першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Знущання в ДК "Газ України" продовжуються (додаткова інформація)

06-03-2005 19:45 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1110131153.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ми, співробітники ДК „Газ України” НАК „Нафтогаз України” а також особи, які були звільнені з цієї організації протягом останнього часу, повідомляємо про масове порушення наших громадянських і трудових прав з боку керівництва нашої компанії, яке очолює Якубенко В.П.
Так, 12 листопада 2004 року, за тиждень до другого туру виборів Президента України, начальники Управлінь ДК “Газ України” зібрали своїх співробітників в повному складі та оголосили, що інтереси Компанії і її колективу вимагають, щоб ми всі проголосували у другому турі за В. Януковича. Це рекомендували зробити за відкріпними посвідченнями у Полтавській області. Рішення про голосування ми повинні були прийняти „добровільно”, але робилися натяки на те, що відмова від поїздки буде кваліфікована як „порушення корпоративної етики” і „зрада інтересів команди” тому будуть приняти самі жорстокі міри – звільнення.
Для організованої поїздки 21 листопада 2004 року до місця голосування за рахунок компанії були виділені автобуси. Тим працівникам, хто прописаний за межами м. Києва були запропоновані фіктивні відрядження задля того, щоб вони могли взяти відкріпні посвідчення.
На протязі тиждня з 15 по 21 листопада начальник Управління інформаційного та системного забезпечення Москаленко В.В. неодноразово викликав підлеглих, які відмовлялися приймати участь в голосуванні за відкріпними посвідченнями і шляхом психологічного тиску намагався примусити до поїздки в Полтавську область. При цьому він попереджав, що той, хто відмовиться, в цьому колективі надалі працювати не буде.
21 листопада, в день голосування, по п’ятому каналу телебачення був неодноразово показаний сюжет про те, як активісти компанії „Пора”, намагалися перешкодити від’їзду працівників нашої компанії. Також про ці події були численні повідомлення в ЗМІ і Інтернет.
На осіб, які відмовилися брати участь в цьому заході чинився та продовжується чинитися тиск з метою звільнення їх з посад. Так, проти зам. начальника відділу Кононенко О.В. було начальником управління кадрів Івановою Н.Л. та начальником управління Москаленко В.В. створено наказ з метою оголошення догани за „невиконання робіт”, що не відповідає дійсності і є цілком необгрунтованим. Наказ змусив Кононенко О.В. написати заяву про звільнення „за власним бажанням”. Ми, його співробітники, вважаємо привід для його оголошення надуманим. Балидіну Р.М. і Александрову Д.О. в індивідуальній розмові Москаленко В.В. оголосив усні ультиматуми: або подати заяви „за власним бажанням”, або бути звільненими з тих чи інших причин (дисциплінарні проступки, недотримання термінів виконання розпоряджень). Александрова Д.О. таки змусили звільнитися „за власним бажанням”. Після відмови Балидіна Р.М. звільнитися „за власним бажанням” йому була виставлена щорічна атестаційна оцінка за 2004 рік 2,4 бали, це при тому, що в травні 2004 року він був атестований позитивно.
Таким чином, Кононенко О.В. звільнився „за власним бажанням” 22.12.2004 р.
Александров Д.О. звільнився „за власним бажанням” 04.01.2005 р.
29 грудня 2004 року головою Ради директорів ДК “Газ України” Якубенко В.П було підписано наказ про реорганізацію структури Компанії, що передбачає ліквідацію окремих далеко не другорядних підрозділів. Загалом, в результаті зміни структури планується звільнити біля 60 працівників, у тому числі: Балидін Р.М., Кононенко О.В., Александров Д.О., Деркач В.І., Царьова К.П., Шмирко Н.В., Бойчук Л.М., Попик О.О., Гараджа О.М., Юрченко М.Н, Пастух Є., Серветник О.Г., Доманський О.А. Це працівники:які відмовилися брати участь в цій акції, яка на нашу думку містить ознаки злочину, передбаченого статтею 157 КК України саме через її злочинний характер. Список працівників в приказі про скорочення повністю співпадає з списком тих, хто відмовився від поїздки.
Організоване таким чином штучне вилучення спеціалістів, призведе до того, що при кадровій ротації, яка є неминучої на наступному етапі оздоровлення суспільства та економіки країни, вибору не буде, бо залишаться тільки ті люди, які підкорилися волі адміністрації. Створення високоморальної по-справжньому демократичної держави, яка має не один діагноз з ускладненнями, потребує моральної дезинфекції суспільства та колективу Компанії зокрема не шляхом вилучення людей з гідністю та усвідомленням Батьківщини, а з застосуванням тотальної люстрації кадрів.
Ми зверталися колективним листом до президента України Ющенка В.А., а також до прем`эр міністра України Тимошенко Ю.В. з проханням виконати свої гарантії про те, що усім громадянам, звільненим за їхню громадянську позицію будуть відновленні їх права, а тим, хто ці права порушив - покарання. Але відповіді ні від президента, ні від пре`єр міністра так і не дочикалися.

06-03-2005 19:45 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1110131153.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua