першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Протест проти свавілля

16-02-2005 16:26 Будапешт // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1108564010.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Висловлюємо своє обурення, гнів , сором, які відчули, коли дізнались про бандитський розбій, вчинений в приміщенні Патріярхії УАПЦ в Києві 4-го лютого, в день призначення нового уряду України. В приміщенні патріархії знаходиться також редакція газети “Наша віра”, газети, виходу кожного числа якої з нетерпінням чекають українці по всьому світу.

Ми українці Угорщини також є вдячними читачами цієї змістовної, об’єктивної , толерантної газети. За об’ємом інформації , за різноматітністю матеріалів вона може конкурувати з будь-яким товстим журналом. Прихід її до читача- то завжди довгоочікуваний подарунок, подарунок для зболеного українського серця, слово любові і надії, слово віри, яке проникає прямо в душу, слово правди і знання.

“Засновник і видавець – колектив Редакції газети”- ці слова говорять самі за себе, горстка людей власними силами видає цю газету, не отримуючи від держави нічого, навіть приміщення, одну кімнату їм надала Патріярхія УАПЦ. Тепер приміщення немає, газета закрита на невизначений час, читачі марно чекають наступного числа…

Окремо хотілося б висловитись про особистість головного редактора газети від 1989 року. Лауреат Державної премії ім. Т.Г. Шевченка, лауреат міжнародної премії Юнеско за міжетичну толерантність, визначний літературознавець, есеїст, поет, філософ, нескорений лицар України, її честь і слава по всьому світу – в житті людина надзвичайно скромна . Він навіть про 12 років заслання говорить стримано, з гідністю людини, яка сама вибрала свій шлях і достойно несе свого хреста.

Ми горді, що є сучасниками цієї людини, що встигли познайомитись з ним особисто і впевнитись, що він- справжній, і що “сутність всього-любов”- це не просто слова з його поезії, це його сутність.

І який же відчуваєш сором і біль, коли дізнаєшся, що таку людину разом з співпрацівником редакції, теж людиною похилого віку, в минулому політв’язня було грубо, брутально викинуто з приміщення редакції !

Газету закрито на невизначений час, але навіть якщо з часом, ми в це віримо, її відкриють, як дивитись в очі цим людям ? Як дивитись в очі нашим дітям, адже це наша громадськість допустила , що в центрі Київа, серед дня, стали можливими, такі жахливі речі, недопустимі в демократичному суспільстві.

Державне Самоврядування Українців Угорщини
та
Товариство Української Культури в Угорщині

16-02-2005 16:26 Будапешт // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1108564010.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua