першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"України, про яку мріяв Кобзар, народ ще не здобув"

10-03-2005 09:52 Одеса // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1110441137.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

З нагоди 191 річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня в Одесі проведені різноманітні заходи. Урочистості розпочалися з покладання квітів до пам»ятника Кобзарю.
З представниками влади до пам»ятника Кобзарю прийшли активісти різноманітних громадських організацій, політичних партій. Квіти принесли і від Одеського і Симферопольського Екзархату Римсько-Католицької Церкви.

«Тарас Шевченко є генієм нашого народу, який є прапором цілої історії українського народу.

Благодать Божа прийшла до народу України через цю особу. І вона діє. Тому ми хочемо вшанувати пам»ять, помолитися за його душу». Так сказав радник єпископа РКЦ Броніслава Бернацького, отець Юрій Нагорний.

Цього ж дня панахиду за, світлої пам»яті, Тараса Шевченка відправили і у храмі Воскресіння Христового Одеської і Балтської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Її відслужив отець Володимир (Клебан).

Серед учасників урочистостей був і відомий в Одесі публіцист, колишній політичний в»язень Василь Барладяну. На його думку, «України, про яку мріяв Кобзар, народ ще не здобув, навіть після перемоги Віктора Ющенка».

Василь Барладяну:
«Щоб зрозуміти покликання христианства слід досліджувати Писання. Щоб зрозуміти ким був Шевченко слід досліджувати його творчість. Не доростати до Шевченка, бо це неможливо, а стати дійовою часткою того до чого він закликав».
З подвійними почуттями зустрічав чергову річницю від дня народження Тараса Шевченка і Голова Одеської обласної організації Української Республіканської Партії «Собор» Федір Нарійчук. Він висловив невдоволення реалізацією зміни кадрів, яка нині триває в органах влади регіону. Він назвав цей процес «не достатньо відвертим»

Федір Нарійчук:
«Є сподівання, що прийшла саме українська влада. Але, методами реалізації задумів Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко в регіонах ми не задоволені повною мірою.
Не зовсім відкритим чином триває формування органів місцевої влади. Інформація приховується від людей. В регіоні вишукуються люди які швидко побігли у створені мега партії, стають провідниками і відтісняють ті національно-демократичні сили які працювали на перемогу нинішньої влади. Тому у нас подвійне відчуття».

Одразу після покладання квітів в Одесі відбувся і мітинг політичних партій. Його учасники закликали нову регіональну владу дбати про відродження в регіоні української мови, збереження спадщини про Тараса Шевченка.

9 березня квіти шани до пам»ятника Кобзарю поклав і голова Одеської обласної держадміністрації Василь Цушко. Він взяв участь і у проведеній в обласному центрі науково-практичній конференції «Шевченко – пророк українського народу».

10-03-2005 09:52 Одеса // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1110441137.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua