першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Триває конфлікт в Національному музеї у Львові.

01-04-2005 11:35 Львів // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1112348107.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Триває конфлікт в Національному музеї у Львові. Проти директора музею п. Тетяни Лупій виступили наукові працівники та завідувачі відділів музею – всього 21 чоловік. Вони звинувачують керівника своєї установи у некомпетентності та байдужості до національної ідеї.
27 березня п. Т.Лупій виступала у прямому ефірі радіо „Львівська хвиля”. Вона заявила, що всі звинувачення на її адресу безпідставні. На своїх опонентів вона подала заяву до суду, звинувачуючи їх в образі честі і гідності.
На запитання, як вона оцінює те, що зайнявши посаду директора вона зняла зі стіни свого кабінету тризуб і портрети засновників музею митрополита А.Шептицького та І.Свєнціцького вона відповіла: „А який закон забороняє це робити”. Цікаво що ведучий радіоефіру (між 16 та 17 год передача „Позитивні аналізи”) був цілком задоволений такою відповіддю.
У зв’язку з конфліктом, Львівською обласною державною адміністрацією було створено „примирювальну комісію”, яка замість того, щоб детально вивчити ситуацію „обробляє” опонентів директора, щоб ті припинили свої протести (це ж так неінтелігентно протестувати). Компромісний варіант, який пропонують протестуючі, а саме: п.Т.Лупій залишається працювати в музеї і лише переходить на посаду заступника директора, а директорську посаду займає нейтральна незаангажована у конфлікті особа, - ігнорується повністю.
Це змусило протестуючих звернутися з відкритим листом наступного змісту.

Віце-прем’єру України
з гуманітарних питань
М. Томенкові
Копія:
Міністру культури і
мистецтв України
О. Білозір
Голові ЛОДА
П. Олійнику


Наукові співробітники Національного музею у Львові звертаються до Вас з проханням втрутитися у розв’язання кризової ситуації, яка поглиблюється з кожним днем у музеї через „діяльність” Лупій Т.Г. на посаді директора та її невміння консолідувати й очолити колектив.
Внаслідок некомпетентності у широкому колі питань музейної роботи, директор не проводить виробничі наради із керівниками підрозділів, які б конструктивно порушували поточні завдання. Досі не розпочинається підготування музейного комплексу на вул. Драгоманова, 42 – історичної колиски, якою ознаменовано становлення та розвиток збірок музею. У рік 100-ліття музею ніким не вирішується питання фінансового забезпечення заходів, таких як проведення ремонтно-відновлювальних робіт у палацовому будинку, розпрацювання тематико-експозиційних планів та підготування нових експозицій, у тому числі постійної експозиції, присвяченої митрополитові А. Шептицькому. Фактично, цільово зупинено роботу над ювілейним Альбомом, до якого зібрано увесь текстовий і майже увесь ілюстративний матеріал. Натомість чомусь раптово директором висувається пропозиція видруку путівника... по ще не сформовованих експозиціях?! Унаслідок бездіяльності директора на сьогодні відбувається свідоме паралізування такої потужної установи, якою завжди залишався наш музей у духовному житті України. Нищаться безцінні збірки рукописів і стародруків, що знаходяться у приміщеннях, не пристосованих для їх зберігання.
Деструктивна позиція директора щораз ускладнює і морально-психологічний клімат в колективі. „Даруючи” посади працівникам, що у конфлікті підтримували її, директор чинить адміністративний тиск на „опозиціонерів”, суб’єктивно оцінюючи їх роботу, безпідставно знімаючи матеріальну винагороду, намагаючись зіштовхнути „протилежні” сторони. Т.Лупій продукує безглузді накази, якими зобов’язує працівників до щомісячних письмових звітувань та щомісячних письмових „ аналізів” цих звітів; проводить вибірковий контроль, при тім посилається на вимоги мінкультури та посадові обов’язки, обумовлені в контракті . З огляду на це просимо надати нам змогу ознайомитись з контрактом, підписаним з Лупій Т.Г., оскільки не впевнені чи не перевищує вона свої повноваження.
Маємо великий сумнів, що створена за ініціативи ЛОДА комісія, яка покликана примирити обидві сторони, зможе розв’язати конфлікт, який надто глибоко і серйозно уразив усі ланки музейного життя. Цей сумнів підкреслюється, зокрема, й тим, що ухвалою профспілкових зборів (див: Протокол №1 від 17.03.05) більшість присутніх виголосила директорові недовіру за небажання працювати з колективом, зневагу до співробітників, не орієнтування у питаннях поточної роботи, недотримання колективної угоди та з огляду на закиди про фінансові зловживання.
Просимо створити об’єктивну комісію з розв’язання конфлікту у музеї, із залученням до неї незаангажованих музейних працівників та співробітників КРУ, щоб ситуація не набула ще більш загрозливих обертів.

01-04-2005 11:35 Львів // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1112348107.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua