першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Продовження "Легенд УМВД на ЮЗЖД"

20-04-2005 16:31 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1114003898.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Шановний пане Міністре внутрішніх справ України та панове народні депутати.

Додаю цього листа на підтвердження всього того, що я викладав раніше (http://maidan.org.ua/static/mai/1112651449.html), можливо в занадто емоційній формі, а саме того "беспредела", який відбувається взагалі у системі досудового слідства органів МВС на місцях і конкретно в Управлінні МВС України на Південно-Західній залізниці, яким до цього часу керує "легендарний генерал" Зарубенко В.Ф.

Нижче я приведу фрагменти наказу №233 від 11.04.05р. МВС України, які в межах "офіційної мови" відображають все раніше мною сказане: і про необхідність усунення цього "легендарного генерала", і про невідкладну необхідність прийняття Закону України "Про статус слідчого".

Окреме прохання максимально розповсюдити цього листа як "засіб наглядної агітації" серед народних депутатів. Передайте його з великою подякою за те, що він робить, народному депутату Кармазіну. Все, читайте фрагменти і робіть висновки.

"Комісією у складі працівників ГШ, ГСУ, ДРП, УМВС на транспорті, ДДЗР МВС України відповідно до розпорядження МВС України від 04.04.2005 № 251 у період з 4 по 8 квітня ц.р. здійснена перевірка виконання вимог наказу МВС України № 1600-2003 р. та інших нормативних актів щодо організації досудового слідства в УМВС України на Південно-Західній залізниці".

"Проведеною перевіркою виявлено ряд порушень вимог чинного законодавства та відомчих нормативних актів з питань кадрової роботи та процесуальної діяльності слідчих з боку начальника УМВС на Південно-Західній залізниці генерал-лейтенанта міліції Зарубенка В.Ф., призначеного на посаду наказом МВС від 10.11.2004 № 569о/с.

В Управлінні створено вузьке коло осіб, близьких до начальника УМВСТ, які безпосередньо підпорядковані та виконують його особисті вказівки. При цьому керівництво слідчого відділу фактично усувається від організації роботи, контролю за якістю дослідчих перевірок та слідства в кримінальних справах, узятих на контроль безпосередньо начальником УМВСТ.

Так, порушуючи вимоги вказівки МВС України від 06.01.2000 № 52/Кл щодо обов'язкового узгодження з Міністерством питань, пов'язаних з поновленням на роботі в органах внутрішніх справ осіб, які раніше були звільнені з ОВС, Зарубенко В.Ф., не отримавши на це відповідного погодження МВС, своїм наказом від 29.11.2004 № 98 о/с на підставі поданих заяв призначив Бодрова Є.Є. на посаду слідчого організаційно-методичного відділення слідчого відділу Управління, а Романова І.П. - на посаду слідчого слідчого відділення на ст. Дарниця. Одночасно цими діями порушено вимоги наказу МВС від 27.07.2003 № 775 "Про перелік посад начальницького складу органів внутрішніх справ, які дозволяється заміщувати цивільними особами". Виходячи з вимог цього наказу, заміщення посад слідчих може бути здійснено лише після прийняття постанови Кабінету Міністрів України щодо внесення відповідних доповнень до схем посадових окладів спеціалістів центральних апаратів органів виконавчої влади та обласних управлінь, відділів, яка до цього часу не прийнята.

У подальшому своїм наказом від 07.02.2005 № 19 о/с він призначив Бодрова Є.Є. на посаду заступника начальника відділу по боротьбі з організованою злочинністю, а Романова І.П. - на посаду старшого оперуповноваженого відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВСТ, чим також були порушені вимоги наказу МВС від 27.07.2003 № 775, оскільки зазначені посади не включені до затвердженого цим наказом Переліку.

Таким чином, у результаті зловживання та перевищення службових повноважень з боку Зарубенка В.Ф. у порушення вказівки МВС від 06.01.2000 №52/Кл та наказу МВС від 27.07.2003 № 775 Бодров Є.Є. та Романов І.П. були призначені та просувались по службі у формі підвищення в посадах".

"За дії, пов'язані з направленням справи до МВС, наказом начальника УМВС України на Південно-Західній залізниці Зарубенка В.Ф. від 30.03.2005 № 87 заступникові начальника УМВСТ - начальнику слідчого відділу Зеленковському О.С., призначеному на посаду наказом МВС від 10.10.2000 № 393о/с, оголошено сувору догану, а старшому слідчому Олійнику В.Є. та слідчому Сергееву Є.Г. слідчого відділення лінійного управління на станції Київ-Пасажирський - зауваження кожному.

Підставою для покарання стало порушення, на думку начальника вказаного УМВСТ, вимог Інструкції про організацію діловодства в системі МВС України, затвердженої наказом МВС від 24.11.2003 № 1440, та Положення про органи досудового слідства в системі МВС України, затвердженого наказом МВС України від 25.12.2003 № 1600.

Однак відповідно до ст. 23 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ накладати дисциплінарні стягнення на працівників слідчого апарату (з урахуванням додержання вимог кримінально-процесуального законодавства) можуть лише начальники органів внутрішніх справ, яким надано право призначати цих працівників на посаду, їх заступники по слідству, а також начальники вищих органів внутрішніх справ та їх заступники.

Ця вимога випливає також із п. 10.4 Положення про органи досудового слідства в системі МВС України, затвердженого наказом МВС України від 25.12.2003 № 1600.

У зв'язку з цим зазначений наказ щодо покарання Зеленковського О.С., Олійника B.C. та Сергеева Є.Г. керівництвом МВС України було скасовано як такий, що винесений з перевищенням Зарубенком В.Ф. своїх службових повноважень.

Перевищуючи надані йому повноваження та порушуючи вимоги ст. 114-1 КПК України, п. 7.2 Положення про органи досудового слідства в системі Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого наказом МВС від 25.12.2003 № 1600, генерал-лейтенант міліції Зарубенко В.Ф. неодноразово допускав утручання в процесуальну діяльність слідчих. Ним особисто в начальника слідчого відділу Зеленковського О.С. вилучались кримінальні справи, що перебували в провадженні слідчих, і передавалися для вивчення Бодрову Є.Є. За результатами вивчення кримінальних справ довідки з вказівками в них підписувалися Зарубенком В.Ф. особисто. У результаті цих дій у справах допускалась тяганина, прийняття необгрунтованих процесуальних рішень".

"Так, на початку лютого 2005 року за вказівкою Зарубенка В.Ф. призначеним на посаду на порушення вказівки МВС від 06.01.2000 № 52/Кл та наказу МВС від 27.07.2003 № 775 слідчим Бодровим Є.С. вивчені кримінальні справи № № 01-8546 та 01-8562, порушені 24.12.2004 начальником слідчої частини слідчого відділу УМВС України на Південно-Західній залізниці Бердиченко І.О. за ознаками злочину, передбаченого частинами 1-3 ст. 358 КК України, за фактами виявлення на Привокзальній площі Центрального залізничного вокзалу м. Києва підробленої постанови та інших документів Любомльського районного суду Волинської області та Придніпровського районного суду м. Черкас про розгляд адміністративних правопорушень, передбачених ст. 351 Митного кодексу України. На підставі цих документів на облік МРЕВ Департаменту ДАІ МВС України поставлено 36 автомобілів іноземного виробництва, завезених поза митним контролем. За результатами вивчення кримінальних справ складено довідку, яку підписав Зарубенко В.Ф.

Відсторонивши майора міліції Бердиченко І.О. від виконання обов'язків начальника слідчої частини слідчого відділу УМВСТ (наказ від 21.03.2005 № 74), Зарубенко В.Ф. цього ж дня наказом № 79 призначив виконуючим обов'язки слідчого старшого оперуповноваженого відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Управління Романова І.П., якого потім було призначено старшим слідчо-оперативної групи, створеної для розслідування зазначеної справи. У цей же день розпорядженням УМВС № 37 на Романова І.П. покладено виконання обов'язків начальника СЧ СВ".

"Вилучення начальником УМВСТ Зарубенком В.Ф. у слідчих кримінальних справ суперечить вимогам Положення про органи досудового слідства в системі МВС України (п. 7.2 додатка 1 до наказу МВС № 1600-03). Відповідно до вимог цього Положення ніхто, крім суду, прокурора, безпосереднього начальника слідчого підрозділу та вищих керівників слідства, які діють у межах повноважень, визначених Кримінально-процесуальним кодексом України, не вправі витребувати в слідчого кримінальну справу для перевірки стану розслідування, вивчення і дачі в ній вказівок, визначення кваліфікації злочину чи в будь-який інший спосіб втручатися в його процесуальну діяльність.

Факти особистого втручання Зарубенка В.Ф. у діяльність слідчих, здійснення на них тиску як особисто, так і через інших працівників Управління мали місце протягом тривалого часу і носили системний характер".

"У ході перевірки встановлено факти направлення до слідчого відділу УМВС на залізниці матеріалів дослідчої перевірки про вчинення злочинів, які не підслідні слідчим УМВС на залізниці, оскільки скоєні поза зоною обслуговування.

Так, 29.03.2005 відповідно до доручення Зарубенка В.Ф., даного на порушення директивних документів МВС України, заступникові начальника ВБОЗ управління Бодрову Є.Є. та слідчому Бондаренку 1.П. було доручено розглянути та доповісти пропозиції щодо вирішення питання про порушення кримінальної справи за матеріалами дослідчої перевірки, направленими начальником ВДСБЕЗ лінійного управління на станції Київ-Пасажирський. Матеріали містили відомості про те, що акціонери ЗАТ "Аграрник" (м. Біла Церква) звернулися до лінійного управління на станції Київ-Пасажирський із заявою про вчинення службовими особами цього товариства дій, унаслідок яких спочатку ПСП "Світанок" (с. Калинівка Васильківського району), а потім засновник цього підприємства Засуха Т.В. заволоділи їхніми акціями на суму 39 тис. 325 грн., або 77,26 % від статутного фонду підприємства.

Оскільки матеріали дослідчої перевірки не містили достатньо фактичних даних, які вказують на наявність у діях осіб складу злочину, вони були повернуті слідчим органу дізнання для направлення за територіальністю.

З порушенням принципу територіальності, без відома начальника слідчого відділу УМВС на залізниці Зеленковського О.С. 21.03.2005 призначеним, на порушення директивних документів МВС України, в.о. начальника слідчої частини цього відділу Романовим І.П. за письмовою вказівкою начальника УМВСТ Зарубенка В.Ф. від 16.03.2005 порушено кримінальну справу № 19/001 за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, за фактом розтрати службовими особами УДП "Укрімтрансаміак" чужого майна на суму близько 40 млн. грн., про що в журналі реєстрації заяв і повідомлень про злочини, які вчинені або готуються, зроблена відповідна відмітка за № 16. Разом з тим статистичні картки у ВІТ УМВС відсутні і знаходяться в матеріалах кримінальної справи, залишаючись без підписів начальника органу та прокурора. Романовим І.П. на ім'я генерального директора УДП "Укрімтрансаміак" Россильного Л.І. 21.03.2005 за вих. № 6/1892 направлено повідомлення про порушення кримінальної справи.

Разом з тим 08.04.2005 до матеріалів перевірки долучено надану начальником УМВСТ ксерокопію постанови про порушення кримінальної справи за цим фактом за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, старшим прокурором відділу захисту майнових та інших особистих прав і свобод громадян Генеральної прокуратури України Лякуном Т.В. 31.03.2005.

Унаслідок такої організації роботи стали порушення законності, необгрунтовані та невиважені рішення в кримінальній справі, що призвели до звільнення з органів внутрішніх справ слідчого ЛВ на ст. Біла Церква Батуревича В.П ( наказ МВС від 08.04.2005 № 226 о/с ).

Так, 17.03.2005 Батуревич В.П. на вимогу начальника ЛВ Сімаха Р.П., який діяв за вказівкою начальника УМВС України на Південно-Західній залізниці генерал-лейтенанта міліції Зарубенка В.Ф., порушив кримінальну справу № 29-967 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 194 КК України, за фактом заподіяння майнових збитків унаслідок ДТП.

Вивченням кримінальної справи у МВС установлено, що слідчий Батуревич В.П. за відсутності достатніх підстав, без проведення ретельної дослідчої перевірки порушив вищезгадану справу та незаконно вилучив оригінали і копії документів ТОВ "Земля Томилівська", які до ДТП жодного відношення не мали.

У результаті перерахованих вище недоліків, прорахунків, зловживань та ігнорування вимог директивних документів МВС та норм КПК України за період керування УМВС України на Південно-Західній залізниці Зарубенком В.Ф. намітилась чітко виражена негативна тенденція щодо погіршення основних показників роботи слідчих підрозділів на залізниці".

"НАКАЗУЮ:

1. За грубі порушення чинного законодавства, зловживання та перевищення службових повноважень, що виявилися в порушенні вказівки МВС від 06.01.2000 № 52/Кл та наказу МВС від 27.07.2003 № 775 і прийнятті на службу в органи внутрішніх справ осіб, раніше звільнених зі служби, безпідставному застосуванні дисциплінарної практики, втручанні у процесуальну діяльність слідчих, здійсненні на них тиску, порушенні принципу територіальності при реєстрації повідомлень про злочини, начальника Управління МВС України на Південно-Західній залізниці генерал-лейтенанта міліції Зарубенка Василя Федоровича попередити про неповну посадову відповідність".

Я вважаю, що наведений вище приклад характеризує типову ситуацію навколо досудового слвдства у системі МВС.

Шановні добродії, хто це буде читати, зробіть все від Вас залежне для того, щоб разом з Європейською Україною у ній було європейське досудове слідство і достойні керівники підрозділів ОВС.

Наперед вдячний! Чекаю листів у відповідь!

20-04-2005 16:31 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1114003898.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua