першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Руслана агітує за... комуністів та диктатуру

16-02-2005 20:36 Кишинів // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1108579018.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

14 лютого, у День закоханих, героїня Майдану і Помаранчевої революції Руслана виступила у Кишиневі із 40-хвилинним сольним концертом. Він був організований місцевими комсомольцями (справжніми, без лапок)в рамках триваючої в Молдові виборчої кампанії з метою агітації за правлячу Комуністичну партію та діючого Президента Володимира Вороніна.

Концерт проходив на площі перед Національною оперою. Сцена і площа була оформлена в червоно-білих кольорах ("фірмових" кольорах Партії комуністів Молдови), прикрашена виборчими гаслами цієї партії, серпасто-молоткастою та "зірковою" символікою.Виступ Руслани транслювався на двох розміщених на площі телеекранах і протягом всього концерту місцеві відеоінженери вельми професійно накладали виборчі гасла комуністівна відеокартину. Таким чином, дешево і сердито було отримано виборчий кліп молдовських комуністів із Русланою в головній ролі.

Віддамо належне професіоналізму української співачки.були виконані більшість її хітів з "Диких танців". Публіка, переважно молодь, була у захваті. Однак враження псувала навязлива присутність "наглядної агітації", багатьох прапорів молдавського комсомолу, якими по черзі і строго по годиннику розмахували молодики і відчуття дежа-вю (маю на увазі агітаційні концерти за "єдиного кандидата" в Україні.)

Яким же було здивування, коли у кінці виступу Руслани на сцені зявився сам Воронін, невимушено повідомив усім, що це він особисто запросив РУслану і поцікавився у неї, чи спододбалося їй в Кишиневі. У відповідь пролунало "Я влюблилась в Вас навсегда", причому це однаковою мірою могло стосуватися і слухачів, і самого Вороніна. Слава богу, що нашій співачці вистачило такту уникнути відповіді на запроповане їй негайно Вороніним молдовське громадянство.

Взагалі, не заперечуючи право кожного виконавця заробляти собі на хліб, виступаючи на агітаційних концертах в ході виборчої кампанії у сусідній державі, залишаюся враженим продемонстрованою Русланою "високою політичною свідомістю" та "відданістю демократії". Навіть людина, яка зовсім не цікавиться політикою, за останні роки хоч раз чула, який режим встановився в Молдові за часів президентства Вороніна і без особистого дозволу якого в крихітній країні нічого не воорушиться, не ходить і не літає.Жахлива корупція знизу до верху, розправи над неугодними, наруга над свободою слова і преси і т.д., - все те, проти чого Руслана наче б то співала на Майдані, у Молдові люди прямо повязують з нинішньою владою.

Хоча, мабуть, Помаранчева революція нанесла серйозну шкоду Русланиному бюджету, який очевидно необхідно терміново латати. І яка різниця, за кого агітувати, це ж не у нас дома, де демократія перемогла, а десь там, за кордоном...

16-02-2005 20:36 Кишинів // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1108579018.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua