першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"Молода Просвіта" вимагає зміни поколінь

06-02-2005 02:48 Біла Церква // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1107650887.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

5 лютого 2005 року на конференції Київського обласного товариства "Молода Просвіта" в м. Біла Церква було обговорено стан справ у Всеукраїнському товаристві "Просвіта" і, зокрема, в районних осередках Київської області. Відзначалося, що єдиним реально діючим з цих осередків є Фастівський. Лейтмотивом обговорення було те, що у ВУТ "Просвіта" практично не ведеться робота з молоддю, активісти "Молодої Просвіти" недостатньо залучаються до реалізації проектів ВУТ "Просвіта".

Делегати конференції затвердили "Ухвалу", яка з наполеонівським розмахом пропонує старшому поколінню просвітян уступити шлях молодим. Текст "Ухвали" читайте нижче.

Від імені зборів ухвалу підписали: член Правління Всеукраїнської молодіжної організації "Молода Просвіта" і голова Київського обласного товариства "Молода Просвіта" Євген Букет; члени правління Київського обласного товариства "Молода Просвіта": Климчук Костянтин (голова Білоцерківського осередку), Піцуха Олександр (голова Васильківського осередку), Черниченко Олександр (голова Фастівського осередку); Наталя Довбик, заступник голови Макарівського осередку.

Ухвала Конференції МГО „Молода Просвіта”, Київське обласне товариство:

Молодіжна громадська організація „Молода Просвіта” (Київське обласне товариство), беручи активну участь в бурхливих соціально-політичних перетвореннях останнього часу, прийшла до усвідомлення своєї громадянської місії у творенні потужного середовища свідомої української молоді на Київщині.

Ми вступаємо в нову добу з найбільшого міста Київщини, Білої Церкви. Просвітницька ідея завжди жила в душі українського народу, а найбільше - в серцях української молоді. „Молода Просвіта” з 1922 року була і є авангардом просвітницького руху. Відтак, „Молода Просвіта” відкриває свої двері для найширших кіл активної молоді та прагне стати зразком конструктивного молодіжного руху на Київщині і в цілій Україні. Сьогодні, на хвилі помаранчевої революції та з невгасаючою вірою у прогресивність нової влади під керівництвом народного Президента Віктора Ющенка, ми починаємо активну розбудову новітньої української державності у Київській області.

Ми висловлюємо найщирішу подяку старшому поколінню просвітян, об’єднаних у Всеукраїнському товаристві „Просвіта”, за титанічну працю по становленню української нації та у вихованні нового покоління спадкоємців національної ідеї. Саме вони - Павло Мовчан, Іван Ющук, Василь Клічак, Анатолій Погрібний, Олександр Пономарів та багато-багато інших підготували грунт для нової діяльності „Просвіти” у нових умовах. Особлива подяка відповідальному секретарю ВУТ „Просвіта” імені Тараса Шевченка, Миколі Трохимовичу Нестерчуку, який власним прикладом показав нам, просвітянській молоді, незворотність вічного процесу зміни поколінь.

Ми звертаємося до районних об’єднань товариства „Просвіта” в Київській області із закликом відтепер залучати в першу чергу молоде покоління до просвітянської роботи, як це було ще в 20-х роках минулого століття.

Сила нації, сила „Просвіти” - в молоді. Свідомі своїх сил, сьогодні ми відповідально заявляємо, що наша просвітницька ідея житиме вічно.

5 лютого 2005 р., м. Біла Церква, Київська область

Сторінка ВМГО "Молода Просвіта" в Інтернеті: http://moloda.prosvita.com.ua

06-02-2005 02:48 Біла Церква // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1107650887.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua