першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"ПОРА" в Молдові

21-02-2005 20:18 Кишинів // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1109009884.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Поїздка активістів "ПОРИ" до Молдови викликає закономірний інтерес з огляду на вибори які відбудуться у сусідній державі 6 березня. Особливу цікавість це викликає у звязку з численними прогнозами про повторення у цій країні власної помаранчевої революції за "київським" зразком. Тому особливо цікаво було побачити партнерів, з якими спілкувалися "пористи". І тут без ложки дьогтю не обійтись...
З тексту, оприлюдненого "Майдан-Інформом" виходить,що "Окрема тривала зустріч та обмін думками і досвідом відбулися з лідером Християнсько-демократичної народної партії Юрієм Рошкою (над офісом цієї партії майорить лише один прапор – помаранчевий стяг з адресою українського інтернет-сайту http://maidan.org.ua), головою виборчого штабу ХДНП Александром Курдуняну та міжнародним секретарем партії Вікторією Кушнір. Наступного дня наші активісти зустрілися з лідерами молодіжної організації ХДНП “Нова генерація”.
Ті, хто намагається слідкувати за подіями в Молдові хоча б через інтернет, легко згадають, що саме Ю.Рошка вже неодноразово заявляв про бажання повторити "київські події" і в самому Кишиневі. І ось тут виникає питання, а хто ж він, цей Ю.Рошка, з яким "Пора" мала "Окрему тривалу зустріч, обмін думками і досвідом"? Які принципи він сповідує, яку демократію відстоює і т.д.?
Погортавши підшивки газет хоча б за пару років, поспілкувавшись з людьми, які реально живуть в Молдові і знають про її лідерів не лише те, що вони пишуть про себе у своїх дуже красивих програмах і власних газетах, напрошується сумний висновок.
Християнсько-демократична народна партія Юрія Рошки є класичною "партією одного лідера", причому авторитарного, якщо не тоталітарного характеру. Ю.Рошка твердою рукою керує партією ще з початку 90-х років, не допускаючи ніякої "внутрішньої фронди": все відбувається або так, як каже лідер, або не відбувається взагалі. Навіть ветерани молдовської політології не памятають жодної внутрішньопартійної дискусії чи публічного обговорення важливих для країни чи ХДНП проблем. Розміщується штаб-квартира партії в будинку, придбаному Ю.Рошкою на своє імя (цікаво, чи на свої гроші?), партійна газета "Флукс" також є власністю Ю.Рошки, друкується вона у типографії, яка на 80% також є власністю ... правильно, Ю.Рошки.
Ми говоримо партія, а розуміємо - Рошка, ми говоримо Рошка -а розуміємо - партія. Нічого не нагадує?
А чи цікавилися шановні "Пористи" яке РЕАЛЬНЕ ставлення Рошки до забезпечення прав найчисленнішої української меншини Молдови (600тис.)? Саме реальне, коли ХДНП входила до владних структур, а не відображене у її виборчій програмі? Скільки шкіл в українських селах закрилися, скільки вчителів-україністів були змушені звільнитися і т.д.д? І чому нині Ю.РОшка для покращення свого іміджу серед українського населення Молдови змущений друкувати листівки, на яких він разхом із Ющенком? та тому що іншого сособу повернути собі голоси молдовських українців у нього просто немає...
Про Ю.Рошку можна говорити дуже багато, він вельми колоритна особа. Але головне інше, демократ з нього приблизно такий самий, як із , наприклад, Корчинського..
Чи може "Порі", як і Руслані з її комуністами Молдови, сверблять руки р-р-революційним задором, і вже зовсім немає значення, яка демократія буде побудована в Молдові за їх допомогою і участю?

21-02-2005 20:18 Кишинів // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1109009884.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua