першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ліс рубають – тріски летять?

13-03-2005 11:24 Конотоп // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1110705859.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

http://polit.com.ua/index.php?lang=ukr&cgid=1®id=20&poid=1&id=29308

З винесенням вироку 3,5 років позбавлення волі Віктору Кушніренку за спробу вкинути 55 бюлетенів до скриньки під час голосування на виборчій дільниці № 24 163-го виборчого округу міста Конотопа в 2-му турі президентських виборів 21 листопада 2004 року, справа не закінчилась.

За ухвалою слідчого Конотопської прокуратури один із членів цієї дільничної виборчої комісії Оксана Пишна 9 березня була затримана і поміщена до слідчого ізолятора. Підставою для затримання дівчини стало те, що вона нібито не має постійного місця проживання. Хоча наявність такого підтверджується паспортом громадянки України. Крім того, 24-річна дівчина з 1998 року постійно працює в Конотопі і (!) була членом виборчої комісії. Сьогодні, 12 березня в Конотопському міськрайонному суді відбулося судове засідання, у ході якого суддя винесла рішення про продовження терміну утримання Оксани під вартою до 10 діб уже на іншій підставі – що вона фігурує в кримінальній справі по порушеннях виборчого законодавства на ділянці, де була членом комісії. З неофіційних джерел відомо, що в міській прокуратурі Оксані пропонувалося просто визнати, що саме вона 21 листопада дала Кушніренку бюлетені. За це, мовляв, отримаєш десь 6 місяців покарання умовно, і все.

Імовірність цієї інформації висока, виходячи з ряду дивних обставин. Чому Кушніренка засудили, попередньо не дізнавшись, де він узяв бюлетені? Чому не допитані всі свідки по цій справі? В час затримання порушника на дільниці були присутні 3 члени територіальної виборчої комісії і близько 10 співробітників міліції. Це просто збіг обставин, чи вони „прикривали тил” Кушніренка? Чому Кушніренко був відпущений з міліції практично одразу після затримання (при чому ця особа мала судимості вже до цього). Що, сподівалися на запланований результат виборів і обіцяну 3-денну пиятику за кошт міністра? Невже 24-літня хвора дівчина є такою небезпечною порівняно з Кушніренком, що її треба тримати під арештом? В цей же день на дільниці були вимкнене електроосвітлення, під час якого пропало 300 бюлетенів. Чому справа про пропажу бюлетенів не була об’єднана в одну? Однією з підстав для підозрівання Оксани Пишної було виявлення при затриманні у Кушніренка бюлетенів з підписами чотирьох членів комісії, одною із яких була Оксана. Чому затримана лише вона? Чому Оксана була викликана до прокуратури як свідок на 18 годину вечора? Чому одразу їй не були висунуті звинувачення по кримінальній справі?

При знайомстві з обставинами справи складається враження, що міська прокуратура намагається цією справою обілити себе в очах нової влади.

13-03-2005 11:24 Конотоп // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1110705859.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua