першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Зорян Шкіряк: ”Шановний Сан Санич, Вас знову обдурюють”

22-02-2005 13:10 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1109070635.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Нову порцію важливої інформації отримали сьогодні вранці журналісти від лідера депутатської групи “За Україну, За Ющенка!” в Шевченківській районній у м.Києві раді Зоряна Шкіряка. Зокрема він висловив обурення і заявив офіційний протест фактом грубого порушення головою Шевченківської районної у м.Києві ради та РДА Миколою Харитончуком конституційних прав депутатів райради і здійснення на них брутального адміністративного тиску.

Як повідомив Зорян Шкіряк вчора, 21.02.05.р. він отримав інформацію про незаконний збір М.Харитончуком підписів депутатів райради під, так званим, листом про його підтримку, щодо перепризначення на посаду голови РДА. Перш за все З.Шкіряк відзначив,що цей документ не має жодної юридичної сили, як такий,що є виключною ініціативою голови ради, котрий в даному випадку є упередженою особою і не може виступати об”єктивно. По-друге підписи збираються у розріз із законом (Харитончук,особисто, “м”яко” примушує депутатів підписуватись за себе, пропонуючи умови від яких вони не можуть відмовитись, не маючи на це жодного законного права), а по- третє методи які застосовуються при цьому суперечать всім нормам демократії та права і є абсолютним проявом залишкового кучмістського механізму, яким так спритно володіє М.Харитончук.

“Коли вчора до пізньої ночі я приймав дзвоники від обурених депутатів (усього телефонували дев”ять чоловік ), я був шокований тими речами про які вони розповідали.Невже у М.Харитончука не залишилось ні краплі сумління, адже з нами Президент Ющенко, а не Кучма, або Янукович.Той самий Ющенко проти якого так відкрито і не приховано виступала Шевченківська РДА на чолі з Харитончуком під час недавніх виборів, той Ющенко і та Тимошенко проти яких був спрямований увесь ресурс Харитончука і його оточення. Невже підпис заляканих, або куплених депутатів можуть стати індикатором правди? Невже все це робиться досі, після перемоги демократії, після “помаранчевої революції, після сформування нової вертикалі виконавчої влади ” ?

Як повідомив З.Шкіряк до підписання цього горе-листа залучилася більшість депутатів, котрі в тій чи іншій мірі залежні від РДА, або особисто від Харитончука. Одні запрошувались в кабінет до голови де оброблялися відповідно ним та його васалами. До інших “ його величність” виїзджав особисто і “пресував” по повній програмі, не гребуючи відвертим тиском, або пропонуванням усіляких мирських і службових благ. Ставка, звичайно, робиться на тих людей яким поодинці важко протистояти всесильному голові та його оточенню” - сказав депутат. “Нажаль сюди потрапили і деякі члени нашої депутатської групи котрі змушені були підписати цей папір під його жорстким напором, але ми з колегами з розумінням ставимося до цього і приймаємо своїх побратимів. Адже Харитончук та його заступники останнім часом в усю міць трублять, що його питання вирішене, що Сан Санич дає добро, що з Президентом і прем”єром все погоджено і перепризначення на голову РДА відбудеться за любих умов. Я гадаю, що такі сподівання є передчасними і не корректними. Не так швидко, шановні панове, дайте Президенту самостійно вирішувати питання кадрових призначень”.

Після цього З.Шкіряк звернувся до О.О.Омельченка: ”Шановний Сан Санич, Вас знову обдурюють. Невже нам потрібна влада викуплена такою брехливою ціною, невже Ви будете готові представити на перепризначення Президенту, а потім працювати з людиною яка такими ганебними засобами заробляє собі неіснуючий вже авторитет, невже ми виборювали перемогу для того, щоб у такий спосіб над нами вкотре знущалися люди,що є прямими політичними антагоністами теперішньої влади і зокрема Президента (і які обов”язково це проявлять перед виборами 2006 року)? Я прошу Вас, терміново втрутитися у цю ситуацію, відреагувати і категорично не допустити такого грубого порушення норм Конституції та прав депутатів, що не можуть відкрито, в очі заявити М.Харитончуку своє обурення, оскільки просто бояться. Я протестую проти цього як депутат райради, як керівник депутатської групи, що представляє політичну силу яка перемогла на виборах Президента України і висловлюю серйозне занепокоєння даним фактом зловживання владою. Також, прошу Вас, вважати поданий Вам, таким чином, документ-лист незаконно підписаним, не об”єктивним, та таким, що не відповідає реальному розкладу сил і справ депутатського корпусу у Шевченківській районній у м.Києві раді, оскільки значна частина депутатів,що підписалася під цим самозванним папірцем, в таємному режимі ніколи не підтримає скомпрометованого своїми діями під час виборів (і не тільки) голову, ми готові це довести на найближчій сесії районної ради. Доречі, сьогодні об 14-00 М.Харитончук збирає голів постійних комісій в раді, четверо з яких не підтримують голову, але… Відомо, що запланований пресінг відбудеться у повному обсязі, тому принагідно бажаю їм бути стійкими, хоч це і важко, адже свавілля Харитончука не знає меж”.

Наостанок Зорян Шкіряк зазначив, що буде офіційно звертатися із відповідним зверненням до народних депутатів України (“Наша Україна”), що представляють м.Київ, а також до вищих посадових осіб держави та ЗМІ, з метою недопущення у майбутньому таких цинічних проявів нехтування правами депутатів райради та службового зловживання вищими посадовими особами органів державної влади, що абсолютно недопустимо в умовах молодої демократії та розвиваючогося громадянського суспільства. Він підкреслив,що програма декучмізації у Шевченківському районі тільки набирає обертів і через найближчі місяць-два можна буде говорити про перші реальні результати.
Зачекаємо...

Прес-служба депутатської групи “За Україну, За Ющенка” Шевченківської райради м.Києва

22-02-2005 13:10 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1109070635.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua