першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Міністр культури О. Білозір ігнорує думку громадськості

22-02-2005 15:52 Львів // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1109080372.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У Національному музеї у Львові (де зберігається найбільша у світі колекція ікон) конфлікт. Колектив музею у складі завідувачів фондів та провідних спеціалістів виступив з відкритим листом до інтелігенції Львова (опублікований у «Поступі» 16 лютого 2005 р.) із закликом підтримати музей і висловити своє ставлення до можливого призначення його директором Тетяни Лупій. Лупій посідала цю посаду з квітня 2003 р., будучи призначена за прямим сприянням провладних структур, і за цей період виявила нефаховість, нерозуміння загальнонаціонального значення музею, повну відсутність перспективи бачення його розвитку. У листі наведено численні факти, які свідчать про її неспроможність керувати музеєм – цієї скарбниці національної культури, що готується до відзначення в цьому році свого 100-ліття. Лист підписали численні представники творчої інтелігенції, підтримали народні депутати України. Незважаючи на заявлену проблему, не вивчивши її належним чином, міністр культури Оксана Білозір сьогодні призначила (заднім числом) п. Лупій директором музею. Обурений таким чиновницьким свавіллям колектив оголошує страйк. Сьогоднішнє призначення повністю суперечить курсові, що його проголосив Президент Ющенко, на побудову відкритого некорумпованого суспільства. Колектив, який перейшов очищення майданом, рішуче виступає проти намірів реанімувати стагнацію в музеї й буде боротися за своє право мати національно свідомого й фахового директора.

22-02-2005 15:52 Львів // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1109080372.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua