першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В Закарпатському місті Хуст триває комунальна реформа

07-08-2005 05:12 Закарпаття // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1123380746.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На Закарпатті уже понад три роки працює на посаді мера міста Хуст представник Української Народної Партії Михайло Джанда, і бюджет той же, і місто те ж – тільки за цей час в Хусті покладено асфальт та освітлено центр. Просто новий мер припинив розкрадання місцевого бюджету і почав працювати для людей.

80 талановитих дітей-переможців конкурсів та призерів олімпіад з Хуста цьогоріч набиратимуться сил в одеському таборі літнього відпочинку. Таку подяку за успіхи та стимул до подальших перемог учні шкіл та вихованці позашкільних закладів міста отримують вже другий рік поспіль з ініціативи міського голови.

Побувавши на черговому самміті мерів українських міст в Іллічівську, Джанда торік вирішив влаштувати талановитим дітям Хуста відпочинок на березі моря. «Хуст здавна славиться досягненнями педагогічних колективів та неабиякими успіхами їхніх юних вихованців. Водночас міська влада повинна стимулювати та заохочувати сумлінних і здібних хустян. Ми намагаємося літнім морським відпочинком, оплаченим з міського бюджету, заохочувати хустських дітей досягати вершин», – зазначив міський голова.
Минулого літа на оздоровлення до Кароліно-Бугазу поїхало 30 дітей. Цьогоріч 80 юних хустян відпочиватимуть в одеському таборі «Знамя». Серед дітей, які поїдуть до Одеси – 15 призерів предметних олімпіад ІІІ етапу, 13 призерів обласних конкурсів індивідуальних виконавців, 3 призери конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, 13 спортсменів (відома команда хустських гандболістів – чемпіони Закарпаття), члени клубів спортивного танцю «Еліт» та «Нарцис», призери різних творчих конкурсів обласного рівня (екологів-ерудитів, авіамодельного та ракетомобільного спорту, музичних конкурсів, тематичних змагань «Космічні фантазії», «Краса і біль України», фотоконкурсу «Моя Україна»).
Як свідчить статистика, літній відпочинок справді сприяє збільшенню перемог юних хустян. Якщо минулого року місто тішилося 25 переможцями обласних та республіканських олімпіад, то у 2004-2005 навчальному році їх вже 34.
Також в Хусті триває комунальна реформа. Йдучи назустріч населенню, мерія не лише дає дозвіл хустянам на встановлення автономного опалення, а й започаткувала програму відповідного 5-річного кредиту, узгодивши питання з білоцерківською фірмою-постачальником двоконтурних котлів. Початковий внесок – близько 30 гривень, а щомісячна сплата – не більше 50-60 гривень, що удвічі менше, аніж вартість централізованого неякісного опалення, що його надає «Закарпаттеплокомуненерго».
Міський голова Хуста Михайло Джанда коментує: «Ми вимушені відмовлятися від послуг «Закарпаттеплокомуненерго», яке не забезпечує тепла у квартирах та установах. Відсутність коштів у тепловиків та заборгованість населення – це замкнене коло. Звичайно, люди не платитимуть за відсутність тепла. А тепловики не поспішають йти в ногу з часом і викликають масове обурення у населення».
Хустська міськрада також будує автономну газову котельню, термін окупності якої – один сезон. На думку хустських урядовців, це зекономить величезні суми на видатки тепловикам.
Щодо мешканців міста, то дозвіл на встановлення автономного опалення вони отримуватимуть при погашенні заборгованості за воду, газ, тепло, квартплату. Екологічно захищені газові котли відповідно до норм встановлюватимуть кваліфіковані фахівці, обов’язково за наявності проектної документації, затвердженої «Закарпатгазом».
На четвертому засіданні ХХІ позачергової сесії Хустської міської ради депутати ухвалили зміни до розпису міського бюджету на 2005 рік. Зокрема, передбачено збільшити видатки на соціальний захист населення, благоустрій міста та удосконалення водопровідно-каналізаційного господарства. Передбачено газифікацію приміщення місцевого товариства сліпих (УТОС). Ще рішенням сесії буде профінансовано окремі потреби РТК «Хуст» щодо реалізації державних (регіональних) програм.
Депутати також прийняли рішення надіслати до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради звернення щодо виділення додаткових дотацій для покриття видатків на зарплату працівникам бюджетних установ. Оскільки, як відомо, з вересня у державі буде підвищено рівень мінімальної зарплати з 310 до 332 грн., а також встановлено міжпосадові тарифні кваліфікаційні розряди.

07-08-2005 05:12 Закарпаття // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1123380746.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua