першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Академічний конфлікт у Харківському університеті. Оцінка діяльності В. С. Бакірова на посаді ректора

17-03-2005 12:01 Харків // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1111053694.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

До уваги викладачів, співробітників і
студентів університету
15 березня 2005 року відбулася конференція трудового колективу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

Конференція ухвалила нову редакцію Статуту університету.

Конференція розглянула ситуацію в університеті у зв'язку з поширенням відкритого листа 20 професорів університету до міністра освіти і науки України С. М. Ніколаєнка, голови Харківської обласної державної адміністрації А. Б. Авакова, ректора університету В. С. Бакірова.За наполяганням професора В. С. Бакірова конференція таємним голосуванням оцінила його діяльність на посаді ректора
В голосуванні взяли участь 367 чоловік.
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

„ПІДТРИМУЮ ДІЯЛЬНІСТЬ В. С. БАКІРОВА ЯК РЕКТОРА УНІВЕРСИТЕТУ”
– 306 (83,4%)
„НЕ ПІДТРИМУЮ ДІЯЛЬНІСТЬ В. С. БАКІРОВА ЯК РЕКТОРА УНІВЕРСИТЕТУ”
– 57 (15,5%)
НЕДІЙСНИХ БЮЛЕТЕНІВ
– 4 (1,1%)

Конференція переважною більшістю голосів („проти” – 11) ухвалила заяву.ЗАЯВА
конференції трудового колективу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна
Ми, викладачі і співробітники Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, заявляємо про наступне.

Колектив університету завжди відстоював, відстоює і буде відстоювати демократичні цінності, принципи державності і національної єдності.
Колектив і керівництво університету проявили високу зрілість та громадянську відповідальність, давши у рішенні Вченої ради університету від 30 листопада 2004 року рішучу відсіч спробам сепаратизму та руйнації конституційних основ української державності.
Ми відкидаємо позбавлені доказів і безпідставні звинувачення в сприянні фальсифікації результатів виборів, політичному тиску на студентів та співробітників у зв'язку з їх політичним волевиявленням підчас президентських виборів.
Університет підтримує демократичні перетворення в Україні. Конструктивну взаємодію керівництва університету з центральною, обласною, міською, районною владою ми вважаємо природним механізмом ефективного розвитку університету, укріплення його статусу в суспільстві та впливу університету на підготовку і проведення в життя рішень зі значущих питань суспільного життя.
Ми виражаємо задоволення стійким поступальним рухом університету в останні роки. Університет набув статусу національного, а потім і автономного, збагатився десятками докторів і кандидатів наук. Надзвичайно важливим є відкриття нових факультетів: філософського, психології, юридичного, комп'ютерних наук, фізико-енергетичного, НДІ астрономії. Університет перетворився на класичний у сучасному європейському розумінні цього терміну.
Після тривалого важкого періоду поступово покращується матеріально-технічне і фінансове забезпечення навчального процесу і наукових досліджень, хоча рівень оплати праці в загальнодержавному масштабі залишається вкрай недостатнім. Авторитет університету як флагмана науки і освіти не лише зберігся, але й невпинно зростає.
Ми не ідеалізуємо керівництво університету. Робота університетської адміністрації не позбавлена недоліків і має покращуватися у відношенні більшої відкритості і прозорості при прийнятті важливих загальноуніверситетських рішень, загальної інформованості університетської громадськості. Слід удосконалювати принципи управління, формування бюджету, організації роботи підрозділів, процедуру присвоєння почесних звань.
В той же час, ми впевнені, що атмосфера ділового співробітництва, що склалася в університеті, дозволяє конструктивно розв'язувати всі принципові проблеми в його стінах.
Ми виражаємо рішучу незгоду з оцінками роботи університету та його керівництва, що містяться у „Відкритому листі”, підписаному деякими професорами університету. „Відкритий лист” відрізняють численні неточності, викривлення фактів, тенденційність, навішування ярликів. Лист витриманий у стилістиці, що є характерною для тоталітарної свідомості.
Відкрите обговорення широкого кола проблем конференцією трудового колективу, гостра полеміка з наболілих питань університетського життя й удосконалення стилю керівництва свідчать про високий моральний, інтелектуальний та енергетичний потенціал трудового колективу університету.
Ми, викладачі і співробітники Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, виходимо з того, що консолідація нашого суспільства починається з консолідації в кожному колективі.

Ми підтримуємо роботу ректора університету професора В. С. Бакірова і готові разом розв'язувати задачі розвитку науки і освіти, забезпечити подальше зростання авторитету та процвітання нашого університету.

15 березня 2005 року відбулася конференція трудового колективу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
За наполяганням професора В. С. Бакірова конференція таємним голосуванням оцінила його діяльність на посаді ректора

17-03-2005 12:01 Харків // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1111053694.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua