першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

За що влада зневажає колектив Інституту філософії НАНУ?

25-04-2005 20:23 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1114449814.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Днями Кабінет Міністрів України повідомив Інститут філософії імені Г.Сковороди НАН України про передачу частини приміщень по вул.Трьохсвятительській 4 Національній раді телебачення і мовлення. Сьогодні, 25 квітня 2005 року, Президент НАН України Б.Патон підготував розпорядження про виконання урядового рішення. Відповідно до нього Національній Раді телерадіомовлення передається частина приміщень, що суперечить статуту НАН України і Закону України про невідчувану власність Академії наук. Трудовий колектив Інституту філософії обурений такими рішеннями влади і Президента Академії наук, оскільки сподівалися на справедливе повернення тимчасово зданих в оренду Українсько-європейському консультативному центру з питань законодавства “TAXIS” площ на термін, який завершився 15 березня ц.р. Рішення про здачу робочих кімнат Інституту філософії в оренду були викликані свого часу тодішнім складним становищем з його фінансуванням - відсутністю коштів на виплати заробітної плати співробітникам, ремонт будинку, оплату комунальних послуг та ін. Ми вимушено пішли на тимчасове погіршення умов праці своїх співробітників.
Сучасні умови праці суперечать всім нормам КЗОТу, оскільки на кожного штатного працівника припадає 1,5-2 кв.м площі. Крім того, у відділах працюють аспіранти, пошукачі, постійно приходять відвідувачі. В таких неприпустимих робочих умовах поки що виконується обсяг робіт, що далеко перевищує норми згідно з посадовими обов’язками і робочими планами наукових завдань.
Не мають своїх приміщень завідувачі відділами (доктори наук, професори), вчені секретарі та секретарі спецрад із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Це створює величезні незручності з розміщенням та використанням документації, прийомом відвідувачів, ефективним виконанням службових обов’язків.
На виконання рішень уряду про співпрацю наукових інституцій та вищої школи при Інституті філософії створено і почала діяти Вища школа філософії, яка також потребує додаткових приміщень і площь.
Ми вважаємо, що приміщення, які довгі роки використовувалися Інститутом філософії НАН України та належать йому історично на законних підставах, мають використовуватися за своїм своїм первісним призначенням як робочі площі Інститут філософії НАНУ.
Врахуймо і таке. Співробітники Інституту, які перші з НАН України визнали народного Президента відразу після другого туру виборів, звернувшися з відповідним листом до народу України, не розуміють рішення Кабінету Міністрів України. Ми з розумінням ставимося до труднощів, які виникають у нової влади, але протестуємо проти спроб нищення української науки через створення неможливих умов для її розвитку і функціонування. Співробітники Інституту філософії НАНУ готові й надалі активно підтримувати демократичну владу, український уряд та Президента, чиї рішення не суперечать демократизації суспільного життя, а це неможливо без розвитку науки, зокрема гуманітарної.
В разі негативного вирішення питання щодо частини приміщення за адресою Трьохсвятительська 4, трудовий колектив залишає за собою право, користуючись набутим досвідом протистояння з беззаконням, в рамках діючого законодавства відстоювати свої права на належні (людські) умови роботи на благо всієї України та української науки.


Трудовий колектив Інституту філософії
імені Г.С.Сковороди НАН України

25-04-2005 20:23 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1114449814.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua