першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Домбровський суміщає посади голови ОДА і голови міської ради

24-03-2005 20:16 Вінниця // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1111688213.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Як відомо, Указом Президента України Вінницького міського голову О. Домбровського було призначено на посаду Голови Вінницької обласної державної адміністрації. Вінницька міська рада повинна була призначити вибори міського голови, але рада, через керованих О.Домбровським депутатів, затіяла нездорову гру щодо звільнення його з посади міського голови.
15 лютого 2005 року депутати міської ради на позачерговій сесії вирішили вважати достроково припиненими повноваження міського голови О. Домбровського згідно з поданою заявою и призначили тимчасово виконуючим повноваження міського голови секретаря міської ради В. Козака. Щодо дати проведення нових виборів, то депутати відклали вирішення цього питання на місяць.
За чітко спланованим сценарієм, рішення ради про дострокове припинення повноважень міського голови було оскаржене одним з депутатів, тому коли 11 березня депутати знов зібрались на сесію, щоб призначити вибори, їм було повідомлено, що питання про припинення повноважень міського голови розглядається в суді, тому до винесення судового рішення призначати вибори недоцільно. Насправді, суд лише прийняв заяву до розгляду, але ніякої ухвали про заборону призначення виборів він не постановляв. 18 березня вже відбулося засідання суду, але через неявку позивача його перенесли – і стало зрозуміло, що сторони будуть затягувати процес до того часу, поки вибори не буде заборонено проводити законом (за півроку до чергових виборів),
Закон "Про місцеве самоврядування в Україні" не передбачає прийняття відповідною радою спеціального рішення про дострокове припинення повноважень голови сільської, селищної, міської ради у разі його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови, припинення його громадянства, набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього, порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою, визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім, його смерті.
Колишній вінницький міський голова знав про це, тому із заявою звернувся не до ради… а до секретаря ради! Саме так колись робив його вчитель Д.Дворкіс, який суміщав посаду нардепа з посадою Вінницького міського голови – він також писав заяви про складання повноважень нардепа не до Верховної ради, як того вимагає закон, а на ім’я голови секретаріату Верховної ради.
Вся ця брудна гра депутатів і О.Домбровського біля посади Вінницького міського голови спрямована, по-перше, на зрив виборів міського голови, а по-друге, на резервування для Домбровського цієї посади у разі звільнення його з посади голови ОДА. Про це побічно свідчить й те, що Домбровський досі нікого не пускає до кабінету міського голови і не забирає звідти свої речі.
Поки ігри продовжуються, Вінниця, яка доведена до жахливого занепаду невдалим головуванням Домбровського, залишається без господаря.
На посаду голови ОДА Домбровський попав „за квотою” Порошенка, якій також не гребує суміщенням посад. Інший висуванець Порошенка - голова Запорізької ОДА Ю.Артеменко також не залишає мандат нардепа, чекаючи якогось рішення Конституційного суду, хоча Конституційний суд ще 06.07.1999 виніс рішення щодо сумісництва народних депутатів. Також хотілося б нагадати Ю.Артеменку, що одного з його попередників О.Кучеренка, Президент звільнив саме за поєднання посад.
Цікаво, що Порошенко і його протеже діють за однією схемою, через суди відтягуючи незаконне поєднання посад.

24-03-2005 20:16 Вінниця // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1111688213.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua