтримку кандидата від влади Віктора Януковича. За його інійіативою на території порту був організований штаб кандидата від влади. Разом з мером Одеси Русланом Боделаном пан Єгоров виголошував промови на підтримку Віктора Януковича. Гадаємо, що у нових умовах він незабаром перефарбується «у помаранчевий колір».
Президент «Айронімпекс Україна» Відосав Дончіч та Генеральний директор Юрій Кузнецов звернулися до Президента України з проханням сприяти відновленню підприємницької діяльності у Одеському морському порту учасників підприємства з іноземними інвестиціями «Айронімпекс Україна». Вони прохають утворити слідчу комісію за фактами порушень законних прав іноземних інвесторів і працівників підприємства «Айронімпекс Україна». «Гадаємо, що під час роботи цієї слідчої комісії буде можливо на фактичному матеріалі викрити механізм нереалізованого захоплення і переведення під контроль вузького кола олігархів, які правили в Україні, підпримства «Одеський морський торговельний порт».
Подібні звернення з підприємства «Айронімпекс Україна» в Одесі вже спрямовані до виконуючої обов»язки прем»єр-міністра України Юлії Тимошенко, Голови Верховної Ради України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України.
Ситуація навколо «Айронімпекс України» і сьогодні надзвичайно напружена. Під час моєї вечірної бесіди з Генеральним директором підприємства Юрієм Кузнецовим саме в офісі «Айронімпекс України», який розташований на території порту, вимкнули електрострум. Пан Кузнецов повідомив, що не вийде з власного кабінету офісу вдень і вночі до того часу коли проблемні питання будуть нарешті вирішеними, а якщо буде потреба – оголосить безстрокове голодування. Він вже втратив надію на справедливість судових рішень (у місцевих судах неодноразово ухвалювали рішення які суперечили одне одному) і чекає на підтримку всенародно обраного Президента Віктора Ющенка, який обіцяв реально сприяти захисту іноземних інвестицій в українську економіку.


Ігор Столяров

29-01-2005 10:32 Одеса // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1106987534.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua