першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Коли в Полтаві буде міський голова?

09-03-2005 14:45 Полтава // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1110372320.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

3 березня 2005 року відбулися громадські слухання “Розв’язання проблеми з легітимністю міського голови в Полтаві”, які організували Полтавська філія Суспільної Служби України, Центр правозахисту і контролю за дотриманням законності у Полтавській області та громадська Рада „За чесну та прозору владу”.
В Полтаві вже більше двох років юридично відсутній міський голова, але фактично керує Полтавою народний депутат Анатолій Кукоба.
В слуханнях взяли участь представники трьох політичних партій, 24 громадських організацій, та нечисленні представників місцевих виконавчих органів, які, на жаль, в більшості своїй не мали повноважень представляти позицію виконавчих органів, де вони працюють. Представники обласної прокуратури взагалі не з’явились, не зважаючи на те, що отримали запрошення та запевняти по телефону, що обов’язково будуть. Не прийшли також і голови постійних депутатських комісій міської Ради..
Але все ж таки одного представника від влади учасники слухань почули. Заступник начальника юридичного відділу міськвиконкому Полтавської міської Ради Ахметов Марат Уралович заявив, що він уповноважений висловити офіційну думку Полтавської міської Ради. Оголошена офіційна позиція полягала в тому, що організатори громадських слухань неправильно склали листа-запрошення до представників міської Ради та порушили Статут міської громади, який регламентує проведення подібних зібрань. Натомість, коли юриста міськвиконкому запитали, чим він може підтвердити, що представляє саме офіційну думку Полтавської міської Ради (якщо була сесія Ради – то коли і де рішення; якщо засідання постійних депутатських комісій – то знову ж таки коли і де рішення; якщо це офіційна позиція секретаря міської Ради Ігоря Михайлюка, чи заступника міського голови Михайла Юхименка , то де листи з їх підписами) - відповіді не пролунало.
Учасники слухань вирішили звернутися до президента України Віктора Ющенка примусити Прокуратуру виконувати свої прямі обов’язки з нагляду за дотриманням законності та примусити депутатів Полтавської міської Ради прийняти рішення про проведення позачергових виборів Полтавського міського голови. Текст звернення після доопрацювання буде запропонований для підписання представникам партій та громадських організацій.
Надія М’якушко (громадська Рада „За чесну та прозору владу”) , В’ячеслав Скрябін (партія „Солідарність”) запропонували ініціювати відклик всіх депутатів міської Ради та проведення дострокових виборів. Адже депутати міської Ради показали свою аморальність, оскільки ось вже два роки порушують Закони України. Цю пропозицію підтримали й представники інших громадських організацій: Олександр Келим (Полтавська філія Суспільної Служби України)і, Зоя Коваленко( Центр правозахисту і контролю за дотриманням законності у Полтавській області) та інші.

Інформація Полтавської філії Суспільної Служби України
Ганна Кіященко, тел.(0532) 610-831, 610-832

09-03-2005 14:45 Полтава // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1110372320.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua