першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відкритий лист Президенту України Віктору Ющенку

14-08-2005 03:40 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1123980046.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Президенту України Віктору Ющенку
Прем’єр міністру України Юлії Тимошенко
Міністру у справах сім’ї, молоді та спорту Юрію Павленку
Голові Львівської ОДА Петру Олійнику
Представникам ЗМІ
Відкритий лист

11 серпня 2005 року в Львівській облдержадміністрації було проведено громадське обговорення на тему – „Молодіжна політика у Львівській області”, на яку було запрошено близько 20 громадських організацій Львівщини. Темою розмови мали б бути два питання:
1) Молодіжна політика у Львівській області;
2) Обговорення кандидатур на звільнену, ще 4 місяці тому, посаду начальника управління у справах сім’ї та молоді Львівської ОДА.
Нажаль нова влада не лише наступила на старі граблі, а й більше того починає свою роботу з відвертої підстави та брехні.
Першою причиною нашого обурення став той факт, що на дане обговорення не було запрошено, ні навіть повідомлено, представників Студентського Братства Львівщини, однієї із найпотужніших обласних громадських організацій, а при намаганні потрапити в ОДА працівники охорони відмовляли у пропуску, мотивуючи тим, що Вас офіційно не запрошено.
Потрапивши все-таки у зал, наші представники побачили приблизно таку картину. З однієї сторони сиділи представники припартійних молодіжних організацій, по іншу сторону представники профкому студентів декількох ВНЗ Львівщини, розбавили дану масу декілька студентських спілок назви фактично нікому нічого не говорять. Нас звичайно дуже здивував цей факт адже крім Студентського Братства, забули запросити ПЛАСТ, ОУМ „Спадщина”, Громадянський рух „Чиста Україна”, Козацтво, ГО” Підкова”, Незалежне українське молодіжне об’єднання НУМО, Асоціацію молодіжних організацій, Академію Української молоді, ОСП, СВІМ, ЦДМР, Осередок молодіжної партії, та ряд впливових молодіжних профільний організацій які постійно і працюють на Львівщині, та постійно на слуху в місцевій пресі.
На наше запитання, щодо принципу запрошення громадських організацій на дане обговорення в/о начальника управління п. Микитка дав наступну відповідь. „Нажаль ми не змогли запросити усі 150 організацій які є у Львівській області, тому запросили лише тих хто, кого фінансувало управління у справах сім’ї та молоді.” Даний факт дуже нагадує минулорічний, коли про проведення конкурсу на фінансування державних програм, на цей рік, управління випадково забуло повідомити більшість із вище перелічених організації.
Виступаючи на обговоренні заступник голови ОДА Ярослав Пітко, давав слово що нове керівництво не буде обділяти увагою жодна із молодіжних організацій. Як можна вірити цим словам якщо вже сьогодні „фільтрують” тих кому не дозволено перебувати навіть на громадських слуханнях.
Після 15 хвилинної промови заступника голови ОДА Ярослава Пітка, нарешті стало зрозуміло навіщо і кому була потрібна дана „масовка”, так званих впливових організацій. Річ у тому, що Андрій Конрат, кандидат від молодіжки РУХу на посаду начальника управління у справах сім’ї та молоді, кандидатуру якого схвалив п. Олійник повинен був отримати „благословення” та підтримку від молодіжних громадських організацій, само собою зрозуміло, що за нормальних умов він не отримав би цієї підтримки, тому в/о начальника управління пан Микитка і запросив ті організації які би підтримали, або не заперечили, або просто промовчали, так як це зробили профкомівці, яких бачити було там більш ніж дивно, адже не минуло і року як саме ці люди робили все, щоб студентів не пустити на барикади .
Так і сталося. При спробі голосувати пан Пітко сказав: „Ну якщо всі мовчать значить всі одноголосно за.” От і все.
В нас виникає одна запитання, навіщо було робити цей фарс, навіщо скликати молодіжні організації і говорити, що от Ми – нова чесна влада хочемо з Вами порадитись кого би ви хотіли бачити на цій посаді, коли вже давно є узгоджена кандидатура і радитись із молоддю і так ніхто не буде, чому не проводили такі слухання чотири, три місяці тому, а провели лише за 1 день до призначення, чому молоді не дали право вибрати із декількох кандидатів, а затвердити лише запропоновану кандидатуру, і нарешті чому інформацію про дані слухання представники молоді повинні отримувати з джерел які не мають відношення до ОДА.

Хіба за таку правду боролась молодь?
Хіба такі гасла лунали на майдані від Нашого Президента та Прем’єра?
Хіба такі принципи обіцяв пан Олійник йдучи на посаду губернатора?

Зі свого боку пан Пітко пообіцяв не подавати кандидатуру на погодження якщо вона не буде підтримана всіма організаціями.
Студентське Братство Львівщини заявляє, що ми не підтримуємо даного кандидата і не підтримаємо інших кандидатів, якщо обговорення будуть проводитись в таємних кабінетах без участі дійсно відомих, впливових та чисельних молодіжних організацій усіх напрямків.
Вимагаємо провести нове засідання попередивши за декілька днів усі молодіжні громадські організації, а також зробити повідомлення в ЗМІ та запросити представників ЗМІ на обговорення.
У разі невиконання цих вимог ми апелюватимемо до молоді Львівщини, яка стурбована станом молодіжної політики в області, а також повідомляємо, що нас підтримує більшість громадських організацій, яких „забули” запросити на слухання і закликаємо інших підтримати наші вимоги. РАЗОМ НАС БАГАТО!


Прес-служба Студентського Братства Львівщини

14-08-2005 03:40 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1123980046.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua