першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Василь Цушко: «Я не виключаю, що ми є свідками саботажу в Одесі»

07-03-2005 10:53 Одеса // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1110185603.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Голова Одеської обласної державної адміністрації Василь Цушко, під час зустрічі проведеної з представниками жіночих організацій регіону заявив, що обов»язково стане справжнім «народним губернатором». Серед першочергових своїх завдань він бачить покращення життя селян, відродження шкіл на селі, боротьбу з поширенням епідемії СНІДу та туберкульозу. Турбують його і ті випробування з якими щодня зустрічаються мешканці Одеси...

Ігор Столяров: У багатьох школах Одеси надзвичайно холодно. Але, діти далі перебувають у освітніх закладах. Як наслідок, значне зростання кількості хворих на грип та інші небезпечні хвороби. Яке ваше ставлення до такої ситуації у освітніх закладах Одеси?

Василь Цушко: Нажаль, мушу наголосити, що винними у багатьох питаннях є батьки. До мене надходить інформація, що у школах збирають гроші за тепло. Гроші приймають без розпису у відповідних відомостях. Немає і тепла. Хочу звернутися до шановних одеситів. Я дуже хотів би побачити ваше щире бажання змінити ситуацію у рідному місті. Показником цього бажання будуть результати голосування у двох виборчих дільницях під час найближчих довиборів до Одеської міської Ради. Саме тоді ми побачимо, які бажання переважають у одеситів – прагнення до змін чи подальша підтримка політики беззаконня в місті? Саме тоді і я остаточно визначатиму свою позицію. Я вважаю, що шлях до вирішення проблемних питань є. Але, для цього потрібне бажання громадян. Зі свого боку я вживаю конкретні дії. Коли в місті відключили котельні я особисто зателефонував до міністра палива і енергетики. Результат мали вже 22 лютого. Запрацювали котельні в районі обласній лікарні і ще дві в Одесі. Але, є ще одна проблема. Ми, як громадяни, маємо право вимагати від влади тоді коли розраховуються за надані послуги. Мені особисто міністр палива і енергетики обіцяв скасувати п»яти відсоткові штрафи, які нині запровадили енергетики. Це теж питання тепла.

Ігор Столяров: Після виборів Президента в Одесі досить частими є проблеми з енергопостачанням, теплом... Багато політиків ведуть мову про саботаж з боку міської влади, її бажання скомпроментувати нову державну владу. Чи можна з цим погодитися?

Василь Цушко: Коли в Одеській області виникли проблеми пов»іязані зі складними погодними умовами, був паралізований рух транспорту автошляхами регіону – особисто мені організували організований самотаж. Не чистили дороги. Все це робили «старі» голови районних державних адміністрацій. Доречі, два тижні у Кабінеті міністрів України лежать документи і хтось не бажає звільнення цих голів райдержадміністрацій. Може таким чином мені хочуть показати, «хто у домі господар»? Я робив особисті виїзди на автотраси регіону. Особисто хочу подякувати лише одній людині – колишнього заступника голови облдержадміністрації полковника Примака. Він справді працював. Працювало обласне відділення Міністерства з надзвичайних ситуацій. Нажаль, дорожники приєдналися лише о третій годині дня після жорсткої розмови з ними. Це називається елементарним саботажем з боку облавтодору і з боку всіх райдорвідділів. Якщо цей саботаж має місце, можливо є правда у ваших словах і стосовно Одеси.

Олександр Орлов: Вже майже місяць ви на посаді голови обласної державної адміністрації. Які сьогодні маєте думки і завдання?

Василь Цушко: Працювати можливо. Я вважаю, що навіть в межах визначеного бюджету ми маємо всі перспективи покращити життя мешканців Одеської області. Люди мають цілком реальну перспективу відчути позитивні наслідки приходу нової влади. Для цього необхідно щоби нова влада була професійною. Саме для цього нині веду переговори про можливі кадрові зміни з представниками різних політичних сил. Я все одно наберу команду професіоналів. Будемо жити відтепер за Законом. Така є і філософія Президента України. Всі питання в області ми швидко не вирішемо. Але, працювати добре і щоби люди це відчули – можливо.

Олександр Орлов: Одеса сумновідома великою кількістю резонансних злочинів. Чи будуть вони розкриті? Як ви вважаєте?

Василь Цушко: Сьогодні призначені нові силові структури в Одеській області. Вони мають професійно виконувати свої функції і не порушувати Закон. Я гадаю, що розкрити резонансні злочини скоєні в Одесі цілком можливо. Бачимо приклад справи журналіста Георгія Гонгадзе. Винні будуть відповідати перед судом. Було б бажання. Інша справа, що на це слід час. Я вважаю, що нові правоохоронні органи здатні сказати правду про скоєні в Одесі гучні вбивства, викрадення і побиття.

Розмову з Головою Одеської обласної державної адміністрації Василем Цушком провели Олександр Орлов (тижневик «Український Південь») та Ігор Столяров (радіо «Свобода»).

07-03-2005 10:53 Одеса // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1110185603.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua