першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В Пітері пройшла перша акція Food not boms

02-02-2005 17:58 СПб // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1107359897.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Фоторепортаж з акції тут http://www.livejournal.com/users/sergeyyugov/10966.html

ЇЖА ЗАМІСТЬ БОМБ
Євген Файзуллін (СПб)

Рух Food Not Bombs (Їжа Замість Бомб) був заснований в 1980 році в Бостоні активістами антивоєнного руху. Кейт МакГенри, який вважається засновником FNB, узяв назву з гасла, яким пацифісти розписували стіни Массачусетського Інституту Технології: "Більше грошей на їжу, ніяких грошей на бомби!" (More money for food, no money for bombs!).

На сьогодні рух складається з кількох десятків автономних груп в США, Канаді, Європі, Австралії, Новій Зеландії. Вони об'єднані трьома принципами - роздача вегетаріанської їжі, ненасильницькі дії, прийняття рішень шляхом консенсусу. За продуктами, найчастіше "некондиційними", але цілком придатними для їжі, активісти ходять по магазинах, де отримують їх безплатно. Ось що згадує про це американська анархістка Лора Акай: "Щодня чергові по кухні вирушали в похід за продуктами по магазинах, де ми брали в основному старі фрукти і овочі. Звісно, ми їх не купували. У США й Канаді не можна продавати такі замурзані помідори (та інші овочі) як у Росії, у магазинах нам їх віддавали безплатно, тож можна було жити на відходах буржуазного суспільства". Справді, ці "відходи", тобто продукти, котрі попросту вирушають на смітник, становлять за даними FNB Сиеттла одну чверть всіх продуктів у США.

Учасники FNB заявляють, що прагнуть побудувати живий рух за прогресивні зміни в суспільстві, а також кинути виклик тому невидимому бар'єру, який відокремлює бідних і бездомних від "нормального" суспільства. Проте влада США вважає FNB організацією небезпечних радикалів, більше стурбованих політичними акціями, ніж організацією кухонь. Підтримку FNB надають різні групи, що беруть участь в анархічному, екологічному, антивоєнному й інших низових (grassroots) рухах. У багатьох містах США активісти FNB зазнають переслідувань. Їм забороняють влаштовувати роздачі їжі в громадських місцях, поліція припиняє такі роздачі, найчастіше конфіскуючи продукти, кухонне устаткування навіть автомобілі. Кейт МакГенри вважає, що владі не подобається те, що FNB годує людей в громадських місцях, бо "якщо ви можете бачити на вулицях бідних і бездомних, виходить економічна система не в порядку". Ставлення європейських влади до FNB вирізняється більшої толерантністю, й тут обходиться без інцидентів. Як це найчастіше буває, репресії лише додали популярності руху, він вийшов за межі США і Канади, і тепер групи FNB й інші подібні ініціативи активно діють у багатьох країнах.

оригінал http://www.pchela.ru/podshiv/21/bomb.htm

02-02-2005 17:58 СПб // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1107359897.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua