першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Болонський процес: хто творить студентське самоврядування у Львові?

11-04-2005 21:21 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1113243666.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

5.04.2005 року о 15:40 за київським часом у Дзеркальній залі Університету імені Івана Франка відбулось чергове засідання ініціативних груп по створенню статуту студентського самоврядування. На ньому були присутні студенти майже усіх факультетів. Засідання вела Голова студентськоі профспілки Любомира Степанівна Мандзій.

Статут був вже майже готовий і на цьому засіданні потрібно було внести лише деякі корективи, про які гворили на попередньому засіданні. Мабуть тому до зібрання студентів (які мали б творити свій статут свого самоврядування) долучились ще й проректор з навчальноі роботи і міжнародних відносин, директор центру громадських зв"язків, а також заступники деканів біологічного, історичного, юридичного, хімічного, геологічного, філологічного, економічного, фізичного факультетів, факультетів журналістики, культури і мистецтв та заступники деканів інших факультетів. Деякі з них лише спостерігали за ходою подій, а деякі з представників адміністраціі вели жваву дискусію зі студентами. Зокрема пан Кирилич (проректор з навчальноі роботи) запропонував внести до визначення "студентська громада" ще й студентів заочноі форми навчання. У цьому питанні його підтримали голова студентськоі профспілки, заступники деканів економічного, біологічного та інших факультетів. Питання поставили на голосування, студенти більшістю проголосували "за" зміни до визначення. "Проти" змін до визначення голосували переважно вже ті студенти, які представляли студентські ради своіх факультетів. Після ухвали такого рішення представники рад юридичного факультету та факультету міжнродних відносин покинули залу.

Виникає питання, чому представники адміністрації втручались у процес формування статуту; чому статут приймався тими людьми, які не були делеговані студентськими громадами своіх факультетів. Адже самоврядування в університеті мають лише правничий коледж, юр.фак., а також факультет міжнародних відносин, журналістики, та іноземних мов. Через півтори години засідання поступила пропозиція продовжити його наступного дня, адже вже багато студентів пішли, а решта були втомлені. Проте голова профспілки наполягала прийняти статут до 18:00, оскільки потім мали прийти майстри і готувати залу до конференціі "Украіна і Нато". Складалось враження, що засідання не виконує план, тому хтось прагне абищо його релізувати. Втомлені студенти таки "доприймали" статут.

Хоча студенти і відчувають свій обов"язок у процесі створення студентського самоврядування в університеті, і навіть дуже позитивно ставляться до цього, керують цим процесом зовсім не студенти. Просто хтось, як завжди, керує ними.

Студентська інформаційна Група.

11-04-2005 21:21 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1113243666.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua