першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Батьківщина Кірпи була йому байдужа.

03-02-2005 18:01 Ізяслав // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1107446484.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Іще весною 2004 року була спущена вода з водосховища на річці Горинь в місті Ізяславі(Хмельницька область). Причиною стала т.зв. реконструкція греблі. Результатом: екологічні, моральні та економічні збитки.

З розпорядження голови РДА В.Лінника, було спущено воду з водосховища. Підстав до таких дій не було, хіба-що надія на земляка, тоді ще мінтрансу Кирпу. Той пообіцяв ремонт греблі взяти під особистий контроль.

Наслідком спуску води стали страшні втрати для екосистеми річки. Серед флори та фауни, що безслідно зникли слід зауважити лебедів та чорних журавлів які лиш нещодавно оселилися на Горині.

Місцеві мешканці втратили таку чудову рекреаційну зону як річка, а токож і немалий додаток до бідняцького столу у вигляді риби, раків та ін.

Разом із рівнем води у Горині, вода впала також в річках Понора та Сошенка, що впадають у неї якраз на території міста. Ці маловодні по своїй природі річечки, тепер практично висохли.

Після спуску води, впав рівень води у криницях довколишніх сіл, зокрема Васьківцях, де люди протягом літа залишалися практично без питної води.

Також невідомо куди зливає свої нечистоти районна лікарня, що немає очисних споруд і користувалася раніше річкою.
Економічні збитки нанесені ТОВ "Євгеній", що орендує маслозавод. Внаслідок падіння рівня води, їм довелося закуповувати додаткове обладнання щоб брати воду, а з настанням зими підприємство взагалі припинило роботу, позаяк потребує багато технічної води. Молоко та ін. , що закуповують у селян змушені перепродувати на сусідні переробні підприємства Острога та Нетішина.

Гребля вже багато років знаходилася у аварійному стані. Цікаво, що до голови РДА надходили звернення щодо проведення ремонтних робіт без необхідності спускати воду. Але він незахтів слухати, така надія на Кирпу була. А ще через власну безвідповідальність. З його слів: - Район і так на 75% дотаційний, то буде ще й на 80% як треба...

Нажаль, не дивлячись на свою могутність, Кирпа не звернув уваги на обставини що передували ремонту, який так і не розпочався. А можливо не хотів зв`язуватися з жалюгідним провінційним чиновництвом. Відомий його конфлік з попереднім головою РДА, який накрив собі хату черепицею, що призначалася на реконструйований вокзал, а вокзал в свою чергу шифером з власної хати. Приїхавши на відкриття Кирпа звісно понервувався, усе було повернуто на свої місця, а потім збайдужів до рідного краю, до його чиновництва, зовсім не контролював його.

Тепер, вже після революції, В.Лінника- голову РДА буде замінено, міністр мертвий, річки нема.

От-так виглядає злочин.

03-02-2005 18:01 Ізяслав // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1107446484.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua