першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкрите звернення до Президента України

15-04-2005 16:01 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1113570113.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відкрите звернення до Президента України голови партії
«Молода Україна» - Анатолія Коноваленка.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звернутися до Вас мене змусила ситуація, яка склалася навколо довиборів депутата Київради по виборчому округу № 60, що пройшли 27 березня 2005 року. В цих, перших після "помаранчевої революції" виборах я брав участь, як кандидат від політичної партії "Молода Україна".
Принципова позиція, обстоювана мною і моєю командою у захисті інтересів мешканців округу, робота у постійному безпосередньому контакті з виборцями забезпечили мені вагому електоральну підтримку і, за оцінками соціологів, дозволили фактично протягом усього часу виборчої кампанії очолювати кандидатський рейтинг. Багатьом киянам запам’яталися багатолюдні акції протесту, які провели мешканці житлових масивів Виноградар та Вітряні Гори з ініціативи та за допомогою „Молодої України”. Вони проходили зі справедливими вимогами до міської влади про покращання соціально-побутових умов, транспортного сполучення, боротьби із злочинністю на масивах Виноградар та Вітряні Гори та про припинення масової практики незаконної забудови – в тому числі у заповідних місцях столиці.
Активність та принциповість, яку виявила наша політична сила у протистоянні чиновницькій сваволі і беззаконню ще більше зміцнили наші позиції та авторитет серед виборців житлових масивів.
Натомість, очевидно, не розраховуючи на перемогу в чесній боротьбі, мої конкуренти зробили ставку на широке використання брудних технологій. Методів не вибирали. Поширення компрометуючих вигадок про мене, здійснювалося як з допомогою спеціальних, добре проплачених агітгруп, так і з допомогою випуску фальшивої партійної газети „Молодої України”, де розміщалися особливо брудні та брехливі інсинуації.
Хвиля технологічного бруду сягнула свого апогею в день голосування, коли команди обох моїх головних конкурентів, пустили в хід механізм фальсифікацій, масово використовуючи такі методи, як прямий підкуп виборців та так звані „каруселі”, за допомогою яких здійснювалось вкидання бюлетенів з „потрібною” позначкою. Як наслідок, замість відкритого волевиявлення громадян, вибори фактично перетворилися у відверте змагання великих грошей і брудних технологій, а виборців округу фактично позбавили можливості зробити осмислений і чесний вибір.
Особливе обурення у багатьох виборців викликало безпардонне використання одним із кандидатів – Петром Головатенком, Вашого заслуженого авторитету, здобутого і в якості лідера опозиції антинародному режиму Кучми, і тепер - в якості Глави держави.

В своїх публічних виступах і діях, в своєму тиску на суд та на виборчі комісії цей кандидат – який, до речі, за часів Кучми, займав високу чиновницьку посаду в Київмісьдержадміністрації - неодноразово посилався на якусь, начебто особливу, підтримку Президента.
Переконаний, що Ви ніколи б не дозволили собі чинити тиск на незалежну судову владу та втручатися у виборчий процес. Тим більше, що Вам, як нікому з українських політиків, довелось відчути на собі всю силу адміністративного тиску та „чорного” піару.
На жаль, змушений звернути Вашу увагу на неблаговидну роль, яку відіграють у спотворенні виборчого процесу ряд народних депутатів, які входять або входили до фракції "Наша Україна". Користуючись своїм статусом вони чинять неприпустимий тиск на членів виборчих комісій та на суддів, намагаючись "проштовхнути" рішення, які їх влаштовують, свідомо ігноруючи при цьому Закон.
Не менш потужний тиск на членів виборчих комісій чинить інший кандидат – Анатолій Муховиков, який протягом всієї виборчої кампанії користувався підтримкою чинної київської влади. Один лише красномовний факт: „громадська приймальня” цього кандидата за дивним збігом обставин знаходилась у тому ж приміщенні, що й одна з дільничних комісій – саме тієї дільниці, де за пана Муховикова було вкинуто бюлетенів значно більше у процентному співвідношенні, ніж на інших 9-ти дільницях.
Дії цих двох кандидатів та їх прихильників, на наш погляд, остаточно позбавили виборчі комісії будь-якої можливості прийняти зважене та об’єктивне рішення. Фактично, склалася „патова” ситуація, яка може привести до того, що мешканці одного з районів Києва можуть залишитися без представництва у Київраді. Враховуючи нинішню систему функціонування міської влади Києва, це неминуче негативно відіб’ється на соціально-економічному становищі цих житлових масивів.
Партія „Молода Україна” рішуче засуджує практику застосування брудних технологій у політичній боротьбі і вважає, що результати виборів до Київради не відповідають реальному волевиявленню киян. Ми переконані, що спотворювати волю громадян не дають права ні високі чиновницькі посади, ні потужний адміністративний та фінансовий ресурс, ні бажання скористатися брендом „помаранчевої революції”, з допомогою якого зараз намагаються пробратися у владу багато чиновників кучмівського режиму.
Переконаний, що найбільш оптимальним виходом із ситуації навколо виборів у 60-у окрузі є призначення повторних виборів. Причому ті кандидати, які скомпрометували себе незаконними діями в ході виборчої кампанії та після її закінчення, мають бути зняті з нових виборчих перегонів.
Звертаюсь до Вас з проханням взяти під особистий контроль проведення повторних виборів у 60-у окрузі. Сподіваюсь, що саме Ви, Вікторе Андрійовичу, як гарант Конституції зможете справді гарантувати громадянам дотримання одного з ключових конституційних прав – обирати і бути обраними. Саме таке рішення дало б змогу провести повторні вибори виключно в рамках діючого законодавства та забезпечити киянам гідне представництво у Київраді.

З повагою
Голова партії "Молода Україна"
Анатолій Коноваленко

15-04-2005 16:01 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1113570113.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua