першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чи в змозі українські ЗМІ захистити права людини?

29-03-2005 14:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1112098327.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На це питання намагалися дати відповідь учасники семінару «Права і свободи людини та механізми їх захисту», який відбувався 18 -24 березня під Києвом. Семінар було організовано для українських журналістів Хельсінкським Фондом з прав людини (Варшава) та громадською організацією «За професійну допомогу» (Київ). Понад 30 «акул пера» з усіх регіонів України дізнавалися, як правильно рухатись у правовому океані, як захищати права інших осіб і бути захищеними самим від тиску влади. Тренери ознайомили представників ЗМІ з філософією прав людини, вітчизняними, європейськими та світовими механізмами захисту прав і свобод людини, практикою Європейського Суду з прав людини, навчили, як готувати свої матеріали таким чином, щоб і правду написати, і не потрапити за грати…
Вартові пси української демократії уроки з прав людини засвоїли і в кулуарах створили таку-собі неформальну журналістську профспілку, члени якої домовилися допомагати один одному інформацією, корисними порадами, а головне – братерською підтримкою у разі тиску та «наїздів». «Будемо захищати власні права разом!» - вирішили вони.
Хоча нова українська влада ставиться до ЗМІ набагато краще, ніж за кучмівських часів, святкувати перемогу ще зарано. У багатьох можновладців залишились старі панські інстинкти і доброю пресою вони вважають лише ту, яка добре про них пише. Журналістам необхідно постійно й наполегливо працювати у напрямку налагодження нормальної взаємодії громадянського суспільства та влади, але не завдяки підлабузництву, а навпаки, шляхом створення розвинутого інформаційного середовища. Середовища свободи та відповідальності.

29-03-2005 14:12 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1112098327.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua