першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Избит активист Поры в Донецке

28-04-2005 18:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1114700821.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


26.04.2005 поздно вечером в Донецке был жестоко избит активист Гражданской партии "ПОРА" Александр Гугля.


Возвращаясь домой около 23:00, Александр заметил, что за ним кто-то идет. Через несколько минут его догнали и ударили алюминиевой трубой по голове. После чего нападающий схватил портфель и стал убегать. Александр обратил внимание на то, что нападающего в первую очередь интересовал не столько сам портфель и его содержание, сколько записная книжка, где содержалась информация с телефонами активистов "ПОРЫ" Донецкой и главной ячеек, номера телефонов народных депутатов и другая личная информация, касающаяся деятельности Александра как активиста ПОРЫ.


"Ни мой бумажник, ни мобильный телефон нападающий не отобрал. Ему был нужен лишь мой блокнот. Меня жесткого били по голове. Меня хотели запугать и угрожали убийством", - говорит 21-летний Александр Гугля.


После нападения, Александр обратился к милиции, при всех его заверениях, что это было нападение с целью запугивания, милиционеры трактуют это преступление как обычное хулиганство.По данным сайта "Обком", донецкая милиция отказывается предоставить Александру направление в больницу, чтобы тот мог снять побои. Когда же пострадавший обратился к Донецкой прокуратуре, где его тоже никто не захотел слушать.


В связи с этим, Гражданская партия "ПОРА" обращается к Министру внутренних дел Юрия Луценко с просьбой разобраться в правомерности действий правоохранительных органов в Донецк.
________________________________
________________________________


Член координационного совета донецкой ячейки граждаснкой кампании "Пора" Александр Гугля, на которого было совершено нападение в Донецке, обратился к средствам массовой информации с открытым письмом. В собственном обращении Гугля критикует работу МВД в Донецке. Приводим полный текст обращения.****


Протягом часу, з якого стався напад на мене і до моменту проведення пресконференції, основна увага ЗМІ була спрямована та те, чи є ця справа політичною або звичайним хуліганством тощо. Насправді, головна проблема, через яку я особисто бачу сенс звернутися сьогодні до Вас – це проблема функціонування МВС в м. Доненьку.Я не хотів би брати на себе функції слідчого та висловлювати гіпотези або твердження з приводу того, яким чином кваліфікувати цей напад на мене, єдине, чим я вважаю доцільним поділитися з громадськістю – це тим, яким чином відбувається процес розслідування справи нападу на мене.


Абсолютно незрозумілим є те, що після того, як мною була складена заява в райвідділі міліції Ворошилівського району , в мене були взяті свідчення, слідчий „чомусь", просто забуває виписати мені спрямування на проходження медичної судмедекспертизи. Так само „чомусь" на місце подій вночі виїжджає виключно слідчий без жодних експертів.„Чомусь" представники райвідділу, які приймають свідчення від мене, наполягали відразу переконати мене в тому, що напад було вчинено з прагненням пограбувати, що жодної цінності записник з телефонними номерами регіональних активістів ГК „ПОРА", мобільним телефонами всього керівництва загальноукраїнського ГК „ПОРА" та важлива інформація про діяльність організації не є жодною цінністю, отже маємо справу з хуліганством.


Цілковито зрозуміло, що одна нерозкрита справа про хуліганський напад не може серйозно вплинути на міліцейських посадовців та рядових слідчих, а одна нерозкрита справа з політичним підґрунтям може, як мінімум змусити понервуватись.


Головним, на мою думку, є не те, якою є ця справа, політико-кримінальна чи суто кримінальна, а те , яким є ставлення до окремої людини, яка є потерпілою внаслідок вчинення над нею фізичного насильства.Якщо врахувати, що коли я звернувся вранці 27 квітня до чергового Ворошилівського райвідділу з питанням з приводу того, де знаходиться слідчий у справі нападу на мене і яким чином мені можна отримати спрямування до судмедекспертизи, мною була отримана відповідь, що чекайте 2-3 дні, Вас викличуть.Коли я намагався потрапити до кабінету начальника слідчого відділу Ворошилівського районного відділу міліції, або будь-якого іншого, в якому мені могли б допомогти в отриманні спрямування на судмедекспертизу, мною була отримана відповідь, що, власне, на даний момент у всього керівництва перебуває перевірка з м. Києва мене навряд чи приймуть.


Коли близько 14 години для я дізнався про заяву ГК „ПОРА" на ім'я міністра внутрішніх справ, я звернувся ще раз до чергового міліції Ворошилівського району, який відразу попустив мене до приміщення РВУМВС і практично відразу я потрапив до всіх високих кабінетів, в яких могли посприяти в отриманні мною спрямування на судмедекспертизу. Як виявилося, міліцейські чини, до яких я звернувся, вже були в курсі інформаційних повідомлень та заяви на ім'я міністра внутрішніх справ. Відповідно, протягом декількох хвилин було віднайдено і чергового слідчого і виписано спрямування на судмедекспертизу.


На мою думку, ми маємо справу з тим, що міліція й далі працює за старими принципами. Я чомусь переконаний, що, скоріше за все, спрямування на судмедекспертизу мені було б надано дійсно через 2-3 дні, коли частина побоїв вже б пройшла, а будь-які спроби потрапити до кабінетів керівництва Ворошилівського РВУМВС наштовхувались на пояснення про комісії з Києва і т.ін.Головним фактом, який змусив міліцію звернути увагу на мою справу, на мою думку, був розголосом у медіа та безпосереднє звернення ГК „ПОРА" до міністра внутрішніх справ.


Я би хотів, щоб ми не зациклювалися на тому, з ким стався напад, хуліганський чи замовний, а на те, що завтра будь-хто з громадян може потрапити до ситуації, коли вони будуть потерпілими і в них не буде можливостей апелювати до міністра внутрішніх справ або преси і вони будуть кинуті напризволяще, на цинічне ставлення представників міліції, на повне небажання органів займатися справами, яке можуть мати політичний контекст, або які просто можуть бути нерозкритими. Це є однозначним пережитком доби комунізму та ери недієвих, некваліфікованих та без принципових представників виконавчої та судової влади.
Вчора ввечері під час чергових свідчень вже представникам міської влади я в черговий раз переконався, що справа існує лише через інформаційний розголос, а слідчий працівник в черговий раз замість того, щоби встановлювати деталі нападу, намагається переконати мене в тому, що це був хуліганський напад.
Я хотів би попросити, через Вас, представники ЗМІ, щоби ви оприлюднили моє прохання до слідства займатися виключно слідством, а не справами переконання мене. Якщо в них є надія, що я, в решті решт, складу заяву про те, що це був виключно хуліганський напад і в мене не було жодної важливої інформації в тому записнику, який був відібраний, то я мушу розвіяти ці їх сподівання.Як потерпіла сторона, я вимагаю лише одного – нормального проведення розслідування і застерігаю, що будь-які спроби тиску на мене з боку слідчих, або чергові „чомусь" будуть мною розцінені адекватно і отримають подальший розголос.

Олександр Гугля, координатор Донецької області ГК „ПОРА"

28-04-2005 18:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1114700821.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua