першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Михайло Свистович та Владислав Каськів на "5-му каналі" 28 січня. Текст передачі

29-01-2005 16:03 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1107007435.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Ну, насправді історія "Пори" особлива. По-перше, дуже яскравий досвід, по-друге, очевидно, що люди, які ходили в футболках з цим написом, в одязі з цим написом, внесли досить вагомий внесок у те, що помаранчева революція завершилася з тим результатом, яким завершилася. Ну і по-третє, тому що спадщина цього руху може серйозно впливати на те, що буде відбуватися в країні зараз і у 2006-му році, коли будуть парламентські вибори. Щоб з’ясувати все це, ми сьогодні запросили до студії двох активістів громадської кампанії "Пора". Маємо в нас в студії Владислава Каськіва і Михайла Свистовича. Вечір добрий. Ну і насамперед поясню для глядачів, що сьогодні у нас в Українському домі відбулася, як ми розумієм, це називалося в нас з’їзд…

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Це називалося форум громадянської кампанії "Пора", і (НРЗБ) був по завершенню першого етапу і початку другого етапу".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Там був Михайло Свистович, і було багато людей, які, які разом з ними підтримують його. Завтра ми будемо мати в іншому місті, Владиславе, що ми будемо мати? Урочисте…

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Я думаю, що це неправильне позиціонування того, що відбувається зараз абсолютно…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Як буде називатися те, що завтра буде проходити?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Тільки що один з активістів це називав, це урочиста церемонія завершення діяльності громадянської кампанії "Пора", я хочу наголосити – громадянської кампанії".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> І там буде (НРЗБ), так?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Так само, як і на сьогоднішньому заході були багато присутніх".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Ми також бачили по тій картинці, яка була сьогодні, що там дуже багато людей у футболках чорного кольору і є якісь припущення або розмови про те, що завтра буде більше людей у футболках жовтого кольору. Поясніть зараз для мене і для глядачів "5 каналу", що означають ці розмови про "Пору" чорну, про "Пору" жовту.

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Це до мене питання?"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> До обох.

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Ну, напевно, в першу чергу, ну, тут є багато пояснень. Тішить одне – що "Пора" до завершення виборчої кампанії не викликала дискусій як широкий громадський рух, який бореться за чесні вибори і не викликає дискусій щодо ідеалів, які вона сповідує. Так само сподіваюсь, що після завтрашнього дні так само ця тема перестане бути актуальною, але це є симптоматична річ, тому що, на жаль, багато політиків з різних команд мучаться зараз по ночах, не сплять, тому що їм думають, як би це не пустити молоде покоління політиків до влади, і тому застосовують різні технології. Я вважаю, що це один з елементів, хоча багато людей щиро і віддані, скажем так, різним ідеям, які притаманні громадянському суспільству".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Михайло.

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Чорна і жовта "Пора" – це умовні назви по кольору наліпок. В нас були чорного кольору, в того середовища, де Владислав – жовтого кольору".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Це єдине, що вас розділяє?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Це не єдине, що нас розділяє. Вона виникла як громадянська кампанія "Пора", саме як громадянська кампанія, виникла в ніч з 28 на 29 березня, коли 17 обласних центрів України були обклеєні листівками чорно-білими з написом "Що таке кучмізм?" і логотипом – сонце, яке сходить, і написом "Пора". Через три з половиною десь тижні (НРЗБ) в Мукачевому проголосили про виникнення інші люди іншого середовища, ті, які не творили (НРЗБ) про виникнення інформаційно-просвітницької теж кампанії "Пора". І там були в них вже жовті наліпки і жовті футболки".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Поясніть для українського народу і для мене, будь-ласка. Тобто весь цей час ви приховували, що насправді це дві різні організації чи це одна організація, яка зараз розкололася, чи що відбувається насправді?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Ну, для порозуміння такого загального: "Пора" – це толока. Це не організація, не структура, це ще рух, який зібрав людей з різними політичними поглядами, з різними соціального походження і так далі для вирішення одної надмети – захисту свободи і незалежності України, скажем так, в рамках конкретної кампанії виборів президента України 2004 року. Переважна більшість цих людей ніколи, напевно, не мріяла займатися політикою і не мріє, і не буде, напевно, навіть і громадською діяльністю займатися. Ці люди вирішили своє завдання і вони не очікують участі в якихось структурах. Інша справа, що "Пора" є прототип громадянського суспільства, об’єднала різні середовища, одне з них яке називається чорна "Пора". І це прототип, він повинен трансформуватися на наступне життя, ну, на наступне життя українців в принципі. Із "Пори" може виникнути, не то що може, а має виникнути ціла система різних інституцій, організацій громадських, які займаються контролем, моніторингом, допомагають іншим країнам…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Я зараз про майбутнє запитаю…перед тим, Михайле, поясніть Ваш статус з Владиславом. Ви опоненти, ви попутники, союзники чи…

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Я вважаю, що зараз ми опоненти. Ми, коли виникла інформаційно-просвітницька кампанія "Пора", я зараз про це шкодую, але використав весь свій авторитет, чого я ніколи не робив, все-таки в нас безлідерна структура, для того, щоб наші люди не піднімали якогось обурення, свого публічного обурення, що виникла така сама організація з такою самою назвою. Оскільки ці люди робили теж хороші речі в Мукачево, правильні, і оскільки перед нами стояло питання "Україна чи зона", ми відмовились від боротьби за бренд до перемоги помаранч…до перемоги, до закінчення президентських виборів, до повалення кучмізму…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Тепер ви пригадали про образи?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Ми пригадали не про образи, тепер інша ситуація. Одним з головних принципів громадянської кампанії "Пора", коли ми її створювали, було те, що жодна людина не має права здобути від участі в цій кампанії ні матеріальних, ні фізичних, ні будь-яких інших дивідендів. Створення партії – це вже здобуття політичних дивідендів, це вже місця в парламенті…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Це розмова про майбутнє, ви плануєте створення партії?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Ну, поки про це мова не йде…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Що буде далі з "Порою"?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Я вважаю Михайла якраз однодумцем. Що стосується процесу, скажем так, то "Пора" – дуже прозора, зрозуміла кампанія була на протязі всього її існування, і, я думаю, немає запитань, хто, де і як робив, тому що це знають всі українці, тому що це відбувалося на вулицях. Хто там…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Зараз це просто змагання за бренд?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Ну, що таке демократія при владі? Це свобода…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Владиславе, зараз це змагання за бренд?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "В мене дуже проста і коротка відповідь. Що таке демократія – це свобода і конкуренція. Я вважаю, що це просто безглуздя, скажем так, ловити когось за руки і за ноги і не давати користатис тим красивим і чистим, до якого мають всі причетність. Я би віддав цю можливість всім, кожному, хто має якусь можливість, і хай кожен продемонструє, чого він вартий".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Сформулюйте чітко ваше бачення, що має бути далі з "Порою"?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Наша "Пора" зараз буде займатись декучмізацією. Це величезний процес, який не в змозі закінчити жодна організація".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> В… це буде здійснюватися громадською організацією?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Звичайно, це…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Формалізованою громадською організацією?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Це буде здійснюватись, знову-таки, в рамках громадянської кампанії. Формалізована громадська організація нам потрібна для того…"

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Вона буде?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Вона буде, звичайно".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Добре. Владиславе.

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Сьогоднішня "Пора", на мій погляд і переконання – це основа для того, щоби створилася ціла система чудесних організацій з чудесними лідерами в майбутньому".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> І ви цим будете займатись?

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "І це і громадські організації, очевидно, багато у "Порі" народилося дуже потужних і перспективних політиків, як вони будуть себе реалізовувати, чи в новій політичній силі, чи в існуючих – це питання до них. І, очевидно, зараз є великий запит наших друзів з інших країн, які потребують демократії в цьому. З "Пори" природно утвориться ціла система різних гарних організацій, не можна цей процес зупинити, так само, як і свободу".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Чи потрібен суд над Кучмою? Це останнє запитання, прошу – так або ні?

<b>Михайло СВИСТОВИЧ.</b> "Так, необхідний".

<b>Владислав КАСЬКІВ.</b> "Необхідне різностороннє, прозоре розслідування цієї ситуації, однозначно. А те, що всі, хто винен в фальсифікації виборів, повинні бути покарані – тут сумнівів нема, до них , в першу чергу, належить Ківалов, Кушнарьов, Щербань, інші, і "Пора" тут не зупиниться, якою б вона не була і ким би вона не була представлена".

<b>Андрій ШЕВЧЕНКО.</b> Знайшли щось, в чому ви точно однодумцями звучите, виглядаєте. Дякую за цю розмову, панове Михайло Свистович, Владислав Каськів, активісти громадської кампанії "Пора".

29-01-2005 16:03 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1107007435.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua