першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Роман Зварич – міністр у вигнанні

12-04-2005 23:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1113337130.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Співробітники Міністерства юстиції б’ють на сполох: зник їхній бос та ідейний натхненник Роман Зварич. Прикмети міністра: на вигляд 50 років, обширна лисина, носить круглі окуляри, розмовляє з сильним американським акцентом. Службовці просять усіх, кому відомо щось про місцезнаходження пана Зварича, повідомити в приймальню міністерства.

З четвертого лютого, коли його було призначено на відповідальну посаду, і до останнього часу Роман Михайлович часто виконував функції, властиві керівникам інших відомств, таких наприклад, як державна податкова адміністрація, митна служба, мінпаливенерго, і дирекція транзитного нафтогону Уренгой-Помари-Ужгород.

Натомість до своїх безпосередніх обов’язків він не виявляв помітного інтересу. Коридорами Міністерства юстиції вже починають гуляти анекдоти та жарти про нового шефа-прогульщика, тож про сумлінне виконання службовцями своїх обов’язків не може бути й мови. Справді, навіщо викладатися на всі сто, якщо начальство не надто переймається підлеглими. Навіть урядові засідання Роман Михайлович рідко прикрашає своєю персоною. Подейкують, з 15 засідань уряду під головуванням Юлії Тимошенко пан Зварич пропустив сім. А ті, на яких він був присутній, цікавили його головним чином для обговорення проблем реекспорту нафти.

Останнім часом Зваричу не дають спокійно спати лаври міністра закордонних справ. У період з 30 березня по 8 квітня він побував одразу на двох міжнародних конференціях. Перша з них безпосередньо стосується професійних обов’язків мандрівника (глава Мінюсту узяв участь у 26-й Конференції міністрів юстиції європейських країн 7-8 квітня Гельсінкі). А ось поїздка на круту тусовку „Організація українсько-американських бізнес мереж: Форум ІІ”, що відбулася у Нью-Йорку 30-31 березня, мало допомогла українській юриспруденції. Складається враження, що чиновник просто використав можливість вибити собі відрядження, аби відвідати своїх закордонних родичів.

Як тут не згадати одну з перших ініціатив Романа Зварича на міністерській посаді. Очоливши Мінюст, він запропонував створити кодекс поведінки для чиновника, у якому буде розписано, що робити держслужбовцю, якщо йому пропонують хабар чи подарунок. Цікаво, чи є в цьому кодексі Зварича правило, яке б зобов’язувало найвищих керівників держави займатися своїми безпосередніми обов’язками, приділяти робочий час державним справам, по можливості частіше з’являтися на роботі й не використовувати казенні гроші на сумнівні відрядження.

12-04-2005 23:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1113337130.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua