першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Омельченко збирається відібрати у киян житло

21-05-2005 02:27 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1116631645.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Нещодавно уряд України запропонував програму, якою передбачається відселення мешканців "хрущівок" із наданням житла більшої площі у нових будинках. Впевнений, у тисячах родин ще повідомлення було сприйнято з оптимізмом і полегшанням: "Нарешті. Дочекалися."
Особисто в мене, коли я почув новину, першою думкою була така: щось тут не те. Коли пропонують халяву - будь уважним, бо скоріш за все збираються "кинути", безплатний сир буває лише у мишоловці. Але трохи згодом мені пояснили, що ніяких подарунків насправді нема, бо влада теж має свій інтерес у справі. Адже в один "хмарочос" можна посілити мешканців двох-трьох "хрущівок", а самі "хрущівки" знести та звільнити землю для нового будівництва. Що ж, це було цілком зрозуміло та взаємовигідно і для влади і для пересічних громадян - влада звільняла нові земельні ділянки (на яких згодом можно побудувати щось грошепритягуюче, наприклад казино чи офісний центр), а люди отримували нові, більш якісні квартири. На цьому я заспокоївся та навіть почав вносити корективи у плани на майбутнє, адже живу я як раз у "хрущівці".
Та як виявилось, дарма. Бо з'ясувалося, що у київської влади дещо інший погляд на проблему. Мабуть комусь у високих київських кабінетах здалося, що надавати житло у 1,5 рази більшої площі – це просто непростиме марнотратство. Та ще ї на кого – на жителів “хрущівок”! Адже добре відомо, що “нормальні люди” у хрущобах не живуть, “нормальні люди” живуть на віллах у Конча-Заспі, елітних баштах на Печерську чи у “сталінках” на Липках. А у “хрущівках” – так, пенсіонери, лікарі, вчітелі та інша така шантрапа, з якою нічого цяцкатись. Тому київська влада мабуть ї запропонувала свою схему – начебто соціально справедливу, а насправді просто грабіж. Втім судіть самі.

“Позиция киевской власти заключается в том, чтобы отойти от коэфициента 1,5 и обеспечивать граждан жилплощадью по нормам.То есть, при предоставлении площади жителям 1-комнатной квартиры, где проживает 4 человека, предоставлялась 3-комнатная квартира, а если в 3-комнатной проживает 1 человек, то ему предоставят 1-комнатную квартиру.“
(Джерело: http://kiev2000.com/news/view.asp?Id=147173&Part=10)

Вже здогадалися, яка “соціальна” схема, чи не так? Тобто якщо у трикімнатній квартирі живе молоде подружжя, то їм згідно із норм нададуть двокімнатну чи однокімнатну. А якщо в них згодом народиться дитина? Ще одна? – а все, шановні, потяг пішов, чекайте нового переселення, ще років через п’ядесят. Чи інша ситуація – у кваритрі прописана одна людина, а реально мешкають четверо. Але ж зареєстрована одна – тому пересіляйтесь панове у однокімнатну.
Це аспекти соціальні, а про юридичні, пов’язані із правом на власність, годі й казати. Придбала людина на власні кошти квартиру, але не прописалася – може тому що не збиралася там жити, а лише використовувала нерухомість як надійний засіб зберігання грошей, або взагалі забила на цей радянський анахронізм, головне що документи на власність є. А в один чудовий день приходить до цієї людини чинуша з ЖЕКа та каже – а йди геть звідселя, бо будинок твій будуть зносити, а про компенсацію й не заїкайся, бо за нашими даними тут ніхто не живе. Та як же ж так, каже людина, яка взагалі різниця живе чи ні, якщо це моя власність, я її купив, за немаленькі кошти доречи. А чинуша йому – це мене не хвилює, ми тут соціальні проекти виконуємо, про малозабезпечених громадян піклуємось, а ти тут у семи кімнатах живеш, штанів в тебе сорок пар… вибачте, це вже здається з іншої опери.
Я думаю, маючи хоча б мінімум фантазії, подібних варіантів пограбування власників житла серед білого дня можна легко придумати ще не один десяток. І я не вірю, що у київській адміністрації цього не розуміють. Та ні, все вони чудово розуміють, але… Але все говорить про те, що пересічні громадяни для них – і досі “бидло й козли”. Іншого пояснення я просто не бачу.
До речи, я цілком розділяю думку, що якщо у однокімнатній квартирі мешкають 5 чоловік, то для них коефіцієнта 1,5 дійсно замало. Ну що ж – якщо по-людськи, то місцева влада могла б для таких громадян за власні кошти збільшувати цей коефіцієнт, тим більшя думаю що у київською влади ці кошти є – варварська забудова історичного центру Києва дає дуже непогані прибутки. Навряд чи хтось був би проти. Збільшувати, але не зменшувати, особливо до значення менше 1.
Але це все по-людськи, а київська влада своєю позицією показала, що вона і “по-людськи” – поняття складносумісні.
Що робити? Думаю, мають бути два напрямки дії – вуличний та судовий.
Вуличний – це акції під КМДА, а якщо справа дійсно дійде до відбирання житла – то і блокування, і перекриття вулиць. Історичний досвід каже, що при захисті свого дома люди здатні горло ворогу перегризти. А оскільки людей що серйозно постраждають при реалізації описаної програми думаю буде досить багато, то Омельченку мало не здасться.
Судовий – тут я думаю все більш-менш зрозуміло. Дуже добре було б добитися відміни постанов КМДА чи Київради, які направлені на реалізацію “соціальної схеми”. Щоправда я людина далека від юриспруденції, тому не знаю, як це можна зробити і чи можливо взагалі.
Зараз же я думаю головна задача – розповсюдити серед якумога більшої кількості людей (насамперед власників житла у “хрущівках”) інформацію про те, який сюрприз готує їм рідна адміністрація. Нехай кожний читач “Майдана”, кому це небайдуже, роздрукує хоча б цю статтю і розклеїть у під’їздах найближчої “хрущівки”. Коли модератори прочитають статтю та викладуть її на сайт, для подальших обговорень проблеми я створю тему на Вільному форумі.

21-05-2005 02:27 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1116631645.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua